Historický úspěch! Porubský hokej dosáhl na semifinále a skončil čtvrtý

Lukáš Bajgar, 10.04.2021
HC RT TORAX Poruba 2011 ve své krátké historii kráčí rok od roku k lepším a lepším výsledkům. Zatímco hned v premiérovém ročníku tým zachraňoval druholigovou příslušnost v baráži s krajskými Moravskými Budějovicemi, pár let nato slaví Poruba své historické maximum.

Když se v zimě roku 1932 na rybníku v Porubě sešla parta nadšenců s myšlenkou, že založí hokejový klub, zřejmě neměla ani páru o tom, že se tým i přes veškerá úskalí jednoho dne dostane „na dosah“ nejvyšší tuzemské soutěži.

Kalendářně byl poslední ročník již devětaosmdesátým v existenci klubu, byť mnohé ročníky přerušila či zrušila válka, nedostatek financí, absence ledu, nejčerstvěji koronavirus či je nelze považovat v amatérských začátcích za soutěžní. Ať tak či onak, ročník 2021-2022 bude devadesátou zimou, kdy se i v Porubě prohání po ledě kotouč.

Prvním velkým milníkem profesionálního hokeje byl rok 2004, to se HC SAREZA Ostrava (později HC VOKD Poruba) probojovala prvně do I. ligy (tedy do druhé nejvyšší soutěže), za pět let působnosti dosáhl celek svého maxima v podobě 7. příčky. Následoval strmý pád a dva roky bez mužského hokeje.

Druhý milník pak nastal již pod současnou hlavičkou, tedy HC RT TORAX Poruba 2011, roku 2018 se Porubští podruhé probojovali do I. ligy. Zatímco nedokončenou sezónu 2019/2020 můžeme neoficiálně považovat za ukončenou na osmé příčce, přinesla letošní nejen první semifinále v dějinách klubu, ale i konečnou čtvrtou příčku!