Výsledek neodpovídal hernímu projevu, recept na obranu AZetu junioři nenalezli

22.01.2020, Patrik Rošič

Do porubské RT TORAX ARENY v rámci dohrávky zamířil Havířov. Hosté dlouho trápili domácí obránce a zásluhou jim tak bylo vedení 2:0 po první třetině. Z kraje druhé části hosté zvýšili tempo, jenže Porubští se včas srovnali a začali AZet přehrávat. Výsledkem tomu byli samostatné úniky a nastřelené tyčky. V poslední části sice hosté odskočili do tříbrankového vedení, ale to porubské juniory nepoložilo a výsledkem tak byl čestný gól Daniela Häringa. Havířov ještě před zazněním sirény přidal pojistnou branku, a tak RT TORAX podlehl AZetu popáté v sezóně.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 23.kolo st 22.1.18:00
1:4(0:2, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 59. Häring (Pavlík, Žídek) – 10. Revaj (Byčkov), 19. Revaj (Byčkov, Uhlíř), 45. Grygar (Byčkov, Tomeček), 60. Tomeček (Hudeček, Čempel). Rozhodčí: Rapák – Kořistka, Hladík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 90. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
HC RT TORAX Poruba: Pawlas – Debnár, Topolanský, Smička, Pitucha, Hranický, Zajíc – Žídek, Mrozek, Stodůlka, Anlauf, Häring, Pavlík, Benka-Rybár, Barčák, Morávek
AZ Heimstaden Havířov: Atanasiadis – Uhlíř, Grygar, Koubek, Hrček, Pavelek, Kočí, Kubíček – Čempel, Hudeček, Ivashchenko, Mrkvica, Pindel, Byčkov, Kubík, Horváth, Tomeček, Juhász, Revaj

Úvod zápasu byl z obou dvou stran docela vyrovnaný. Šance jsme mohli vidět na obou dvou stranách, ale výborně chytající gólmani nedávali střelcům šanci. Následně šla Poruba do čtyř. Hosté početní převahu nevyužili, ale následný tlak poté ano. Střelecký účet utkání otevřel Marek Revaj. Přibližně v polovině třetiny dostali možnost početní převahy domácí. Bohužel pro ně však tuhle herní možnost nedokázali využít. Před koncem úvodní části padla ještě jedna branka. Tu přidal Havířov a před první sirénou, zásluhou již dvougólového Marka Revaje, se šlo do šaten za stavu 0:2.

Do druhé periody vkročili hosté ještě lépe. Porubu přehrávali a domácí byli rádi, že je to nestálo další branku v jejich síti. Filip Pawlas se vyznamenal několika parádními zákroky, což zjevně domácí Porubu nakoplo a ve druhé polovině zápasu na ledě hrál úplně jiný tým. Najednou na ledě kralovali Porubští a dostávali se do samostatných úniků. Jenže na druhé straně v brankovišti stál Nikolas Atanasiadis, který tak zařídil, že snižující gól Poruby ne a ne přijít.

Z kraje třetí tercie šli porubští junioři do čtyř. Už se zdálo, že domácí oslabení přečkají, jenže jedinou sekundu před uplynutím trestu navýšil havířovské vedení Ondřej Grygar. Na Porubě bylo znát, že chce vsítit branku, jelikož dvakrát nastřelila brankovou konstrukci. Ani tvrdá střela Daniela Zajíce, kterou hostující brankář vychytal na poslední chvíli, se neujala a nejednou běžel čas rychleji. Ke konci třetiny to pak přišlo! Daniel Häring snížil, když bekhendem přehodil puk do branky přes ležícího Atanasiadise – 1:3. Havířov ale vzápětí odskočil díky Daniela Tomečka zpět do tříbrankového vedení a bylo hotovo. Porubští tak padli s Havířovem popáté v sezóně.