Z jasné záležitosti bylo velké drama, Poruba nakonec výhru v Novém Jičíně uhájila

16.11.2013, Redakce

V pozici favorita a nejlepšího celku na cizích kluzištích se porubští hokejisté představili v mrazivém stánku Nového Jičína. Po bezbrankové první třetině už v prostřední části RT TORAX potvrzoval své kvality a vypracoval si náskok dvou branek. Když pak v úvodu závěrečné dvacetiminutovky přidal třetí gól, zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže Gedosu patřila závěrečná desetiminutovka, v níž snížil na rozdíl jediné trefy a v úplném závěru ještě nepříjemně zatápěl. Až gól do prázdné domácí klece z hole Davida Zachara, který zároveň otevřel skóre sobotního podvečera, definitivně rozhodl o dalším porubském tříbodovém zisku! Na čele tabulky se tak stále nic nemění.

2. liga - skupina Východ - 19.kolo so 16.11.17:00
Ďáblové Nový Jičín
2:4(0:0, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 52. Lehečka (Hanák, Putniorz), 57. Kabeláč (Chvostek) – 30. Zachar (Vaněk, Červenka), 30. Javín (Seidler), 42. Buček (Seidler, Pavlačka), 60. Zachar (Pavlačka). Rozhodčí: Held – Laczko, Novák. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 333. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
Ďáblové Nový Jičín: Šrámek – Gebauer, Rejžek, Lehečka, Kabeláč, Pelikán, Záhradný, Skaloš, Cabák, Vašut, Sprušil, Putniorz, Macháček, Gulda, Dusík, Hanák, Vnenk, Zedník, Chvostek M., Heža, Uhlár.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Hruzík, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Vajda, Peslar – Videlka, Krayzel, Vaněk, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar, Zuber, Piják, Červenka.

Nikoliv na vyhlášený novojičínský bramborák, nýbrž pro tři body zajížděli porubští hokejisté na led desátého týmu druholigové tabulky. Už se stalo tradicí posledních duelů, že úvodní dvacetiminutovky svěřencům trenéra Tomáše Sršně nevycházejí. A znát to bylo i v sobotním střetnutí. V Novém Jičíně totiž první třetina příliš zajímavých momentů nepřinesla a největší šancí tak nakonec byla až Sprušilova střela, kterou Tihlář výborně schoval do lapačky.

V prostřední části už začal RT TORAX potvrzovat roli favorita a výrazně častěji se hrálo před Šrámkem, který čelil porubským atakům až do poloviny zápasu. Červenka s Vaňkem ještě za brankovou čáru kotouč nepropasírovali, ale letní posila David Zachar už neměl problém poslat touš za bezmocného gólmana. Neuběhla ani minuta a skóre se měnilo podruhé. Dvoubrankový náskok zajistil Porubě zkušený obránce Miroslav Javín.

Hlavní rozhodčí Held posílal na trestnou lavici jednoho hráče za druhým, ale přesilové hry se oběma celkům příliš nedařily. A to měly přitom k dispozici i několik dvojnásobných početních výhod. Porubští však kráčeli za pohodlným vítězstvím. Obzvláště poté, co v úvodu posledního dějství ukázal více než třem stovkám přítomných diváků svou přesnou a tvrdou střelu kanonýr Martin Buček. Sršňova parta měla na kontě rázem náskok tří branek.

Ovšem z jasného utkání bylo ještě pořádné drama. Necelých devět minut před koncem pokazil Tihlářovi zálusk na čisté konto Jakub Lehečka, který se prosadil po několika dorážkách. A když si pak Michal Chvostek položil hostujícího gólmana a zakončoval do prázdné klece, musel být RT TORAX na pozoru. V závěru si domácí vytvořili tlak a měli k dispozici dokonce přesilovku šest na čtyři, ale na kýžené vyrovnání už dosáhnout nedokázali.

Naopak v úplném závěru, konkrétně čtrnáct vteřin před třetí sirénou, pečetil zasloužené porubské vítězství svou druhou trefou v utkání David Zachar. Porubští si tak připisují další cenné tři body a nadále okupují skvělou druhou příčku tabulky. Na vedoucí Prostějov, který měl s Orlovou nečekané problémy, nadále ztrácí tři body. Za vedoucí dvojicí se ještě relativně drží Hodonín, ale pak už vzniká velká bodová mezera.

Ostatní výsledky 19. kola II. ligy – sk. B (Východ):

HC ZUBR Přerov – SHK Hodonín 1:2 sn.
HC Frýdek-Místek – VHK Vsetín 3:0
HC Slezan Opava – HC Lvi Břeclav 1:2
LHK Jestřábi Prostějov – HC Orlová 5:4
HC Bobři Valašské Meziříčí – VSK Technika Brno 1:7

David Handl (HC Nový Jičín): Mohou nás mrzet nevyužité přesilovky pět na tři a šance, které jsme si do půlky zápasu vytvořili. Třikrát jsme byli v úniku na gólmana, dvakrát sami před brankářem, ale nebyli jsme to schopni proměnit. Poruba tolik šancí neměla, ale zase s koncovkou hospodařila velice efektivně, což rozhodlo. Na konci jsme si vytvořili větší tlak do branky, dali jsme dva góly a je škoda, že jsme neproměnili šanci při hře šest na čtyři. Mohli jsme získat alespoň bod.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Nový Jičín samozřejmě bojoval, ale odehráli jsme velice slušné utkání. Konečně jsme v první třetině neprohrávali a pak jsme dali rychlé dva góly. Domácí zahušťovali střední pásmo a čekali na naše chyby, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Měli jsme utkání celkem pod kontrolou, akorát pak do toho hrubě zasáhl rozhodčí a neustále nás vylučoval, což nechápu a radši ani více nechci hodnotit.