A-TÝM 2021/2022: Finský ostrostřelec podepsal a zůstává! A kdo dále?

Lukáš Bajgar, 04.05.2021
V předešlém článku odtajnil HC RT TORAX Poruba 2011 nejen nového trenéra a posilu do útoku, ale také brankáře a obránce, s nimiž pokračuje spolupráce i pro nadcházející sezónu. Tentokráte přijdou na paškál především útočníci prvoligového celku.

Nejúspěšnější cizinec v historii Chance ligy, Markus Korkiakoski, v nedávno ukončeném ročníku navázal na přepychové výkony v dresu Litoměřic, stal se jak nejlepším střelcem (a nejproduktivnějším) hráčem Poruby v základní části 37 bodů (16+21), tak i v playoff 10 bodů (4+8).

Druhým podepsaným mužem je osmnáctiletý Marek Slíž, talentovaný brankář, jenž se sice do statistik A-týmu nezapsal, přesto si řekl místo svými výkony nejen v kraťoulinké juniorské extralize, ale i svědomitým přístupem během tréninků s A-týmem.

„Mohu s radostí oznámit, že s námi v dalším ročníku bude pokračovat nejen náš talentovaný gólman Marek Slíž,“ vyjmenovává generální manažer Pavel Hinner, „ale že smlouvu v útočných řadách prodloužili Markus Korkiakoski, Petr Stloukal, Marek Špaček, Radim Toman, Petr Kanko, Jiří Brodek, Michal Hotěk a Daniel Häring.“

Petr Stloukal obsadil třetí příčku klubového bodování v základní části se ziskem 21 kanadských bodů, k nimž přidal dalších pět ve vyřazovacích bojích. Marka Špačka v rozletu v minulé sezóně trochu přibrzdilo zranění, spolehlivého forvarda zdobí především tvrdá střela bez přípravy, na niž se fanoušci dozajisté těší.

Neúnavný dříč Radim Toman přidal celkově 15 kanadských bodů, většinu času trávil s mladými křídly, s nimiž soupeři úspěšně komplikoval rozehrávku. Je-li Radim Toman neúnavný, nenapadá nás silnější přídavného jména pro Petra Kanka, sedmatřicetiletého bojovníka každým coulem. Kdyby se vedla statistika různých hitů, bodyčeků a „přišpendlení“ soupeře na mantinel, nenašel by v Porubě konkurenci. Výborný harcovník tak nebude chybět ani v příštím ročníku.

Velice dobrou zprávou je také prodloužení kontraktů s dravci, kteří – ač často ve čtvrté řadě – nenechávali nikoho na pochybách, na kom jednou bude tým stavět. Nejmladší hráč A-týmu Daniel Häring se může pyšnit prvenstvím ve statistice úspěšnosti střelby HC RT TORAX s hodnotou 33,33 procenta. Dvacetiletý Jiří Brodek dostával poměrně dostatek prostoru a svou předloňskou bodovou bilanci více než zdvojnásobil, sezónu zakončil s bilancí 7 bodů (3+4). Posledním z výčtu podepsaných hráčů je Michal Hotěk, fantóm posledního playoff. V základní části získal taktéž 7 bodů (3+4), v playoff přidal další 4 za dva góly a dvě asistence.