FOTO: Trénink A-týmu HC RT TORAX Poruba 2011 v polském Jastrzębie

FOTO: Trénink A-týmu HC RT TORAX Poruba 2011 v polském Jastrzębie

Lukáš Bajgar, 28.10.2020
Hokejisté porubského týmu mohou být v současné koronavirové situaci vděčni blízkosti Ostravy polským hranicím. Proč? Zatímco v Česku se nesmí trénovat v uzavřených prostorách, v nedalekém Polsku naopak sportovní aktivity podporují a bylo nabíledni, aby se HC RT TORAX Poruba 2011 domluvil s Jastrzębie na pronájmu ledové plochy.

A-tým HC RT TORAX Poruba 2011 trénuje třikrát týdně u severních sousedů a každý si tuto možnost jen pochvaluje. Krom tréninků na ledové ploše absolvují hráči rovněž fyzické tréninky ve venkovních prostorech zimního stadionu v Jastrzębie. To vše pod drobnohledem trenérů Martina Janečka, Marka Pavlačky, Adama Vrby (toho spatříte v hokejové výstroji) a Tomáše Bystroně. Tréninkové jednotky probíhají dle platných vládních nařízení vůči profesionálním sportovcům.

Kádr je de facto kompletní, krom dlouhodobě zraněného kapitána Marka Sikory na ledě trénují všichni, včetně nové posily, ruského dlouhovlasého forvarda Jurije Žolobova. K A-týmu se připojil rovněž Šimon Szathmáry, jenž nedávno opustil prvoligovou Třebíč a jenž je od letošního léta kmenovým hráčem Poruby. Zda v kádru ambiciózního ostravského týmu zůstane či nikoliv, není zatím jasno.

Pozorný čtenář webu jistě spatří ve fotogalerii Štěpána Macháčka, rodáka z Nového Jičína, jenž v předešlé sezóně válel za celek OHL Owen Sound Attack a jenž dostal možnost s Porubou se rozehrát, než se zámořská soutěž opět rozběhne.

Fotogalerie×
Odehrané v 17:30 | Muži
HC RT TORAX Poruba 2011
VHK ROBE Vsetín