HC RT TORAX míří na Kladno! Zaskočí aktuálně druhý celek na jeho ledě?

René Chyla, 08.12.2018
Porubské hokejisty zavede los 32. kola Chance ligy do Kladna, kde bude úvodní buly vhozeno na tamním ČEZ Stadionu v sobotu 8. prosince v 16:00. Domácí jsou jasným favoritem, který aktuálně okupuje druhé místo v tabulce, kam se vyšvihli po pěti výhrách v řadě, když postupně srazili Havířov, Ústí nad Labem, Třebíč, Litoměřice a Frýdek-Místek. To Poruba hodlá v sobotu na horkém ledě Kladna zapomenout zejména na nezdar z Kadaně, kde Flašarovi svěřenci padli 2:3. Jestli se dá v Chance lize hovořit o zimním stadionu, který je takřka nedobytnou pevností, pak jím bude bezesporu právě kladenský ČEZ Stadion, jelikož Rytíři na svém ledě dosud vyhráli vyjma dvou všechny zápasy. Kladno nejprve doma nezvládlo zápas s aktuálním lídrem z Jihlavy, Dukle podlehli Rytíři v polovině září před vlastními fanoušky 2:3 po samostatných nájezdech. Co bylo ale obrovským překvapením a možná doposud největším šokem pro všechny fanoušky Chance ligy, tak rozhodně pondělí 19. listopadu. Do Kladna zavítali v roli velkého outsidera Trhači Kadaň, kteří nakonec rozmetali v prach veškeré papírové předpoklady a nejen kladenské příznivce šokovali po senzační výhře 4:3. To Ostravané mají s Kladnem v této sezoně ještě lepší zkušenosti. Ač se oba zápasy odehrály v Ostravě, dokázali porubští borci urvat senzačních pět bodů po výhrách 2:1 po nájezdech a 5:2. Na Kladně navíc nastoupí poprvé v dresu Poruby také obránce Tomáš Pastor, a tak se dere otázka na povrch: Bude právě on oním pověstným „Trojským koněm“ a klíčem ke třetímu skalpu? Sledujte počínání porubských borců od 16 hodin.