Čtyři utkání s Ústím, čtyři góly a tři vítězné. To jsem ani nevěděl, culí se kat Chovanec

Adam Bagar, 10.03.2022
Porubští junioři zvládli také druhý zápas záchranářské partie s Ústím nad Labem, po obratu zvítězili 4:2 a v sérii hrané na tři vítězná utkání vedou 2:0. O vítěznou trefu se stejně jako ve středu postaral útočník Pavel Chovanec.

Svěřenci trenérů Miroslava Bahníka a Tomáše Sršně měli opět pomalejší rozjezd. Tentokrát se to projevilo také na skóre, když po první části prohrávali 0:1. „Celou sezonu máme první třetiny takové, že ještě nejsme pořádně rozjetí. Snad se to v dalších zápasech zlepší,“ věří Chovanec.

Zato druhá dějství porubským bojovníkům svědčí. Na vyrovnávací trefu Jakuba Ludvíka sice hosté ještě zareagovali druhým gólem, ale do šaten šli spokojeněji domácí. Ve 35. minutě udeřili během pouhých deseti sekund Daniel Elze a Pavel Chovanec. „To je muselo položit,“ myslí si druhý jmenovaný.

Chovancovi se proti Severočechům náramně daří – skóroval ve všech čtyřech vzájemných zápasech sezony, potřetí dokonce zapsal vítězný gól. „To jsem ani nevěděl, snad se mi tak bude dál dařit. Ale je to spíš náhoda. Snažím se dát gól v každém zápase a je jedno, proti komu hraju.“

Ve třetí třetině uklidnil porubskou střídačku svou druhou brankou v utkání Daniel Elze, ale Ústí nad Labem v závěru ještě kousalo, vynutilo si dvě přesilovky a několikrát bylo blízko snížení. „Udělali jsme tam hloupé chyby, které se už v dalších zápasech nesmějí opakovat,“ uvědomuje si 18letý útočník.

Poruba navázala na středeční triumf 2:0, slavila výhru 4:2 a vedení 2:0 v sérii. „Bylo to těžké utkání, ale zvládli jsme ho. Není však konec, musíme vyhrát ještě jeden zápas. Už v neděli budeme chtít sérii ukončit. Výhoda je na naší straně, máme mečbol, musíme to v Ústí urvat,“ velí Chovanec.

Pokud RT TORAX boje se Slovanem zvládne, záchranářská mise tím nekončí a čekají jej ještě další zápasy s vítězem série mezi Kobrou Praha a Vsetínem. „Ale líbí se mi to v tom, že pořád hrajeme a nebudeme mít tak dlouhou pauzu mezi sezonami,“ nachází pozitiva na náročném systému play down.