Zavadil vynuloval nálet prostějovských Jestřábů, Kurnik z nájezdu zařídil druhé místo

16.10.2016, René Chyla

Porubskou juniorku čekala v neděli odpoledne štace do hnízda prostějovských Jestřábů. V první minutě mohli jít Ostravané do vedení z hole Danga, ten ale stejně jako prostějovský Konečný o minutu později nedal. Poruba tak otevřela skóre až díky Patriku Golovi, v polovině základní hrací doby pak proměnil trestné střílení Antonín Kurnik a RT TORAX slaví pátou ligovou výhru v řadě, díky které se posouvá na druhou příčku za vedoucí Brno.

Liga juniorů - 8.kolo ne 16.10.13:00
LHK Jestřábi Prostějov
0:2(0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Gola P. (Fráner, Bialoň), 31. Kurnik (TS). Rozhodčí: Kika – Axman, Novotný. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 29:34 (10:15, 5:11, 14:8). Průběh utkání: 0:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Gottwald – Liška, Křesala, Štěrba, Žilka, Bednařík, Kolařík – Zabloudil, Němec, Hejduk, Konečný, Pavel, Nevřela, Vystavěl, Hanáček, Lauryn, Skácel
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Bijota, Ščurek, Široký, Prokeš, Boháč – Malát, Gola P., Bialoň, Csabala, Kurnik, Fráner, Dang, Bernát, Veselý, Stach

Jan Zavadil (POR) (29 zásahů, 0 gólů, 100.00% úspěšnost)
Antonín Kurnik (POR) (1+0)
Adam Gottwald (PRO) (32 zásahů, 2 góly, 94.12% úspěšnost)

Samostatné úniky Danga a Konečného v prvních dvou minutách

RT TORAX mohl jít na ledě Prostějova do vedení už krátce po úvodním buly. Jeden z prostějovských hráčů zaváhal u modré čáry, čehož využil Michal Dang, který mu vypíchl kotouč a pelášil sám na Adama Gottwalda. Prostějovský gólman ale skvěle zasáhl. Tatáž situace se odehrála hned o minutu později na druhé straně. Do úniku se dostal Daniel Konečný, Jan Zavadil ale taktéž svůj tým podržel. Pak ale obrany vynikaly a ve větší příležitosti se tak ocitl až v devatenácté minutě znovu Michal Dang, který se zbavil dvou hráčů. Z levého kruhu ale pálil mimo.

Golova střela pod lapačku, Skácelova tyč a trestné střílení Kurnika

V čase 21:46 byl konečně prolomen bezbrankový stav. Kevin Fráner přihrával Patriku Golovi, který si najel mezi kruhy a střelou pod lapačku otevřel skóre – 0:1. Jestřábi ale mohli záhy srovnat. Michal Skácel ale z dalšího brejku trefil jen tyč Zavadilovy branky. V polovině zápasu byl pak faulován Antonín Kurnik, a tak hlavní sudí ukázal jasně – trestné střílení. Porubský útočník se s druhým pokusem příliš nepáral, položil Gottwalda a spolehlivě proměnil střelou nad levý beton – 0:2.

Perfektní obrana

Navýšit skóre a uklidnit tak ostravskou partu mohli v přesilovce Patrik Gola s Jakubem Bialoňem, ani jeden však na prostějovského gólmana nedokázal najít recept. RT TORAX poté přežil dlouho trvající dvojnásobnou početní převahu domácího výběru i závěrečnou power-play a po zásluze vyraboval jestřábí hnízdo.

Ostatní zápasy 8. kola

Fr.Místekvs.Havířov4:3
Uh.Brodvs.Brno4:9
Boskovicevs.Opava4:6
Uničovvs.Přerov1:9

Jan Krajíček (LHK Jestřábi Prostějov): Byl to opravdu těžký zápas. Poruba má o trošku kvalitnější kádr, mají posbírané hráče z okolí, jde tam vidět nějaká ta spolupráce. Nám prostě ta kvalita chybí, jelikož někteří kluci odešli, u některých se neuskutečnily zase transfery. Chybí nám tady dva lídři, kteří by byli schopni vzít vše na sebe a třeba toto utkání zvrátit. I přesto to ale bylo jedno z nejlepších utkání od začátku sezony. Kluci se ale pořád ještě učí a chtělo by to trošku větší klid na těch hokejkách.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): V první třetině jsme zahodili snad pět šancí. Zápas se rozhodoval až v posledních pěti minutách, kdy jsme perfektně ubránili jak přesilovku pět na tři, tak pět na čtyři. Nakonec jsme zvládli i závěrečné power-play. Hráče musím velmi pochválit za velkou bojovnost při těch oslabeních. Došlo i k osobní zodpovědnosti, hráče lehali do střel a po perfektním výkonu našeho gólmana bereme tři body.