DARUJME KREV! Hokejisté Poruby navázali spolupráci s Krevním centrem FNO

Lukáš Bajgar, Dominik Březný, 30.07.2021
Hokejisté A-týmu HC RT TORAX Poruba 2011 místo tréninku věnovali čas tomu nejdůležitějšímu – lidskému životu –, když v rámci nově se budující spolupráce darovali krev.

„Jsem velice ráda, že se rozjela spolupráce, neboť zažíváme velice těžké období,“ kvituje iniciativu porubského hokeje Bc. Naděžda Kalužová z Krevního centra FNO, „léto přináší spoustu úrazů, navíc se po roce dost rozjely operace. Krev velice potřebujeme a spolupráce s klubem přišla v pravou chvíli.“

„Chtěli bychom usilovat o dlouhodobou spolupráci s Krevním centrem FNO a naším klubem; také bychom rádi do této spolupráce zapojili rodiče mladých hokejistů a fanoušky našeho klubu.“ Generálního manažera Pavla Hinnera těší i zájem samotné Fakultní nemocnice Ostrava, ale i hráčů, kteří se pátečního darování krve účastnili: „Nejen hráči si uvědomili, že i oni mohou krev kdykoliv potřebovat, vždyť hokej je kontaktní sport. Jsem rád, že chlapci přijali akci velice pozitivně a vlastně okamžitě.“

Samotné akce se zúčastnili hráči A-týmu a byli příjemně překvapeni, kolik lidí obecně daruje krev a především, že se není čeho bát. Ač byli zpovídání médii a neustále pózovali objektivům fotoaparátů a kamer, shodli na jednom, že jakmile jim to tréninkové podmínky dovolí, přijdou zase!

„Krevnímu centru budeme navíc dodávat vstupenky na mistrovská utkání, aby mohlo Krevní centrum navíc obdarovat dárce, kteří projeví zájem zhlédnout utkání,“ přidává Pavel Hinner příznivou zprávu všem nerozhodným občanům, kteří hledají jakoukoliv motivaci krev darovat.

„Vítáme všechny akce, které budou tímto následovat – firemní akce, sportovní kluby – budeme rádi, když se nám ozvou, zavolají,“ dodává Bc. Naděžda Kalužová, „je to potřeba, pro nás pro všechny. Každý člověk si musí uvědomit, že v té posteli nemocného můžeme být i my sami.“