Warriors narazil na houževnatou Porubu, junioři poprvé brali tři body

20.09.2019, Gabriela Juříková

Skvělým výkonem se představili porubští junioři ve druhém domácím utkání REDSTONE Extraligy. Doposud neporažený Warriors Brno skóre otevřel, jenže RT TORAX ještě před první přestávkou vyrovnal a v druhé třetině v podstatě rozhodl o zisku tří bodů. Danielové Häring a Stodůlka vytvořili dvoubrankový náskok, který hosté sice snížili, ale ve výsledku odjížděli z Ostravy s prohrou 2:4. V neděli se porubští junioři podívají do Litomyšle.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 3.kolo pá 20.9.17:00
HCM Warriors Brno
4:2(1:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Morávek (Žídek), 27. Häring (Brodek), 37. Stodůlka (Havlík, Zajíc), 52. Benka-Rybár (Anlauf) – 8. Marčík (Karpíšek), 46. Daněk (Del Favero, Holotík). Rozhodčí: Novák – Hladík, Klimek. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba: Pawlas – Mrozek, Havlík, Debnár, Zajíc, Pitucha, Macurák – Žídek, Pavlík, Morávek – Häring, Stodůlka, Brodek – Barčák, Benka-Rybár, Anlauf – Foldyna, Rambousek
HCM Warriors Brno: Kašpar – Staněk, Klimeš, Daněk, Rašovský, Mahdal, Sedláček – Vysloužil, Marčík, Bocián – Holotík, Karpíšek, Del Favero – Ludvík, Antoňů

Hosté potvrzovali favorizovanost a útočnými akcemi domácí hráče přehrávali. Gól se jim podařilo vsítit ale až v osmé minutě, kdy po souboji u mantinelu dostal kotouč u brány stojící Lukáš Marčík. Porubané odvraceli další útočné akce a pomalu získávali herní tlak do svých rukou, z čehož pramenila vyrovnávací branka v předposlední minutě úvodní třetiny. Michal Morávek zacílil na horní roh Kašparovi brány a do šaten šli domácí tím pádem s klidnými hlavami.

Do sedmé minuty druhé třetiny byly šance na obou stranách. Gólmani měli svůj den a bylo jen otázkou času, který tým využije soupeřovo zaváhání. Domácí vzali režii utkání do svých rukou a scénář napsali parádní. Daniel Häring v sedmé minutě druhého dějství kličkou přelstil Kašpara a zakončil do mezery mezi gólmanskou bruslí a levou tyčí. O deset minut později po střelecké kanonádě v přesilovce navýšil porubské vedení další z Danielů v porubské sestavě a to Daniel Stodůlka. Hosté se před Pawlase dostávali sporadicky. Navíc a jejich kombinace Porubští četli velmi dobře a včas likvidovali.

Po druhé výměně stran vstřelili hosté kontaktní gól v přesilovce. Na střelu Vojtěcha Daňka, ale domácí odpověděli sice malinko nehokejovým způsobem, ale sudí gól uznal. Dvoubrankové vedení dal RT TORAX Porubě zpět Alex Benka-Rybár, když svým tělem v pádu dopravil puk za brankovou čáru. Ve vyhroceném konci třetí třetiny museli sudí sahat po trestech a uklidňovat emoce na obou stranách. Warriors ve třetím kole REDSTONE Extraligy poprvé nebodoval, na druhé straně Poruba si připisuje první plný počet bodů.