Boj o olympiádu začal! Češky s Peslarovou v bráně na úvod porazily Norky

Pavlína Vítková, 11.11.2021
České reprezentantky dnes v Chomutově zahájily kvalifikační boje o olympijské hry. A ani tentokrát není národní tým bez výrazné porubské stopy – bránu totiž hájí Klára Peslarová, porubská odchovankyně.

Česko – Norsko

Český výběr na úvod vyzval Norsko – tým, který je známý svou agresivní a zároveň velice disciplinovanou hrou. Češkám se ale v zápase dařilo, po gólech Aleny Mills, Daniely Pejšové a Anety Lédlové zvítězily rozdílem 3:1. U výhry byla i čtyřiadvacetiletá gólmanka Klára Peslarová, mimo jiné trojnásobná česká hokejistka roku, která několikrát podržela spoluhráčky a přispěla tak k povedenému vstupu do bojů o účast na zimní olympiádě v Pekingu.

Druhý zápas čeká ženský národní tým v sobotu od 16 hodin, kdy změří síly s Polskem.

Rozpis olympijské kvalifikace v Chomutově

ČTVRTEK 11. listopadu:

12:00 Maďarsko – Polsko

16:00 Česko – Norsko (ČT sport)

SOBOTA 13. listopadu:

16:00 Polsko – Česko (ČT sport)

20:00 Maďarsko – Norsko

NEDĚLE 14. listopadu:

16:00 Česko – Maďarsko (ČT sport)

20:00 Norsko – Polsko