Z Hradce Králové po boji bez bodu

27.09.2006, Daniel Višňák, Lukáš Bajgar

Sareza Ostrava zajížděla ve třetím kole na led favorita ligy s touhou co nejvíce potrápit domácí Hradec Králové. K tomu jim měl pomoci i návrat Marka Pavlačky do sestavy, jenž v soutěžním kole nastoupil za svůj rodný klub po 583 dnech. Již ve 12. minutě poslal domácí Energetiky do vedení Jan Starý, jenž jako první překonal Štěpánka v bráně a na dvoubrankový rozdíl navýšil v polovině utkání Petr Domin. Pakliže někdo letos střílí branky na ledě favoritů, je jím Libor Gelačák, který propálil Alexandra Hyláka a po střeleckém úspěchu z Ústí nad Labem si připsal druhou branku. Úvodní minuty poslední části přinesly s sebou třetí trefu do černého v podání Královehradeckých - Ondřej Potůček se se střelou nemazlil a upravil na konečných 3:1. Hradec Králové tak po šesti kolech prochází soutěží i nadále bez ztráty kytičky.

- 6.kolo st 27.9.18:00
Královští lvi Hradec Králové
3:1(1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Starý (Volráb, Potůček), 27. Domin (Koudelka), 42. Potůček (Burian) - 29. Gelačák (Glas). Rozhodčí: Fraňo - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 7:9, navíc Gelačák (SAR) 10 OT. Bez využití. Diváci: 1904. Střely na branku: 49:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Královští lvi Hradec Králové: Hylák - Toužimský, Mocek, Hendrich, Daňo, Burián, Lesák, Šeda Michal - Fořt, Roubík, Fišer, Domin, Koudelka, Vondráček, Haluza, Šeda Jan, Suchý, Potůček, Volráb, Šebek, Starý
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Holík, Mocek, Ovšák, Vnenk, Brincko, Tesařík, Buček - Klimek, Sochorek, Baranyk - Boháč, Holuša, Valušiak - Gelačák, Badžo, Bokroš - Janečka, Pavlačka, Glas

Hosté se do Hradeckých zakousli od první minuty a Hylák měl hned od samého začátku zápasu plné ruce práce. Už ve druhé minutě umocnila nápor Sarezy první přesilová hra a když za další minutu putoval na trestnou lavici druhý Energetik, hráli hosté v pěti proti třem domácím. Východočeši se této převaze ubránili a začali se tlačit před Štěpánka. Když ani oni nevyužili převahy dvou mužů, neudržel hostující brankář ve 12. minutě puk, toho se zmocnil Volráb, rychle ho poslal před branku na zcela volného Jana Starého, který bez problémů otevřel skóre zápasu. Sareza měla blízko k vyrovnání z přečíslení 2 na 1, ale stav zůstal nezměněn stejně jako po obrovském závaru ve Štěpánkově brankovišti.

I druhá dvacetiminutovka začala náporem hostů, při domácích stálo opět štěstí, dokonce jeden z hostujících pokusů musela odvrátit až Hylákova tyč. Ve 27. minutě vypukl hradecký zimní stadion radostí podruhé v zápase, Petr Domin se ujal puku a poměrně z úhlu ho propasíroval mezi rukavicí a betonem Štěpánka do jeho branky. Dvoubrankové vedení nevydrželo Energetikům příliš dlouho, hosté dokázali ještě do poloviny utkání vstřelit kontaktní branku Gelačákem. Nekrátko poté se musel ukázat hradecký brankář, zapomenutý Boháč na něj uháněl úplně sám, ale střelou mezi betony neuspěl.

V závěrečném dějství byla důležitým momentem hned její druhá minuta, to si vzal mezi kruhy kotouč Ondřej Potůček, udělal s ním dva kroky a prostřelil Štěpánka a Hradec vedl znovu o dvě branky. Energetici si už tento náskok do konce utkání pohlídali a po velikém boji s houževnatým soupeřem si mohou připsat do tabulky již osmnáctý bod za šesté vítězství v řadě.

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér Hradce Králové):
Jsme spokojeni se třemi body, a třetí třetinou. Začátek té první byl z naší strany takticky špatný, což nás trošku zabrzdilo. Důležité bylo, že jsme po snížení na 2:1 neinkasovali a dohráli třetinu tímto náskokem. V závěrečném dějství jsme hráli už zodpovědně. Třetí gól od Ondry Potůčka nás uklidnil. Ostrava měla před zápasem devět bodů, hrála pět zápasů a z toho tři venku, což něco znamená. Dobře bránili a čekali na brejky, my jsme se rozjížděli pomalu. Na startu Jana Starého jsme byli domluveni s Pardubicemi už dlouho, dneska nemohl přijet Ríša Diviš z Kladna, tak jsme to uvítali. Čtvrtá lajna nebyla prakticky vůbec sehraná, poprvé spolu naskočili dneska ráno na tréninku, ale dokázali rozhodnout zápas.

Petr Fabián (sportovní manažer Ostravy)
Přesvědčili jsme se o tom, že Hradec body která má, nenasbíral náhodně. Na druhou stranu byly v utkání situace, především ve druhé třetině, kde jsme měli dlouhé minuty šance a ty jsme měli využít. Nátlakovou hrou jsme myslím ukázali, že jsme do Hradce nepřijeli bránit, ale přijeli jsme útočit a předvést hokej, jaký jsme natrénovali. Myslím si, že jsme podali dobrý výkon, neměli jsme v sestavě tři opory, Patrika Rimmela, Libora Poláška, ale především Pavla Šebestu, pro Hradec to bude příště s námi určitě ještě těžší.