Z Ústí tentokrát bez bodu

07.12.2005, Miroslav Janíček, Vladimír Vronka

Sareza se představila na ledě vedoucího týmu soutěže již s Markem Ivanem, který zaujal místo prvního centra. Sareze opět nevyšel úvod a již ve 4. minutě musel ostravský gólman lovit puk ze své sítě poprvé. Když se o devět minut později trefil Fink, nevypadalo to s ostravskými dobře. Utkání však dokázala Sareza, podobně jako první duel na ledě Lvů, pořádně zdramatizovat. V devatenácté minutě se trefil ostravský kapitán Pavel Šebesta. Pak na ledě kralovali oba gólmani, minutu před koncem odvolali ostravští gólmana a mohli dokonce vyrovnat, ale teč Marka Ivana minula jen těsně břevno ústecké brány. Do prázdné brány nakonec přidal třetí gól Lvů Kuchler. Sareza prohrála v Ústí 3:1.

- 29.kolo st 7.12.18:00
HC Slovan Ústí nad Labem
3:1(2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Jankových (Vála), 13. Fink (Pazourek, Klobouček), 60. Kuchler (Jiří Kudrna) – 19. Šebesta (Janeček, Chatrnúch). Rozhodčí: Nečas - Svoboda, Zítková. Vyloučení: 5:4, navíc Ovšák a Polášek (oba SAR) 10 min. Bez využití. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Střely na branku: 48:20 (23:12, 12:5, 13:3).
HC Slovan Ústí nad Labem: Zikmund - Pavlas, Mazanec, Kudrna Jan, Klobouček, Drábek, Grof, Zápotočný, Vála - Eiselt, Slížek, Kudrna Jiří - Fink, Pazourek, Antoš - Jankových, Sýkora, Klimt - Červenka, Kuchler, Jech - Kloz
HC Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Kramný - Šebesta, Ivan, Janeček - Baranyk, Badžo, Polášek - Bokroš, Valčák, Heřman - Buček, Minařík

Hned v první minutě vyrazil do brejku ústecký Fink a Pazdera musel na poslední chvíli hasit za cenu faulu. Síly se však už po 20 vteřinách vyrovnaly, ale na ledě to stále vypadalo, jako kdyby Lvi hráli přesilovku. Ve 4. minutě udržel Vála kotouč v pásmu, objel branku, předložil volnému Jankových a ten střelou z první dovršil jeho první desítku gólů v letošní sezóně. První vážnější šance Ostravských přišla v 7. minutě. Prudkou střelu od modré Zikmund ztlumil, ale kotouč mu vypadl. Před dotírajícími útočníky hostí hokejisté Slovanu uklidili raději na zakázané uvolnění. O minutu později si na odražený kotouč najel v plné rychlosti Ivan a vyrazil do brejku proti Zikmundovi. Domácí brankář jeho sólo s menšími problémy nakonec zneškodnil. Ve 12. minutě ztroskotal Jankových po odvážném slalomu na přesné Čechově lapačce. Po následném bully Lvi vyšachovali hostující obranu. Klobouček nahodil do levého rohu na Pazourka, ten našel před brankou volného Finka, jehož volej málem protrhl horní síťku branky - 2:0. S blížícím se koncem třetiny se Lvi zřejmě již viděli v kabině. V 18. minutě zapomněli před Zikmundem na volného Ivana, ale domácí brankář ho skvěle vychytal. O minutu později už ale nestačil na bleskový Šebestův brejk, a tak se do šaten odcházelo za stavu 2:1.

Do druhé třetiny hosté doslova vlétli. Hokejisté Slovanu chvílemi nevěděli, čí jsou. Hra se trochu přitvrdila. Domácí se postupně zvýšenému tempu přizpůsobili a hrál se hokej nahoru dolů. Šance se střídaly na obou stranách. Ve 29. minutě domácí hostům zle zatopili, ale puk nakonec skončil v ochranné síti. Vzápětí se do velmi slibné šance dostal Kuchler. O 2 minuty později se, stejně jako v první třetině, utrhl do brejku Šebesta. Tentokrát ale souboj vyzněl jasně pro domácího brankáře. Ve 36. minutě, při přesilovce domácích, vyrobil hrubku Sýkora, který namazal Ivanovi do úniku. Čerstvá posila Sarezy si nabruslila před Zikmunda z úhlu a střela úplně minula branku. Další šanci v oslabení hosté nevyužili o 2 minuty později. Brankář Čech obloukem vyhodil kotouč do středního pásma, tam si na něj najel Šebesta, ale protože neměl rychlost, dohnal ho Jan Kudrna. V nepříliš přehledné situaci, kdy rozhodčí stál na opačné straně kluziště, se ozval hvizd a domácímu obránci byl písknut faul kolenem. Halou se poté nesl ohlušující pískot diváků, kteří tak dávali, po několika nepřesných výrocích arbitrů, najevo svou nespokojenost. V poslední minutě druhé třetiny se ještě do přečíslení dostali Ivan s Šebestou, ale posledně jmenovaný dostal přihrávku příliš blízko brankoviště a Zikmund mu znemožnil vystřelit.

Do závěrečné třetiny vstoupili aktivněji domácí Lvi. Finkovu střelu z voleje, po přesném pasu Červenky, Čech se štěstím vyrazil. Hosté se pak několikrát za sebou osvobozovali z tlaku jen za cenu zakázaných uvolnění. V 50. minutě vybojoval puk pro Jankových Grof, střelec prvního gólu si vybruslil mezi kruhy, ale ostravský brankář jeho pohotovou střelu dokázal efektním semaforem zastavit. V 53. minutě, při hře 4 proti 4, se uvolnil Vála, ale na konci svého sóla byl atakován, a tak skončil spolu s pukem v brance. Jelikož brankový rozhodčí viděl vše v pořadí: gól, Vála v brance, branka odsunuta pryč ze své pozice, rozsvítil červené světlo. Hlavní rozhodčí, který se zapomněl ve středním pásmu, byl ale jiného názoru, a tak branku neuznal. Poté se domácí hokejisté už viditelně zaměřili spíše na bránění hubeného vedení. Necelých 70 vteřin před třetí sirénou si hosté vyžádali oddechový čas a po něm nastoupili bez brankáře, se šesti hráči v poli. Necelou půlminutu před koncem to před Zikmundem doslova hořelo, ale Ivanova finální teč šla těsně nad branku. Jiří Kudrna vyhodil do středního pásma a Kuchler se od červené čáry nemýlil - 3:1.

Josef Halouzka (HC SAREZA Ostrava): "Jsem rád, že dokážeme Ústí potrápit, protože mezi oběma týmy je markantní rozdíl. Naše třetí a čtvrtá pětka jsou prakticky loňští junioři. Nemají ještě tu zkušenost jako domácí hráči. Jsem rád, že jsme, alespoň pro diváky, odehráli celkem slušné utkání. Škoda, že jsme pár vteřin před koncem neproměnili tu powerplay. Mohli jsme si odvézt alespoň bod. Ústí už jsme letos jednou porazili a jednou jsme s nimi remízovali, takže s výsledky s tak silným mužstvem jsme spokojeni. V tomto utkání bylo vidět, že když se soupeř dostal k nám do pásma, rozdíl ve zkušenostech i hokejovém umění byl markantní. První třetinu jsme hráli moc divoce a museli jsme se trochu srovnat. Tam jsme dostali dva góly, které jsme si zasloužili, protože padly po našich hrubých chybách. Ten druhý jsme soupeři plně darovali, když jsme nechali hráče samotného před brankou. O přestávce jsme si to vyříkali a hráči začali plnit svoje úkoly a hru jsme jakž takž vyrovnali. Máme problém, že jsou zraněni tři centři. Vypomáhá nám Marek Ivan, ale pokud chceme hrát se staženým centrem, tak to není ono. Se sestavou, kterou jsme do sezóny chtěli postavit, se nám podařilo hrát jen jednou v září. Jinak nás stále trápí zdravotní problémy. Na svůj nízký věk nám chytá ve vynikající formě brankář Jakub Čech. Je to naše opora, což potvrdil i tady."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Poprvé v sezóně jsme dokázali porazit Ostravu. Bylo to těžké utkání a jsme rádi, že jsme ho zvládli do vítězného konce. Myslím, že první třetina byla dobrá. Potřetí v sezóně jsme s nimi vedli 2:0 a za tohoto stavu jsme polevili. Tradičně jsme měli špatnou druhou třetinu, kde jsme byli hodně nedůslední. Ve třetí už to bylo opět dobré, bránili jsme střední pásmo a čekali na chybu soupeře. Nepodařilo se nám ale odskočit na 3:1 a bylo to drama až do konce. Jsme rádi za ty tři body i za to, že jsme je dokázali porazit. Možná by si tu i ten bod zasloužili, neměli k němu daleko. Vždyť v powerplay přestřelili branku. Byli úporní, houževnatí, prezentovali se tu výborným, celoplošným hokejem a přispěli ke kvalitě utkání. Že střídáme brankáře? Ano, Jirka Zikmund chytal výborně do přestávky v polovině základní části. Po ní naskočil Lukáš Sáblík, také ve vynikající formě, a teď jsme se dohodli, že postavíme opět Jirku. Věděli jsme, že to bude těžké utkání a myslím, že obstál. Klíč na to sice žádný nemáme, ale gólmany chceme střídat. Maximální spokojenost panuje i s Romanem Červenkou. Předvedl výborný výkon. Momentálně nehraje David Mazanec. Je na antibiotikách, má nějaký zánět průdušek. Byli bychom rádi, kdyby byl v pořádku do pondělního zápasu s Chomutovem."