Čtvrtá třída sedmá na mezinárodním turnaji „Moravia Cup 2021“ v Uherském Ostrohu

Michal Opat, 01.09.2021
Stejně jako jiné ročníky HC RT TORAX i tým čtvrťáků vedený Jiřím Trembáčem a Aloisem Hadamczikem v rámci předzávodního období absolvoval letní přípravný turnaj. Turnaj v minihokeji se 14 týmy během dvou dní naložil hráčům pořádnou a pestrou porci zápasů. Se všemi soupeři se utkali se ctí a velkou bojovností. S přehledem postoupili do vyřazovací finálové části turnaje. V tomto kole narazili na slovenský výběrový tým, se kterým prohráli rozdílem jedné branky. Celkově tak v konečném umístění dosáhli velmi čestného 7. místa.

V rámci základní skupiny mladí hráči s přehledem zdolali týmy z Břeclavi, Českého Těšína, Prostějova, ale i brněnskou Kometu. Zaváhali s výběrovým týmem z Nové Paky a polským týmem Tychy. Ze sedmičlenné skupiny tak skončili na 3. místě a postoupili do vyřazovací části. V této části již nebyl prostor pro pochybení. Hráči HC RT TORAX se i do toho zápasu pustili s velkou vervou. V 25minutovém utkání měřeného hrubým časem se ujali vedení a po většinu utkání nadále vedli. V minihokeji ale bohužel stačí málo – 1 trestný nájezd a další rychlý gól soupeře skóre utkání v samém závěru otočil. Porubský tým toto utkání prohrál a do bojů o medaile již nemohl dále zasáhnout. V dalších soubojích o konečné umístění se shodou okolností hráči opět potkali s týmy ze skupiny, které shodou okolností i dopadly podobně – porážka s Tychy, vítězství s Kometou. HC RT TORAX obsadil celkově sedmou pozici.

Stručné hodnocení trenéra Jiřího Trembáče:
Klukům patří dík, jak se turnaje zhostili. Bojovali od prvního do posledního utkáni. A myslím, že za nás trenéry mohu říct, že jsme v žádném utkáni herně nepropadli, ba naopak jsme v některých utkáních předvedli velmi kvalitní výkony.
Jsme na začátku sezóny, takže vše máme před sebou a budeme všichni pracovat tak, abychom si na konci sezóny mohli říct, že jsme zase o krok dále.
Nakonec bych rád zmínil rodiče, kteří nám vytvořili skoro domácí kulisu.

Sestava týmu: Hodoši, Hořanský – Hadamczik, Čopík, Chamrád, Opat, Vrubel, Woznica, Gola, Dulák, Lacina