Gól na 3:4 nás srazil, ale bojovali jsme až do konce, hlásí po obratu Jaromír Široký

René Chyla, 11.03.2017
Několikrát museli dotahovat, ale vždy našli mohutnou vnitřní sílu, která je vrátila zpátky do zápasu. Junioři vyrovnali z 1:3 na 3:3 a v předposlední minutě pak znovu rychle odpověděli na ústecký gól v závěru. „Napotřetí se to povedlo,“ hlásí Jaromír Široký, který srovnával v čase 58:19. RT TORAX nakonec udolal vítěze skupiny Západ z Ústí nad Labem až v samostatných nájezdech a připsal si cenné dva body.

STATISTIKY & FAKTA: JAROMÍR ŠIROKÝ #16
Věk: 19 let, narozen 2. dubna 1994 Výška: 177 cm Váha: 78 kg Post: obránce, hokejku drží nalevo Mateřský klub: HC RT TORAX Poruba Úspěchy: 2. místo LJ (2016), 1. místo SILESIA BISSET CUP (2016)

Juniorka vstoupila do třetího kola kvalifikace proti Ústí nad Labem výborně, už v šesté minutě otevřel skóre Patrik Gola, který tečoval Hranošovu střelu. Pak ale ještě v první třetině přišla čtyřminutovka, která otočila vše naruby a na koni byli rázem hosté, kteří v rozmezí patnácté a devatenácté minuty využili chyb v porubské obraně a Zavadila překonali hned třikrát. „Několikrát jsme si nepohlídali hráče na středu, kde by mělo být připravené křídlo z druhé strany nebo nějaký další třetí hráč. Ten tam ale chyběl, což byl důsledek toho jejich rychlého obratu,“ ví porubský odchovanec.

Že by to ale domácí borce nějak poznamenalo do zbytku zápasu, se říci rozhodně nedá. „Trenéři nám říkali o přestávce, že si je musíme více hlídat, hrát více z obrany a neotevírat tak moc tu hru,“ pokračuje Jaromír Široký. RT TORAX dal na slova trenérova, obrana pracovala zodpovědně, Jan Zavadil zavřel bránu a Ostravané tak z dobře organizované hry vytěžili v prostřední dvacetiminutovce vyrovnání, které měli na svědomí Patrik Gola s Matějem Štěpánem, který vyrovnal z trestného střílení.

JUNIOŘI V INFARKTOVÉM ZÁVĚRU ZDOLALI ÚSTECKÝ SLOVAN V NÁJEZDECH, DRUHÝ BOD ZAJISTIL MALÁT »

O šance nebylo nouze ani v poslední třetině, gól ale ne a ne přijít. „Určitě se jednalo o vyrovnaný zápas po všech stránkách, utkání se po celých šedesát minut přelévalo z jedné strany na druhou. Hráli jsme po celý zápas jako tým a za vítězstvím jsme si šli už od začátku,“ hlásí zadák druhé lajny. Když už to vypadalo, že utkání rozhodnou nájezdy, ústecký Slovan využil přesilovku a srazil tak domácím vaz. „Trochu nás to sice v tu chvíli srazilo, ale naštěstí jsme nepřestali hrát a bojovali až do konce, což se nakonec díkybohu vyplatilo. My jsme chtěli za každou cenu vyhrát, a tak jsme tam nechali v tom závěru všechno,“ říká o infarktovém závěru devatenáctiletý mladík.

I když Slovan vstřelil čtvrtou branku v 57. minutě, s vítězstvím se na severozápad Čech nevracel. 101 vteřin před závěrečnou sirénou totiž dostali domácí výhodu přesilovky, která byla nakonec tím účinným lékem a o vyrovnání se nepostaral nikdo jiný, než Jaromír Široký. „Byl jsem zrovna před brankou, Petr shora vystřelil a pak se vytvořila taková skrumáž, kde jsem se snažil nějak vymotat, zorientovat se a vystřelit. I když tam do toho skočil jejich hráč, tak napotřetí se to už povedlo, za což jsem moc rád,“ neskrývá nadšení.

Jaromír Široký v zápase proti Ústí nad Labem.

Poruba nakonec urvala zápas v nájezdech a kvalifikační skupinu tak vede již o tři body, navíc má aktuálně lepší vzájemnou bilanci s oběma soupeři. Druhý z nich dorazí do Ostravy již na konci víkendu, Třebíč měla navíc minulé kolo volno, a tak přijede pořádně odpočatá. „My budeme ale zase rozehraní, což bude větší výhoda. Na tréninku ještě doladíme pár věcí a všichni věříme, že vyhrajeme i v neděli,“ připomíná našlapanost programu kvalifikace, když v neděli od půl druhé již porubští junioři vyjedou na led změřit síly s Horáckou Slavií.

Bahníkovi svěřenci ale nepůjdou úplně do neznámých vod, v Třebíči se totiž představili již v prvním kole kvalifikace, kde nakonec dokonali obrat a zvítězili na její ledě v poměru 5:3. „Ti kluci tam jsou hodně šikovní, brusliví, musíme se jich pořád držet a hlavně nesmíme chybovat takovým způsobem, jak tomu bylo v minulém zápase,“ velí před zřejmě posledním domácím zápasem této sezony.

Jaromír Široký po boku svého parťáka Petra Ščurka.