Extraliga juniorů rozlosována, HC RT TORAX čeká šestičlenná Skupina Východ

Lukáš Bajgar, 20.06.2020
Svěřenci trenérů Tomáše Sršně, Miroslava Bahníka a Martina Janečka mají o losu extraligové juniorské soutěže jasno, v pátek 18. září vycestují do Brna změřit síly s HCM Warriors. Poté je čeká kolotoč dalších devětatřiceti kol základní části.

Extraliga juniorů pro ligový ročník 2020/2021 čítá pouhých dvanáct celků (Havířov postoupil mezi elitu, Žďár nad Sázavou naopak spadl o ligu níže), které jsou rozděleny do dvou skupin: Západ a Východ.

V západní skupině nalezneme Havlíčkův Brod, Chrudim, Písek, Kobru Praha, Kralupy nad Vltavou a Ústí nad Labem. Skupina Východ pak sestává z celků: HC RT TORAX Poruba, Warriors Brno, Šumperk, Přerov, Vsetín a Technika Brno. Právě posledně zmíněná Technika nahradila odstoupivší Litomyšl, tu opustila velká porce klíčových hráčů potřebného ročníku a soutěž raději přepustila druhému brněnskému celku.

Model soutěže je jednoduchý, v rámci skupiny sehrají všechny týmy 40 kol, formátem každý s každým osmkrát. Do následného playoff postoupí první čtyři celky každé skupiny, a to již křižně – tedy Východ vyzve Západ a naopak. Mistra ligy čeká baráž o účast v Juniorské lize akademií. Naopak poslední dva celky obou skupin čeká play down o dvě nesestupová místa. Ale i zde není stále vyhráno, vítězové obou sérií sehrají kolo navíc, poraženého čeká baráž o setrvání v Extralize juniorů.

Los úvodních pěti kol HC RT TORAX Poruba

Pátek 18. 09. 2020 Warriors Brno – HC RT TORAX Poruba