Zázrak se nekonal, starší dorostenci padli v zápase s Dynamem

29.01.2016, Soňa Molatová

Starší dorostenci dnes sehráli první zápas pod novým trenérským vedením ve složení Jana Tancera a Pavla Leksovského. Nikdo ale nemohl čekat, že změna bude patrná již druhý den a tak nejspíš nebylo velkým překvapením, že na domácím ledě při utkání s týmem HC Dynamo Pardubice padli. Zápas zpočátku vypadal poměrně vyrovnaně a alespoň v první třetině by málokdo podle dění na hřišti byl schopen rozpoznat, že zatímco jeden celek vévodí tabulce, druhý téměř kraluje jejimu konci. Z porubských střelců se prosadil pouze Marek Havránek, který dokázal ve 26. minutě zužitkovat přihrávku Jana Žídka. Vzhledem k páteční prohře tak bude velice podstatný sobotní zápas, který starší dorostenci opět odehrají na domácí půdě, tentokrát však s pražskými Letci.

NOEN extraliga staršího dorostu - 37.kolo pá 29.1.17:00
HC Dynamo Pardubice
1:5(0:1, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 27. Havránek (Žídek J.) – 19. Šeliga (Petrus, Blümel), 35. Syrovec (Leder), 42. Roubal (Kubišta, Martínek), 54. Blümel (Šeliga), 58. Blümel (Petrus). Rozhodčí: Šutara (Havířov) – Gebauer J. (Studénka), Moravec (Ostrava). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:3. Diváci: 100
HC RT TORAX Poruba: Bayer (Škoda) – Skokan, Dobeš, Prokeš, Bijota, Prepsl – Plachý, Havránek, Malát, Timura, Stach, Střondala, Žídek J., Žídek O., Voznička, Dang, Vospálek, Krupa, Irgl
HC Dynamo Pardubice: Klouček (Dosoudil) – Trejbal, Žouželka, Boček, Mert, Matýs, Leder – Martínek, Pochobradský, Blümel, Štefka, Machač, Paliesek, Roubal, Syrovec, Petrus, Kubišta, Šeliga, Bucek

Hra alespoň v první třetině vypadala poměrně vyrovnaně. Týmy se navzájem obíraly o puk a brankaři na obou stranách museli být neustále v pohotovosti. Pardubického brankaře Kloučka nejčastěji navštěvoval Vojtěch Střondala, kterému se ve třetí minutě povedlo ujet obraně, ale jeho rána na pokoření gólmana hostů nestačila. Na druhé straně pak zkoušel za Bayerova záda poslat puk Michal Pochobradský, ale jeho střela proletěla těsně kolem pravé tyče. Prvního gólu se diváci dočkali v 18. minutě, kdy hosté dokázali využít přesilovku. Martin Petrus směřoval puk do mezikruží, kde jej zpracoval Viliam Šeliga a poslal ho za Bayerova záda.

Ve druhé třetině domácí dokázali na malou chvíli vyrovnat. Jan Žídek poslal kotouč Marku Havránkovi, který se nacházel ve výhodné pozici v pravém kruhu, odkud se mu povedlo prostřelit Milana Kloučka. Za osm minut už ale zase byli na koni hosté, když David Syrovec po přihrávce Václava Ledera nasměroval puk pod horní tyčku domácí svatyně a poslal tak hosty opět do vedení.

Na začátku poslední třetiny pak kousek od modré práskl do puku Filip Roubal, čímž puk donutil doplachtit až do Bayerovy brány. V ten moment se porubským začínalo vítězství jasně vzdalovat. V 53. minutě hosté opět využili soupeřova oslabení a po přihrávce Viliama Šeligy zvýšil Matěj Blümel náskok svého týmu už o tři góly. Nekalé praktiky pak domácí tým stály v 57. minutě ještě jednu inkasovanou branku. Během přesilové hry hostů dokázal opět Matěj Blümel využít přihrávky Martina Petruse a střelil puk pod horní tyčku domácí kasy.

I přes zpočátku vlažnější tempo zápasu tak z Poruby odjíždí se třemi body pardubické Dynamo. Domácí tak budou muset pořádně zabrat a pokusit se obrat o body své sobotní hosty HC Letci Letňany, aby se na dobro nemuseli smířit s odchodem z extraligy.

Jan Tancer (HC RT TORAX Poruba): Myslím, že vstup do zápasu byl dobrý, hráli jsme dobrý hokej. Některé ty činnosti se zlepšily, škoda té nevyužité šance ze začátku, kdy jsme mohli dát gól. Jak se říká: nedáš - dostaneš. Jako hlavní problém jsem viděl vyloučení, která nás stála hodně sil a taky jsme během nich dostali tři góly. Tím se to utkání rozhodlo. My jsme nebyli schopni dát gól v přesilovkách, které jsme měli. Myslím, že tam bylo pět a pět. Oni z těch pěti využili tři, což bylo to, co rozhodlo zápas. Mrzí nás to, byli jsme připraveni udržet body doma. Utkání v Pardubicích jsme odehráli velmi dobře, i když nám trošičku nepřálo štěstí, takže jsme prohráli. Dneska jsme doufali, že to půjde, ale bohužel, někdy to tak v tom sportu je.

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice): Teď jsem klukům říkal, že k tomu přistoupili v moc velké pohodě. Ten zápas, jelikož máme velký bodový náskok v tabulce, tak si myslím, že nenastoupili na 100%, že to bylo tak na 50. Výsledek mě trošičku vytáčí. Samozřejmě, že vítězství je tady povinné, svým způsobem pro nás, pro trenéry. Kluci nám ale takhle občas trochu lajdačí, takže na ně musíme tlačit, aby chtěli podat lepší výkony, než dnes podali. Dneska jsme měli dobré přesilovky, něco jsme trénovali, takže to nám vyšlo. Za to jsem rád, ale hra jako taková nebyla ideální.