Zubří dvanáctka chutnala mladším dorostencům hořce. Rozhodly začátky jednotlivých třetin

02.11.2017, Gabriela Juříková

Chvíli před večerními zprávami byl v Přerově rozehrán zápas třináctého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu mezi domácími Zubry a HC RT TORAX Poruba. Začátky třetin vycházely lépe domácím mladíkům, čímž si v podstatě zařídili jisté tři body a dál si drží první místo v tabulce skupiny Východ před Havířovem a Vítkovicemi. Porubští mladší dorostenci se střelecky sice polepšili, přesto na dvanáct zubřích gólů nedokázali ani jednou odpovědět.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 13.kolo čt 2.11.18:45
HC ZUBR Přerov
12:0(2:0, 4:0, 6:0)
Branky a nahrávky: 3. Ryšavý (Ministr, Tarnoczy), 3. Chytil (Zeman), 22. Chytil (Zeman), 23. Kolařík (Petr), 29. Ryšavý (Tarnoczy), 37. Svozil, 42. Raška (Hanák), 44. Svozil (Ministr, Jobánek), 57. Kleniar (Svozil), 59. Jobánek (Šilhavý), 60. Chytil (Kleniar), 60. Kolařík (Zábranský). Rozhodčí: Holaň – Doleček, Štefková. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 67:17. Průběh utkání: 12:0.
HC ZUBR Přerov: Postava – Raška, Svozil, Zábranský, Holík, Zeman, Gréč – Kolařík, Ministr, Ryšavý, Petr, Kleniar, Kuncek, Hanák, Tarnoczy, Chytil, Jobánek, Šilhavý.
HC RT TORAX Poruba: Hurčík (44. Števanka) – Elbl, Gelnar, Hlaváč, Machů, Macias Kac., Bechný, Dobeš – Foldyna, Bukovjan, Boguaj, Fojtík, Halata, Chovanec, Barčák, Pavlík, Moškoř, Spurný, Macias Krz., Krčmarský

Vstupy do jednotlivých třetin neměli Porubští rozhodně nejlepší. Ve třetí minutě utkání inkasovali dvakrát, do přestávky pak přerovské střelce dokázali eliminovat. Jenže co naplat, když po prvních třech minutách druhé třetiny nechali domácí opět dvakrát skórovat! Scénář první třetiny se ale nekonal. Zubři v průběhu druhé dvacetiminutovky navýšili své vedení na 6:0 a navíc si do třetího dějství přenesli část početní výhody. Tu, jak se v konečném součtu ukázalo, jako jedinou využili a dvě minuty poté dostáli dvěma předchozím třetinám, když překonali Hurčíka poosmé.

Od tohoto okamžiku přenechal porubský gólman místo Števankovi, který v šestnácti minutách inkasoval čtyřikrát. Zubří dvanáctka chutnala hořce, protože porubští dorostenci oproti domácímu utkání čtvrtého kola extraligy, kdy vsítili dvě branky, se tentokrát gólově neradovali ani jednou.
Na výhře Přerova se hattrickem podílel Filip Chytil, dva góly si do statistik připsali Martin Ryšavý, Radim Kolařík a Stanislav Svozil. Na dvanácti zubřích brankách se dále podíleli Lukáš Raška, Patrik Kleinar a Jonáš Jobánek.