Další skvělá zpráva! Dorostenci vybojovali na memoriálu v Jihlavě druhé místo

Gabriela Juříková, 23.08.2021
Dvoudenní XII.Memoriál Jaroslava Pitnera v CZ LOKO Arena Jihlava ve dnech 21.-22. srpna 2021 byl s účastí dorostenců Poruby. V přípravě na náročnou sezónu to byl již druhý turnaj a po přerovském bronzu si tentokrát v pěti utkáních vybojovali svěřenci trenérského dua Moravec – Suchánek druhé místo.

Každý tým sehrál na turnaji pět zápasů s dvěma poločasy – 2x20 minut čistého času. Každá dvacetiminutovka byla bodována zvlášť s tím, že za výhru si tým připsal dva body. V jednom utkání se tak hrálo o 4 body.
Dorostenci HC RT TORAX Poruba si zahráli s HC Dukla Jihlava, HC Motor České Budějovice, VHK ROBE Vsetín, HC Tábor a BK Havlíčkův Brod. Po prvním hracím dni měli Porubští šest bodů společně s táborskými Kohouty. Dělili se o třetí a čtvrtou pozici.

Zápasy 1. hracího dne Poruby:
HC RT TORAX Poruba – VHK ROBE Vsetín 2:1 / 2:3
Branky (1. část): 17. Stasiuk (Moravec), 20. Kalužík (Stasiuk)
Branky (2. část): 32. Janeček, 38. Vendelín (Kalužík).

HC RT TORAX Poruba – BK Havlíčkův Brod 4:1 / 2:1
Branky (1. část): 4. Stasiuk, 10. Kalužík, 10. Kršík (Vendelín), 12. Kalužík (Stasiuk)
Branky (2. část): 30. Murín (Vendelín), 34. Vendelín (Kyjovský).

HC RT TORAX Poruba – HC Dukla Jihlava 0:1 / 1:2
Branky (2. část): 34. Vendelín (Veselý, Janeček).

Druhý hrací den hájil Vsetín druhou pozici, jenže v utkání s Havlíčkovým Brodem jeden poločas ztratil a dal tím šanci soupeřům. Porubané toho využili, resp. při stejném počtu bodů rozhodoval v konečném umístění vzájemný zápas. Jenže i toto kritérium nemohlo být použito, zápas skončil nerozhodně, takže dalším klíčem bylo skóre. A to měla Poruba lepší, takže si z Jihlavy odvezla pohár za druhé místo.

Zápasy 2. hracího dne Poruby:
HC Motor České Budějovice – HC RT TORAX Poruba 0:3 / 2:0
Branky (1. část): 6. Veselý (Kalužík), 7. Vendelín (Glos), 20. Kalužík (Stasiuk).

HC RT TORAX Poruba – HC Tábor 3:2 / 0:1
Branky (1. část): 6. Janeček (Moravec), 9. Vendelín, 16. Vendelín.