Hattrick za basu piv! Takovou kanonádu jsme nezažili, shodují se střelci Gelnar s Jáchymem

Adam Bagar, 11.08.2016
Lepší vstup do domácího turnaje O pohár RT TORAX si snad nemohli přát, porubští hokejisté si proti polské reprezentační dvacítce s chutí zastříleli a brankostroj zastavili až na výsledku 16:0! "Takový výsledek jsem snad ještě na hokejové scéně neviděl," kroutí hlavou autor čtyř branek Jakub Gelnar. "Snad jenom v žácích, když se ještě hrálo na malém hřišti," doplňuje s úsměvem Tomáš Jáchym, který se rovněž blýskl hattrickem.

Porubská mašina se s polskými juniory střetla už na začátku přípravy, tehdy slavila vítězství 8:2 a podobný výsledek se čekal i nyní. Ovšem už parádně sehrané úvodní dějství naznačilo, že by se v odvetě mohlo zrodit dvojciferné skóre. "Od začátku byla vidět naše herní převaha, kluci z Polska byli takoví dost zbrklí, nechali se přetlačovat a navrch nám to tam padalo úplně samo. Vůbec jsme jim nedali šanci," těší Jakuba Gelnara.

Už po dvaceti minutách svítilo na světelných tabulích skóre 6:0, ale pak se brankostroj Poruby zasekl. "Bylo to o našich hlavách. Viděli jsme ten výsledek a polevili. Ve druhé přestávce však byla v šatně trošku bouřka, po níž jsme se zase vrátili k naší hře." Bohužel pro polské mladíky, kteří působili jako neškodná jehňátka. Obzvláště ve třetí třetině, která přinesla neuvěřitelnou kanonádu v pohodě hrajících Sršňových svěřenců.

RT TORAX střílel jednu branku za druhou a pomalu už ani nevěděl, jak se radovat. "Jakmile za stavu 10:0 vidíte, že vám to tam padá úplně samo, tak soupeře nechcete nějak ponižovat a ani se už tolik neradujete," vysvětluje dvacetiletý útočník, který pak litoval soupeřova gólmana. "Už po páté brance chtěl vystřídat, ale trenér ho tam poslal zpátky a musel odchytat celý zápas. Psychicky na tom asi nebyl nejlépe," hlásí Gelnar.

Právě on v samém závěru přidal dva přesné zásahy do černého a dohromady přispěl k drtivé výhře 16:0 čtyřmi trefami. "Těší mě, že jsem se hned ze startu sezony takto střelecky prosadil a pomohl týmu k jasnému vítězství." Hattrickem se v utkání zaskvěl rovněž novic v porubských barvách Tomáš Jáchym, oba mladíci tak musejí sáhnout hluboko do kapsy. "Každý musíme do kabiny nakoupit basu piva," přiznávají s úsměvem.

Jáchym po premiéře: Hattrick je pěkný, ale z těch šancí se dalo vytěžit daleko víc

Pro Tomáše Jáchyma to byla porubská premiéra jako hrom, tři vstřelené branky ale zase moc nepřeceňoval. "Mohlo to být lepší, protože jsem měl strašně moc šancí. Hattrick je sice pěkný, ale nejsem spokojený, protože z těch všech gólových příležitostí se dalo vytěžit daleko víc," ví českobudějovický odchovanec, který se v dorosteneckém věku přesunul do Vítkovic, kde už v uplynulém ročníku zapsal první extraligové starty.

A teď se objevil také v dresu partnerské Poruby. "Je super, že když nehrajeme ve Vítkovicích, tak si jdeme zahrát sem. Takto jsme pořád vytížení a nesedíme doma," pochvaluje si Jáchym kooperaci mezi oběma ostravskými kluby. Porubským fanouškům se může představit zase už v pátek, kdy RT TORAX od 19:15 hostí v rámci domácího turnaje hráče Šumperka. "Bude to úplně jiný zápas, musíme se na něj připravit," zakončuje.