Z Valašska opět s těsnou porážkou, Porubě nechybělo mnoho ke smazání čtyřbrankového manka

12.11.2011, Adam Bagar

Po domácím vítězství nad Uherským Hradištěm zajížděli svěřenci trenéra Pavla Hinnera na led rozjetého Valašského Meziříčí s cílem ukořistit nějaké body. Jenže RT TORAXu vstup do utkání nevyšel a již po třiadvaceti minutách hry svítilo na světelné tabuli skóre 4:0. V polovině střetnutí dokázali hosté dvěma přesilovkovými góly snížit, rázem ucítili šanci a začali svého soupeře přehrávat. Ztroskotávali však na výborném Slovákovi. Až pět minut před koncem Porubští vytěžili ze svého tlaku další gól. V závěrečné power play již vyrovnání nepřišlo, a tak si Bobři připisují do tabulky další tři body. Naopak Ostravané odjíždí s prázdnou. Gólem a asistencí se blýskl Pavel Zdráhal.

2. liga - skupina Východ - 19.kolo so 12.11.17:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
4:3(2:0, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Varga Mir. (Hartmann), 6. Hartmann (Ovšák), 22. Varga Mar., 23. Vodný (Dostál) - 29. Galgonek (Zdráhal, Badžo), 31. Chaloupka (Chajretdinov, Pavlačka), 55. Zdráhal (Šindelář). Rozhodčí: Volf - Velinský, Švarc. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Střely na branku: 27:38 (13:11, 8:16, 6:11). Průběh utkání: 4:0, 4:3.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Knebl, Kopecký, Martiník, Mikel, Ovšák, Rác, Růčka, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut, Vodný, Zábojník.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Wolf, Chajretidnov, Piskura, Vnenk, Hruzík, Prokop, Šindelář, Mládenka - Krayzel, Pavlačka, Chaloupka - Vaněk, Tugarinov, Ďurica - Vajda, Seidler, Zuber - Galgonek, Badžo, Zdráhal.

Do utkání vstoupili lépe Valaši. Již po čtyřech minutách hry byl zahákován Balga a rozhodčí Volf nařídil trestné střílení. To sám postižený neproměnil, ale domácí hokejisty to příliš mrzet nemuselo. Ihned po buly pálil od modré Hartmann a z dorážky se prosadil u pravé tyče Miroslav Varga. Neuběhlo ani sto vteřin a Gleich musel lovit touš zpoza svých zad podruhé. Werner Hartmann dostal opět kotouč na modrou a tentokrát již propálil vše, co mu stálo v cestě.

Při chuti hrající Valašské Meziříčí mohlo své vedení navýšit poté, co se dostal do samostatného úniku Dostál. Napoprvé trefil připraveného Gleicha, z dorážky pak zazvonila dokonce tyč. Poruba rozhodně nebyla výrazně horším celkem, na druhou stranu si v první třetině nedokázala vytvořit žádnou gólovou šanci a Slovák tak musel řešit jen řadu pokusů z větší vzdálenosti.

V úvodu druhé tercie se projevilo staré známé „nedáš – dostaneš“. Před Slovákem neuspěl osamocený Chaloupka, a tak na druhé straně po zmatcích v brankovišti propasíroval puk za ležícího Gleicha Martin Varga. O chvíli později navíc vedení Bobrů navýšil Michal Vodný, když porubská obrana opět nepůsobila vůbec jistým dojmem. Zdálo se, že je rozhodnuto, ale opak byl pravdou.

Porubě pomohla dvojnásobná přesilovka. V ní našel Zdráhal křižnou přihrávkou Michala Galgonka, ten si urovnal touš a trefil se přesně pod horní tyč. V pokračující klasické přesilovce navíc doklepl střelu Chajretdinova do zcela prázdné klece Jan Chaloupka a rázem dostalo utkání nový náboj. Valaši byli zjevně zaskočeni, naopak RT TORAXu byl rázem plný led. I přes spršku střel další gól nepřišel, a tak se do šaten odcházelo za stavu 4:2.

V poslední dvacetiminutovce se již domácí hráči soustředili na obranu. Poruba měla nadále více ze hry, ale ztroskotávala na své střelecké nemohoucnosti a výborném Jiřím Slovákovi. Až pět minut před třetí sirénou se hostující lavička dočkala. Pavel Zdráhal dostal kotouč do ideální střelecké pozice a parádní střelou pod víko nedal brankáři žádnou šanci.

V závěru ještě hosté vyzkoušeli hru bez brankáře, ale v ní se jim vyrovnat nepodařilo. Bobři tak s vypětím všech sil vybojovali další tři body. Poruba by si za svůj výkon rozhodně alespoň bod zasloužila, přesto odjížděla z Valašského Meziříčí s další těsnou porážkou, tentokrát v poměru 4:3.

Ing. Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí): Kluky jsem před zápasem upozorňoval, že Poruba už je teď jiný soupeř než na začátku sezóny. Její výsledky, co uhráli v posledních třech kolech, stejně tak jako jejich skóre 10:3, o něčem svědčí. My jsme je ovšem do hry pozvali hloupou přesilovkou pět na tři, na které mají velmi dobré hráče, také ty přesilovky sehráli výborně. Potom začali věřit tomu, že mohou uhrát dobrý výsledek a nám se to zkomplikovalo. Ta třetí třetina byla sice divácky neatraktivní, nehráli jsme nahoru dolů, kdy pořád hrozilo nějaké přečíslení a zodpovědně dozadu, sice jeden gól nám tam spadl, ale nakonec jsme to ubránili.

Pavel Hinner (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že dnes nevyhrál lepší tým, ale ten šťastnější. Dostali jsme takové hloupé góly. Od poloviny zápasu jsme pak Valašské Meziříčí přehrávali. Dali jsme v přesilovce dvě branky, a to nás nakoplo. Vytvořili jsme si řadu šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Ve třetí třetině se nám podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale v závěru nás poškodily výroky hlavního rozhodčího. Už v první třetině proti nám nepochopitelně odpískal trestné střílení.