Vyrovnané utkání s Přerovem ztratila Poruba až v úplném závěru

28.11.2012, Adam Bagar

Velmi těžký soupeř čekal porubské hokejisty při dalším domácím vystoupení. Utkání s Přerovem přineslo opatrnou bezbrankovou první třetinu. Na gól se nakonec čekalo více než polovinu utkání, kdy Zubři využili přesilovou hru. Poruba byla vyrovnaným soupeřem a čtyři minuty před třetí sirénou našla odpověď zásluhou Martina Bučka. Zdálo se, že zápas míří do prodloužení, jenže minutu před koncem domácí chybovali a Přerov toho dokázal využít k rozhodující trefě. V závěru totiž svěřencům trenéra Tomáše Sršně nevyšla ani hra bez brankáře. Poruba tak podlehla Přerovu poněkud smolně 1:2.

2. liga - skupina Východ - 20.kolo st 28.11.18:00
HC ZUBR Přerov
1:2(0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 56. Buček (Seidler) – 35. Blinka (Kudělka), 59. Brančík (Ditrich, Sakrajda). Rozhodčí: Vaněk J. – Rožánek, Vengřín R. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 344. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Wolf, Šindelář, Hruzík, Prokop P., Vychodil, Slavík – Hašek, Krayzel, Vaněk R. – Buček, Pavlačka, Seidler – Sedlář, Holuša, Galajda.
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Brančík, Ditrich, Sakrajda, Kundrátek, Kolář, Sprušil, Málek, Vaněk P., Goiš, Blinka, Drábek.

První třetina nabídla velmi opatrnou podívanou s naprostým minimem šancí. Však jen na první střelu se muselo čekat dlouhých šest minut. Jedinou akci, která by snesla přísnější měřítko, předvedli Zubři. Ferenc našel Sprušila a ten ještě vylepšil pozici pro Kundrátka, který před ležícím Gleichem neuspěl. Když pak ke gólu nevedly ani přesilové hry a v závěru třetiny napálil dvakrát v řadě jen domácího gólmana Osina, odcházelo se do šaten za bezbrankového stavu.

V prostřední tercii začaly hrát oba celky ofenzivněji a hokeji to jen prospělo. Otevřít skóre mohl po Vlčkově chytré přihrávce Ditrich, ale to by se nesměl Gleich dobře přemístit k druhé tyči a zabránit tak velké šanci. Na druhé straně si RT TORAX vytvořil dvouminutový tlak. Nejprve Vychodil nenašel škvíru mezi Vojtkovými betony, následně trefil Sedlář tyč a gólem neskončila ani Galajdova dorážka, přestože měli domácí hráči již ruce nad hlavami.

Hanáci měli následně k dispozici přesilovou hru a ta přinesla první gól zápasu. Matěj Blinka vlétl do útočné třetiny a nekompromisní střelou ke vzdálenější tyči nedal Gleichovi žádnou šanci. Stejnou možnost měla vzápětí i Poruba, ale té se ve středečním utkání přesilovky vůbec nedařily. Po druhé dvacetiminutovce tak již byl spokojenější Přerov, ale o vítězi stále rozhodnuto nebylo.

Poruba bojovala a nadále se pokoušela o vstřelení vyrovnávací branky. Nejblíže k tomu měla při vlastním oslabení, kdy se po zaváhání zadáků dostal do samostatného úniku Krayzel. Pokoušel se najít skulinu mezi betony, ale zkušený Vojtek si vše pohlídal. Až čtyři minuty před koncem řádné hrací doby se domácí dočkali gólu. Seidlerovu střelu dokázal tečovat za Vojtkova záda Martin Buček. Začínalo se tak prakticky od začátku.

Utkání směřovalo do prodloužení, jenže minutu před koncem vyrobili Porubští hrubku, kterou dokázal zkušený Richard Brančík potrestat přesnou střelou z mezikruží. V závěru ještě Poruba vyzkoušela hru bez brankáře, ale Hanáci si již svůj těsný náskok uhájili až do konce. Poruba tak ve vyrovnaném duelu podlehla Přerovu 1:2.

Ostatní výsledky 20. kola II. ligy – sk. Východ:

VHK Vsetín – HC Frýdek-Místek 5 : 6
LHK Jestřábi Prostějov – HC Baník Karviná 1 : 2 sn.
HC Nový Jičín – HC Slezan Opava 3 : 6
HC AZ Havířov 2010 – HC Bobři Valašské Meziříčí 8 : 2

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Předvedli jsme jeden z těch lepších výkonů. Kromě jedné pasáže, kdy měl soupeř několik přečíslení, jsme byli vyrovnaným soupeřem. Vytvářeli jsme si i tlak, šli jsme za tím a vyrovnali jsme na 1:1. Na konci zápasu se stala chyba, ale ty k hokeji bohužel patří. Přerov má tak zkušené hráče, kteří dokážou takové chyby okamžitě potrestat. Pokud budeme takový výkon podávat pořád, tak body budou naskakovat. Musíme tak hrát i proti slabším mančaftům a nepřizpůsobovat se jejich hře.

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání se šťastným koncem pro nás. Domácí bojovali, hráli dobře, vytvořili si i nějaké šance, takže pro nás šťastná výhra, pro soupeře smolná prohra. Podržel nás gólman Vojtek a hráli jsme dobře obranné pásmo.