Zachar dirigoval dvěma góly výhru nad Kopřivnicí, tu RT TORAX v předehrávce smetl 7:3

16.01.2017, René Chyla

Porubští borci zvládli na jedničku i pondělní předehrávku a šestou Kopřivnici srazili drtivým výsledkem 7:3. Dvěma góly dirigoval výhru kanonýr Zachar, Marek Kaluža prodloužil svou unikátní bodovou sérii již na sedm utkání a slyšet se nechala také nová akvizice Jan Dresler, který byl u dalších dvou porubských zásahů.

2. liga - skupina Východ - 37.kolo po 16.1.18:00
HC ISMM Kopřivnice
7:3(1:1, 3:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. Illéš (Dresler, Sztefek), 23. Dresler (Illéš, Piecha), 24. Zachar (Kafka), 33. Kaluža (Zachar, Kafka), 46. Zachar, 47. Sztefek, 59. Seidler (Vaněk) – 18. Ollender (Tomášek, Krutil), 29. Tomášek (Kofroň, Poruba), 59. Mach (Marek). Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 565. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 7:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Slavík, Dresler, Puškár, Kaluža, Bail, Puzič – Piecha, Sztefek, Illéš – Zachar, Kafka, Smrčka – Sedlář, Seidler, Vaněk – Kuťák
HC ISMM Kopřivnice: Šimeček – Krutil, Čintala, Marek, Merenda, Kowalczyk – Ollender, Kofroň, Tomášek – Pěnčík, Poruba, Hrubý – Červenka, Mach, Sluštík – Pargáč

David Zachar (POR) (2+1)
Jan Dresler (POR) (1+1)
Jakub Illéš (POR) (1+1)

Illéšova parádní trefa pod víko a Ollenderovo srovnání

Porubští borci začali náporem. Už ve čtvrté minutě naservíroval Jan Dresler kotouč Jakubu Illéšovi, který z pravého kruhu zamířil přesně pod víko Šimečkovy klece – 1:0. Zanedlouho se pak individuální akcí prezentoval Martin Piecha, který objel kopřivnickou branku. V rozhodující chvíli však trefil bekhendem pouze přesouvajícího se Kamila Šimečka. Do pauzy ještě stihli prověřit pozornost hostujícího gólmana Marek Sedlář s Markem Smrčkou, ani jeden však nedokázal na havířovského odchovance najít recept. Hosté tak srovnali zhruba tři minuty před pauzou. Martin Tomášek nahrával před brankoviště Samuelu Ollenderovi, který sice trefil Čechovu vyrážečku, kotouč si ale i přesto našel cestu do sítě – 1:1.

Dreslerova nechytatelná dělovka, Zacharovo překvapení či tyč Ollendera

Porubští si ve vlastním oslabení a při signalizované výhodě vzali z hole Davida Zachara vedení zpět, gól však nakonec nemohl být uznán, jelikož jeden z domácích stál v ofsajdovém postavení. To je však nemuselo nakonec vůbec mrzet, jelikož RT TORAX následnou přesilovku již využil. Jan Dresler napřáhl na modré čáře a ten razantní dělovkou poslal puk k levé tyči – 2:1. Za minutu a půl Ostravané přidali další úder. David Zachar si najel z pravé strany, natlačil se až před brankoviště, odkud lehkým pokusem překvapil Šimečka k pravé tyči – 3:1. Kontaktní gól měl na holi Samuel Ollender, ten ale z prostoru mezi kruhy rozezvonil jen pravou tyč.

Tomáškova naděje, Kalužova šťastná trefa nebo Slavíkova tyč

Kopřivnice se ale i přesto dočkala. Martin Tomášek se nejlépe zorientoval ve zmatku v porubském brankovišti a lehkým obloučkem přehodil Čechův levý beton – 3:2. Porubští borci makali ale i nadále a zásluhou byla čtvrtá trefa ze 33. minuty. Marek Kaluža zkusil štěstí z mezikruží, jeho střela by pravděpodobně mířila vedle, místo toho se ale otřela o jednoho z hostujícího hráčů, na což už Kamil Šimeček nedokázal zareagovat – 4:2. S modrožlutými mohlo být hůře o minutu později, Marek Slavík ale orazítkoval pouze pravou tyč kopřivnické branky.

Zachar jako Sztefek, Kalužova šance a dva góly v rozmezí 25 vteřin

Kopřivnici položilo definitivně 57 sekund na začátku poslední dvacetiminutovky. Nejprve v oslabení vystihl špatnou hostující rozehrávku David Zachar, který ujel kopřivnické obraně a z mezikruží trefil prostor mezi gólmanovými betony – 5:2. Krátce poté, co se kopřivnický hráč vrátil na led, se ve stejné situaci objevil i Michal Sztefek, jenž zamířil přesně pod víko – 6:2. Marek Kaluža následně parádně ošálil kopřivnického obránce a ocitl se tak tváří v tvář Šimečkovi. V jasné pozici byl ale faulován, což rozhodčí posoudil pouze dvěma minutami. Kopřivnice dokázala ještě výsledek korigovat. Miroslav Marek nahrával Jakubu Machovi, který z prostoru mezi kruhy nedal Čechovi střelou nad rameno žádnou šanci – 6:3. Za pětadvacet sekund ale odpověděl RT TORAX. Petr Seidler vypálil z pravého kruhu a kotouč s pomocí levé tyče doputoval až za Šimečkova záda – 7:3.

Ostatní zápasy 37. kola

Vsetínvs.Val.Meziříčí28.1.
Nový Jičínvs.Hodonín28.1.
Brnovs.Opava28.1.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Začátek zápasu byl z naší strany opět výborný, měli jsme tlak do branky a Kopřivnice se prakticky pouze snažila bránit střední pásmo. Dostali jsme se do zaslouženého vedení, nicméně poté jsme opět neproměnili řadu šancí, a hosté z ojedinělé situace srovnali. Poté jsme soupeři znovu odskočili a Kopřivnici nezbývalo nic jiného, než hru otevřít, a tak jsme byli svědky hokeje nahoru dolů. Hru jsme kontrolovali, díky dvěma slepeným brankám utkání rozhodli a zbytek třetiny už jsme si, dá se říci, již jen hlídali výsledek. Po zásluze tedy bereme tři body a po tomto výkonu určitě panuje spokojenost.

Václav Slabý (HC Kopřivnice): Dle mého názoru jsme první dvě třetiny jakž takž ještě stíhali, nicméně v té poslední jsme udělali hrubé individuální chyby, což o osudu utkání rozhodlo. Nebyli jsme ale kompletní, jelikož někteří kluci mají také pracovní povinnosti. V tomto duelu bychom ale museli mít pořádnou dávku štěstí, abychom ty vyložené šance proměnili a s tím zápasem něco dokázali ještě udělat. Jak ale říkám, v závěru nám již ty síly chyběly.