Domácí miniturnaj deváťáků ovládl HC RT TORAX Poruba

Romana Opatová, 24.08.2021
V sobotu 21. srpna rozehráli hráči deváté třídy pod vedením trenéra Květoslava Foltýna malý domácí turnaj. V celkem 6 dílčích samostatně hodnocených utkáních vyhráli hned 5x a jednou remizovali. Zaslouženě tak tento miniturnaj vyhráli!

BK Havlíčkův Brod, HC Orli Orlová a domácí HC RT TORAX Poruba – vzájemně každý s každým na 2x25 minut čistého času a pětiminutové prodloužení v režimu tři proti třem. Každá tato část samostatně hodnocená a bodovaná, to vše přineslo 18 dílčích bodů, které si dle výsledků rozdělily výše uvedené týmy. Porubští hráči nejprve vyzvali na poměření sil tým z nedaleké Orlové. Ani v jedné části nezaváhali a vyhráli jednotlivá utkání 5:0, 4:1, 1:0. K druhému utkání nastoupili hráči Orlové proti mužstvu z Havlíčkova Brodu. Bohužel se jim ani v tomto utkání nepodařilo bodovat a prohráli 5:2, 10:2 a 1:0. O vítězi tohoto miniturnaje pak rozhodl poslední zápas mezi domácími borci a hráči Havlíčkova Brodu. Svoji formu si tým HC RT TORAX udržel a po vyrovnaném zápase svého soupeře porazil 4:2, 0:0, 2:0. Celkově tak získal 11 bodů z možných 12.

Stručný komentář trenéra Květoslava Foltýna:
I když každé mužstvo odehrálo jen dvě utkání, jednalo se o velmi kvalitní zápasy, kdy si hráči vyzkoušeli pro ně nový prvek hry, tři proti třem.
Chci vyzdvihnout výkony našich borců, hlavně v zápase s Havlíčkovým Brodem, a to především v první části tohoto utkání, kdy otáčeli nepříznivé skóre z 0:2 na konečných 4:2, a tím udělali důležitý krok k zaslouženému celkovému vítězství v tomto miniturnaji.