Zubři otočili utkání ve třetím dějství, porubští dorostenci v druhé části soutěže poprvé nebodovali

26.01.2018, Gabriela Juříková

Třináctý zápas nadstavbové části, ve které jde o postup do baráže o extraligu staršího dorostu, odehráli porubští dorostenci na ledě Přerova, před utkáním aktuálně prvního týmu skupiny M. V první třetině si hostující hráči pořádně zastříleli, ale přerovský gólman lapil i jasné tutovky. Druhá třetina byla přetahovaná a radostněji se s vedením 2:1 šlo do šatny nakonec Porubským. Zubři zvedali herní aktivitu, za kterou se odměnili už na začátku třetí dvacetiminutovky. Během dvou minut utkání otočili, pak proměnili dvě přesilovky, skórovali při porubském power-play a v poslední minutě zpečetili svou výhru na konečných 6:2. Starší dorostenci HC RT TORAX Poruba tak poprvé v nadstavbě nebodovali a momentálně se jim první místo, o které v pátečním večeru 26. ledna hráli, vzdálilo na šest bodů.

Regionální liga staršího dorostu - N13 pá 26.1.17:30
HC ZUBR Přerov
6:2(0:0, 1:2, 5:0)
Branky a nahrávky: 31. Komačka (Šimanský), 42. Komačka (Frolek), 43. Svozil (Navrátil), 49. Wolf (Navrátil), 59. Frolek (Komačka), 60. Skopal (Wolf) – 24. Stodůlka (Pitucha, Vavřík), 34. Bořuta (Bukowski). Rozhodčí: Obadal – Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 6:2.
HC ZUBR Přerov: Machač – Kopeček, Tisher, Svozil, Vohrabal, Koudela, Nesrsta, Vlček – Skopal, Navrátil, Ministr, Ryšavý, Wolf, Frolek, Mynář, Mrázek J., Krul, Šimanský, Gorás, Komačka
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Timura, Pliska, Husák, Pitucha, Zajíc, Kroček, Krátký – Béreš, Bukowski, Bořuta – Stodůlka, Vavřík, Brodek – Morávek, Häring, Vojtášek

V první třetině žádná branka nepadla, přestože k ní měli několikrát hodně blízko Porubští. Po prvotním tlaku se sice ke slovu dostali i domácí, kteří v útočné třetině operovali několik minut. Ale jak bylo řečeno v předchozí větě, byli to hosté, kteří měli ke gólům blíž. Jenže jim nevyšla přečíslení a dorážky dokázal Jakub Machač, kolikrát k překvapení všech, zázračně lapit. Tutové šance vychytal Vavříkovi, Stodůlkovi i Bérešovi. Poradil si i v souboji proti dvěma porubským hráčům. Stodůlka vybídl ke skórování Häringa, ale Machač se blesku rychle dokázal v brankovišti přesunout.

Po první přestávce se ve čtvrté minutě Pituchovi povedla dlouhá nahrávka na útočnou modrou, kde za obranou číhal Daniel Stodůlka. Pro něj pak nebylo nemožné v souboji s gólmanem prostrčit puk nad jeho ramena a bekhendem zavěsit pod víko. Vedení vydrželo Porubským do poloviny druhé třetiny. Při vhazování po levé ruce Kryštofa Mrázka Frolek buly vyhrál a Petr Komačka poslal kotouč pod horní tyč.

Vyrovnaný stav ale dlouho na světelné tabuli nesvítil. Ve třinácté minutě, resp. třiatřicáté, vyhrála buly i Poruba. Bukowski poslal puk na Richarda Bořutu a ten střelou po ledě mezi betony poslal Porubu podruhé do vedení. V druhé třetině byla první vyloučení. Chvíli se hrálo ve čtyřech hráčích na obou stranách a v krátké početní výhodě Poruby se naskytly šance Stodůlkovi a jedovatě od modré čáry vystřelil Timura. Druhou třetiny proto Poruba vyhrála jen 2:1.

Do třetí části utkání vstoupil aktivněji domácí tým. Napadal porubskou rozehrávku a z tlaku v útočné třetině vytěžil v druhé minutě třetí třetiny vyrovnávací branku. Střelou bekhendem podruhé vyrovnal Petr Komačka. O minutu později tahali za delší konec provazu Zubři. Početní výhodu využili za čtrnáct vteřin střelou Stanislava Svozila. Dramatickou chvilku zařídil porubský brankář při přesilovce, kdy chtěl spoluhráčům pomoct s rozehrávkou, ale nevšiml si přijíždějícího Komačky, který mohl skórovat do prázdné branky. Hostující obrana se ale dokázala včas vrátit a zabránit i dorážce. Kapitán Timura kotouč u levé tyče zalehl, a tak se podruhé v zápase hrálo čtyři na čtyři.

Přerov krátkou přesilovku využil a navýšil své vedení na 4:2 díky střele Petra Wolfa. Hosté si v čase 56:41 vzali oddechový čas, a jelikož se pak vhazovalo před Machačem, hráli bez gólmana. Šest porubských hráčů se snažilo o snížení zubřího vedení, ale nakonec to byli domácí, kdo se radoval z dalšího gólu. Do prázdné branky, po nastřelení pravé tyče Komačkou, se trefil Roman Frolek. Do konce třetí třetiny zbývala minuta. Konečný výsledek 6:2 stanovil čtyřicet vteřin před koncem třetí třetiny Miroslav Skopal.
RT TORAX poprvé v nadstavbové části prohrál a Přerov se výhrou posunul na prvním místě na rozdíl šesti bodů. V neděli 28. ledna od 13:30 čeká Porubu na domácím ledě utkání s Kroměříží.

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Porubský trenér si myslí, že jsme favorité, ale my si to samé myslíme o Porubě. Má šikovné kluky, a proto byli asi ti naši v první třetině ve stresu. Hráli jsme ostýchavě, a kdyby ji Poruba vyhrála 3:0, nikdo by se nemohl divit. Ale skvěle nám zachytal gólman. Po druhé třetině jsme prohrávali, ale do té třetí jsme šli s odhodláním, s hlavou nahoře. Podařilo se nám vyrovnat a pak jsme proměnili dvě přesilovky. Výsledek 6:2 je pro nás neskutečný, když se podíváme, jak utkání bylo rozehráno. Body jsou pro nás zlaté, ale ještě není konec. Teď se musíme soustředit na těžké nedělní utkání s Opavou.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Utkání jsme měli dobře rozehrané. Po dvou třetinách jsme vedli 2:1 a nabádali jsme hráče, aby soupeře nepustili do tlaku. Soupeř ale potrestal naše individuální chyby, dostal se zpět do hry a nám se vše sesypalo. Museli jsme s vývojem něco udělat, takže jsme zkusili power-play, ale ani to nevyšlo. Soupeř si šel pro vítězství bojovněji.