HC RT TORAX čekají ve šlágru kola třetí Ďáblové, odstartuje nová vítězná jízda?

René Chyla, 13.11.2017
Porubští hokejisté naposledy zklamali. Po emotivním závěru prohráli na ledě Valašského Meziříčí 1:3 i přesto, že hlavní sudí v závěru nejprve uznal Vladimíru Lukovi vyrovnávací gól, aby jej poté odvolal a domácí trefili v oslabení odkrytou klec. S Novým Jičínem se porubští borci naposledy pořádně nadřeli, když o své výhře rozhodli až v poslední třetině a jako první celek východní skupiny dobyli jejich led po výsledku 2:0, čímž prodloužili sérii mlčenlivosti novojičínských střelců proti Ostravanům již na 139 minut. O kolik prodlouží porubští brankáři tuto dlouhou sérii?

Nový Jičín je černým koněm soutěže. Páteční výhrou nad Kopřivnicí se Ďáblové dotáhli na pouhý bod druhému Hodonínu, na který tak začínají vytvářet až nečekaný tlak. Porubského středečního soupeře musí zejména mrzet nedávné tři porážky v řadě, které odstartovala právě prohra s Porubou, jež byla následována nezdarem s Draky i výbuchem na ledě Drtičů. Do sestavy Ďáblů se po delší odmlce vrátil i Dominik Kafka, který právě duel s kopřivnickou Tatrou v podstatě sám rozhodl, když vstřelil hned dvě branky. Zatímco na začátku sezony zdobila hokejisty Nového Jičína výborná produktivita, v posledních duelech je tomu spíše naopak. Za posledních šest utkání dokázali jejich ostrostřelci vsítit pouhých devět gólů, dvakrát dokonce vyšli úplně naprázdno. Podobnou černou sérii zažívají Ďáblové dlouhodobě i proti Porubským, kteří Nový Jičín dokázali vynulovat hned ve třech z posledních čtyř zápasů.