Vychytané i proměněné trestné střílení na zisk bodů v Přerově nestačilo

25.01.2020, Gabriela Juříková

Sobotní utkání na horkém ledě Zubrů to neměli Porubané vůbec lehké. Na skvělou obranu druhého týmu tabulky hledali recept celé utkání. Byly jim nabídnuty i netradiční početní výhody, jenže Přerov i dlouhá oslabení dokázal zdatně vzdorovat. Jediný gól Poruby zaznamenal z proměněného trestného střílení Jan Káňa. Na druhé straně Kůdela trestné střílení Navrátila vychytal.

CHANCE LIGA - 45.kolo so 25.1.17:00
HC ZUBR Přerov
3:1(1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Forman (Navrátil, Šnajnar), 31. Doležal (Pšurný, Navrátil), 46. Kratochvil – 40. Káňa (TS). Rozhodčí: Sýkora, Cabák – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1298. Střely na branku: 36:12. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Kubeš, Krisl, Šnajnar, Zbořil, Bodák, Forman – Doležal, Pšurný, Navrátil – Berger, Hejcman, Číp – Goiš, Popelka, Kratochvil – Moučka, Süss, Dvořák
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Krejčí, Urbanec, Rudl, Husák, Pastor, Dundáček, Dluhoš – Kanko, Jáchym, Káňa – Sikora, Hudeček, Gřeš – Nejezchleb, Hlinka, Toman – Ollender, Brodek

Porubané ustáli oslabení a bylo škoda, že nebyl nikdo v červeném drese při zaváhání Klimeše při rozehrávce. Kůdela odolával Zubřím atakům do 13. minuty, kdy spolu s obranou nedokázal puk dostat pod kontrolu. Z druhé vlny dorážel Lukáš Forman.
Po výměně stran se do skvělé akce dostali Gřeš se Sikorou, ale Klimeš vzdoroval. A v této činnosti pokračoval, protože HC RT TORAX Poruba 2011 zvýšil aktivitu a byl rozhodně nebezpečnější než v prvním dějství.

Po uplynutí poloviny hrací doby ukončil přesilovku Tomáš Doležal a poté se naskytla Porubě velká příležitost v podobě dlouhé dvojité výhody. S ní ovšem vůbec nedokázala naložit a na snížení si tak musela počkat až na konec třetiny, kdy byl úspěšný v trestném střílení Jan Káňa. Zubři měli stejnou příležitost v osmadvacáté minutě, ale Navrátil Kůdelu nepřekonal.

Ve třetím dějství jako blesk z čistého nebe přišel třetí přerovský gól! Šimon Kratochvil vystřelil z větší dálky a Kůdela zasáhl. Puk ovšem neudržel a ten se pomalu došoural až brankovou čáru, odkud jej už nestihl vylovit. Přestože se z dálky zdálo, že puk brankovou čáru nepřešel, následně obránci vysadili branku z pozice, sudí dosažení gólu známým gestem uznal.
V utkání 45. kola tři body vyválčili přerovští Zubři za vítězství 3:1. Pouhých 12 střel stačilo Porubě jen na jedinou branku, která padla z trestného střílení. Zdaleka však nelze říci, že by domácí na ledě měli tak jasnou převahu jako ve střeleckých statistikách. Výsledek 3:1 tak zápasu sluší.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Byl to složitý zápas. Samozřejmě spolu hrajeme už poněkolikáté, takže myslím, že organizací hry jsme soupeře k ničemu nepustili. Byla tam ale spousta oslabení, takže to byl nesmírně těžký zápas, který do posledních minut nebyl rozhodnutý.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): U nás se objevuje pořád ten špatný obraz hry, což znamená špatný začátek zápasu, nejdeme do vedení a dostáváme laciné první góly. Potom se na tom po těch porážkách podepisuje psychika. Za stavu 0:2 je těžké něco pořád obracet. Dáváme strašně málo gólů a na jeden nemůžeme vyhrát deset zápasů. Máme spoustu přesilovek, kterými si neumíme pomoct a musíme začít od maličkostí. Teď jsme měli v kabině dlouhý pohovor a věřím, že hráčům to není jedno. Nesmíme být lhostejní ke spoluhráči a musíme se rvát o to, abychom tu sérii zlomili.