Výsledek neodpovídá hře na ledě, RT TORAX Poruba ztroskotal na špatné koncovce

27.08.2015, Gabriela Juříková

Zatímco venku panovali opět vysoké teploty, fanoušci a rodiče staršího dorostu zavítali ve čtvrtek 27. srpna do Multifunkční haly Ostrava Arény. Pro starší dorost RT TORAX Poruba to bylo poslední přípravné utkání, takže se chtěl každý hráč ukázat v té nejlepší formě a podle toho taky vypadal herní projev. Porubští byli aktivnější, jenže jim vázla koncovka, kterou naopak domácí tým Vítkovice Steel měl třikrát úspěšnou. V závěru třetí třetiny likvidoval brankář Marcel Škoda lavinu samostatných úniků a jen díky jeho pohotovým betonům, lapačce i vyrážečce, zůstalo skóre 3:0 pro Vítkovice až do konce utkání. Nyní se budou starší dorostenci připravovat na ostrý start RAKO extraligy, kterou rozehrají 4. září právě ve Vítkovicích.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. čt 27.8.14:00
HC Vítkovice Ridera
3:0(1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Cháňa (Kubík), 21. Bartek (Raška, Gřesík), 45. Veřmiřovský (Haško, Gřesík). Rozhodčí: Rajnoch – Janda L., Kořistka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 3:0.
HC Vítkovice Ridera: Daňa ( Kardinál) – Štěpánek, Malík, Bartek, Kaláb, Veřmiřovský, Kučera, Kubík, Toman, Maxner, Šala, Kosina, Raška, Gřesík, Hanz, Tauwinkl, Haško, Bernát, Cháňa, Pastor
HC RT TORAX Poruba: Škoda (Baeyr) – Bijota, Krása, Vondál, Skokan, Balcárek, Dobeš, Prokeš, Prepsl – Holub, Malát, Vospálek – Irgl, Krupa, Plachý – Klíma, Střondala, Dang – Timura, Stach, Žídek

Vítkovického gólmana prověřil z pravé strany Stach a po vystřídání útoků se ozvala rána mantinelu za brankou po střele Vospálka. V přesilovce se hosté po minutě usadili v pásmu, a když vystřelil obránce Krása, gólmanovi vypadl puk z lapačky a jen těsně minul levou tyč. Porubští hráli aktivní hokej, nečekali, co bude tvořit soupeř a těžili z toho tlak a nezměrné množství šancí. Nicméně Vítkovicím stačil krátký pobyt v útočné třetině a hned trestaly chybu porubské obrany. V osmnácté minutě zůstal sám před gólmanem Škodou Ondřej Cháňa, a když se k němu dostal kotouč, neváhal a bekhendem jej zvedl nad brankářovo rameno.

Z druhé třetiny nebyla odehrána ani minuta a domácí brankou Jana Bartka vedli 2:0. Střela po pravé ruce gólmana byla několikrát tečována těly hráčů a pravděpodobně se puk odrazil od jednoho hostujícího hráče k vzdálenější tyči. Po ubráněném oslabení se dostal až za domácí obranu Klíma, ale vystřelený puk zazvonil jen na tyč. RT TORAX Poruba oproti jiným sezónám hrál s Vítkovicemi vyrovnaný souboj. Jen koncovka vázla, což byl jediný rozdíl ve hře. Porubští kolem branky kroužili jako supové a stříleli ze všech pozic a příležitostí. Byli pohybliví, draví a v osobních soubojích na mantinelech i v poli důrazní.

V dalším oslabení se vrhl do útoku Žídek se Stachem. Prvně jmenovaný volil místo nahrávky střelu nahoru, ale gólman Saňa puk vytěsnil ramenem. Již za běžného stavu hráčů v poli se z vlastní třetiny rychlým bruslením dostal před branku Klíma, ale byl podražen. Rozhodčí trestné střílení nenařídil, jen poslal Vítkovice do oslabení. Hosté z přesilovky gól nevytěžili. Po druhé přestávce měl více práce gólman Daňa. Střelu Danga sotva zachytil na betonech, když se s ním přesouval po brankovišti. Vítkovičtí zahrozili v přesilovce, ale Kosina střelu z blízka namířil příliš vysoko. Početní výhodu nakonec využil Jaroslav Veřmiřovský a od páté minuty třetí třetiny vedli Steelaři 3:0.

V oslabení ujel vítkovický Toman, ale dostižen obráncem neměl klid k zakončení. Přesto vystřelil a zasáhl boční konstrukci branky. Pak získali hosté 35 vteřin přesilovky 5/3. Času bylo málo a v následné klasické přesilovce si opět nechala Poruba ujet Tomana, který to zkusil na druhé straně. Úspěšný nebyl, zaburácel jen zadní mantinel. A ani třetí nájezd za porubskou obranu domácím nevyšelo zakončit gólem. Tentokrát byl střelcem Maxner. V závěru třetiny a také zápasu výrazně podržel svůj tým gólman Marcel Škoda, který likvidoval jeden brejk za druhým. I proto RT TORAX Poruba prohrál ve vítkovické Multifunkční hale jen 0:3. Teď už čeká starší dorostence start do nové sezóny RAKO extraligy, kterou začnou 4. září právě ve Vítkovicích.