Byl to pro mě nový zážitek, řekl k premiérovému startu útočník Luděk Krayzel

Byl to pro mě nový zážitek, řekl k premiérovému startu útočník Luděk Krayzel

Adam Bagar, 18.09.2011
Ti z vás, kteří dorazili na sobotní derby Poruby s Opavou, mohli vidět na ledě s číslem osmnáct také zkušeného exvítkovického útočníka Luďka Krayzela. Ten se při svém premiérovém druholigovém startu uvedl parádní brankou, která otevřela skóre střetnutí. Šestatřicetiletý forvard se ujal hodnocení vyrovnaného duelu, ve kterém nakonec byla šťastnějším týmem Opava. Pravděpodobně o vítězi rozhodla druhá třetina, na čemž se shodla většina zúčastněných. „Vůbec nám nevyšla druhá část hry,“ prohlásil novic v porubském dresu. V závěru utkání měl Krayzel na holi vyrovnání, ale před Šafránkem netrefil touš ideálně.

Luďku, jak se vůbec udál váš přestup do Poruby?
Skončila mi ve Francii smlouva a nemohl jsem se s vedením domluvit na nové smlouvě. Dalším důvodem bylo, že rodina chtěla spíše zůstat někde tady, tak jsem se s Porubou domluvil. Spojil jsem to i s tím, že bych zde měl trénovat malé žáky. Prostě chtěl jsem už zůstat doma.

Ani ve druhém utkání jste nedokázali bodovat, jak byste duel s Opavou zhodnotil?
Byla tam spousta chyb, hlavně v obranné fázi, ale i my útočníci jsme mohli dát ze svých šancí více gólů. Pro mě to byl každopádně nový zážitek, protože jsem nikdy předtím nehrál 2. ligu a nevěděl jsem, co od toho očekávat. Byl to můj teprve druhý zápas za čtyři měsíce přípravy, takže ještě to není úplně stoprocentní. Škoda, že jsme nevyhráli.

Porubský útočník Luděk Krayzel

První zápas v porubském dresu a hned gól. Jak se celá individuální akce udála?
Jednomu obránci na modré přeskočil puk a zrovna jsem byl v rychlosti. Dokázal jsem se natlačit před druhého beka, který mě potom stíhal. Udělal jsem před gólmanem kličku a zakončil.

Měli jste k dispozici řadu přesilových her, ale příliš se vám nedařily...
To určitě. Na tréninku je musíme trošku více trénovat. Hlavně všichni hráči musí vědět, co mají dělat, aby se to zlepšovalo.

Opavští nakonec dokráčeli k těsnému vítězství, v čem byli v utkání lepší než Poruba?
Dali především tři góly, což je nejdůležitější. Myslím si, že nám vůbec nevyšla druhá třetina. Byli jsme pod obrovským tlakem a vůbec jsme nedokázali hru uklidnit. Třetinu jsme prohráli a tam byl asi největší zlom zápasu.

Co musíte zlepšit, abyste již v dalším střetnutí se Vsetínem bodovali?
Musíme trošku více vycházet z obranné fáze. Když povedeme jako dnes, tak nesmíme začít všichni bezhlavě útočit s cílem dát další góly. Ta šance vždycky přijde, ale musíme vycházet ze zabezpečené obrany.

Asi pět vteřin před třetí sirénou jste se ocitl ve velké šanci ke srovnání...
Říkal jsem si, že to buď trefím nebo netrefím. Bohužel mi to moc nevyšlo a nebyla z toho ani pořádná střela. Byla to moje chyba.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Frýdek-Místek
HC RT TORAX Poruba 2011