Byl to svátek nejen pro hráče, ale i pro mě, řekl o utkání s Dynamem trenér Sarezy Jan Vavrečka

Vladimír Vronka, 17.08.2008
Sareza Ostrava sehrála zápas s Dynamem Moskva velmi dobře. Proti týmu v němž nastupují slavná jména jako Alexey Zhitnik, Daniil Markov, Vitaly Yachmenev, Petr Čajánek, Karel Rachůnek či Mattias Weindhandl. Hráči Sarezy vstoupili do utkání s respektem a s chutí poprat se o dobrý výsledek. Trenér Dynama Vladimír Vůjtek, byl po utkání rád, že si jeho tým zahrál v plné přípravě zápas. Trenér Sarezy Jan Vavrečka mohl být po utkání spokojen, Sareza dokázala v přípravě s Dynamem sehrát dobré utkání, ale rozdíl kvalit obou soupeřů musel být znát.

Trenér Dynama Moskva Vladimír Vůjtek mohl být po zápase spokojen s hrou svého týmu. „Potřebovali jsme hrát a potřebovali jsme soupeře. Jsme teď v plném tréninku a chtěli jsme si vyzkoušet také zápasové tempo. Zápas splnil účel, i když byl vidět rozdíl mezi hráči obou týmů, což je pochopitelné. Až na to, že jsme neproměnili spoustu šancí, jsem s utkáním spokojen,“ našel na hře Dynama vadu na kráse. V průběhu první třetiny se na ledě dělala mlha, se kterou museli mít hráči obou týmů problémy. „Mlha byla hlavně v první třetině, ve které hráči hledali puk.“ Sareza se svému soupeři ve třetí třetině dokázala vyrovnat, ale na více než jeden gól to nestačilo. „Hráči si byli vědomi své převahy ať již bruslařské nebo technické. V závěru trochu polevili. V přípravných zápasech to tak chodí, přeci jenom trénujeme čtyři až pět hodin denně,“ viděl lodivod moskevského týmu optického vyrovnání mužstev. Dynamo přijelo do České republiky absolvovat letní dril. „Jsou na to zvyklí, každoročně jsou letní přípravy takové, že vyjíždí na deset dní na soustředění. Jezdili do Finska nebo do Švýcarska, letos jsme přijeli do České republiky,“ zakončil Vladimír Vůjtek pozápasové povídání.

Trenér Sarezy Jan Vavrečka vedl Sarezu do boje Davida s Goliášem, ve kterém se Davidovi nepodařilo skolit Goliáše. „Byl to svátek nejen pro hráče, ale i pro mě. Ze zápasu jsme měli strach, což bylo na výkonu trochu vidět, měli jsme velký respekt. Ostudu jsme neudělali, ale máme se ještě co učit. Výsledek je pro nás dobrý, vynikající výkon podal David Iláš. Těžkou pozici měl také Tomáš Vošvrda a zhostil se jí dobře,“ pochválil hlavní hrdiny ostravského týmu. Sestava doznala několika změn, přišli hráči z Vítkovic. Bude toto sestava, která by mohla nastoupit na první prvoligové kolo? „To nejsem schopen říct. Je to velmi složité, protože nevím, koho nám pošlou Vítkovice.“ Sareza se snažila seč jí síly stačily, ale na vítězství nedosáhla. „Byl jsem spokojen se hrou druhé lajny Gelačák, Hubáček, Urban, velmi dobře hrál také Adam Červenka. Hráče, kteří přišli z Vítkovic moc neznám, takže je hodnotit nemohu, ale hráči Sarezy zahráli dobré utkání,“ pochválil trenér výkony hráčů.

Hlavním hrdinou prvních dvou třetin byl David Iláš, který svými zákroky zachraňoval pro Sarezu přijatelný výsledek. „Zápas nebyl vůbec lehký, ale od pondělí trénuji s Dynamem v Kravařích, takže jsem trochu věděl jak střílejí,“ naznačil ostravský gólman, co mu pomohlo k pochytání velkých šancí. David Iláš trénoval s Dynamem Moskva, což je tým o mnoho kvalitnější než ostravská Sareza. „Je to hodně velký skok, ze začátku mi to vůbec nešlo, ale postupem času jsem si na to zvykl a bylo to čím dál lepší. Doufám, že mi tato zkušenost do budoucna pomůže.“

Na ledě se objevil Tomáš Urban až ve druhé třetině, ale na jeho výkonu to znát nebylo. „Naskočil jsem do zápasu po první třetině, mým hlavním úkolem bylo vypomáhat v obraně. Odvedli jsme dobrý výkon, myslím si, že se nemáme za co stydět,“ ví o tom, že Sareza ostudu rozhodně neudělala. Sám si v závěru dovolil několik kliček, akci chyběl pouze puk vlnící síť. „Já jsem se tam trochu zamotal, ale chce to občas zkusit. Jsem mladý hráč, také se snažím nabírat zkušenosti.“ Tomáš Urban, nastupoval v minulé sezóně, před příchodem do Sarezy, za druholigový Mělník. Nyní odehrál utkání proti týmu, který byl na jiném výkonnostním stupni. „Byla to čest zahrát si proti takovému týmu. Hrají ruskou superligu. Hrát proti Dynamu bylo potěšením pro všechny,“ byl po utkání rád, že si zahrál proti týmu, jakým Dynamo Moskva je.