Výborně rozehrané utkání dorostu skončilo bez bodového zisku, Budějovice berou tři body

14.12.2019, Gabriela Juříková

Poslední utkání roku 2019 ve skupině o udržení extraligy odehráli dorostenci RT TORAX s Motorem České Budějovice. A protože se na hlavní hale připravoval koncert, hrálo se v Kooperativa Areně. Po dvou třetinách vedl tým Davida Moravce díky brankám žáků Vehovského a Kovalčíka 2:1, jenže jak mívali dorostenci poslední zápasy parádní třetí třetiny, tentokrát jim hrubě nevyšla. Motor otočil stav ve svůj prospěch na 3:2, což ještě Hlaváč korigoval, v posledních sedmi minutách hosté otočili skóre definitivně a Porubským doslova sebrali body.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 24.kolo so 14.12.12:45
ČEZ Motor České Budějovice
3:6(1:0, 1:1, 1:5)
Branky a nahrávky: 13. Vehovský (Koudelný), 28. Kovalčík (Lambert, Chovanec), 46. Hlaváč (Kac. Macias) – 34. Kašpar (Fousek, Kříž), 44. Petrásek (Fousek, Kříž), 45. Kašpar (Petrásek, Kříž), 53. Kašpar (Petrásek), 55. Petrásek (Kříž, Kašpar), 60. Dubský (Lidák). Rozhodčí: Vaněk – Vengřín, Kořistka. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 110. Střely na branku: 38:48. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:6.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Kac. Macias, Hlaváč, Černý, Borkovec, Michalčík – Krz. Macias, Halata, Stibor –Ślusarczyk, Koudelný, Vehovský – Lambert, Kovalčík, Chovanec – Stodůlka, Hradil
ČEZ Motor České Budějovice: Lidák – Fousek, Dohnal, Cibulka, Hail, Placek, Hromada, Dvořák – Hála, Kříž, Lukeš, Kašpar, Braun, Petrásek, Kantor, Pitel, Kalčík, Vavřík, Dubský

První třetina se nakonec rozjela do vysokých obrátek a o dramatické události nouze nebyla. Ke gólu měly blíže České Budějovice, ale domácí skvěle bránili. Poruba si předbrankový prostor hlídala a trpělivě nacházela cestu k bráně soupeře. Když už byl RT TORAX v útočné třetině, vytvářel nepříjemný tlak a z toho ve třinácté minutě vytěžil i vedoucí branku. Po střelách Ślusarczyka i Koudelného byl Lidák překonán Maximem Vehovským. Motor v závěru třetiny dokazoval své kvality, ale vyrovnání nepřišlo ani při jedinečné šanci Kašpara, který bránu z těsné blízkosti přestřelil.

Do druhé třetiny vstoupily týmy s jasným cílem. Motoru se nedařilo využívat šancí k vyrovnání, což je samotné dostávalo pod tlak a nervozita se stupňovala. Porubané svými razantními výpady do útočné třetiny byli nebezpeční, což soupeř zakusil v osmé minutě, když gólman vyrazil několik střel a nápřah Ilji Kovalčíka jaksi přehlédl a viděl již jen u pravého ramene letět kotouč. Snížení stavu se nakonec přeci jen konalo, když domácí doslova darovali pásmo. Po vyhraném buly snížil David Kašpar po teči Fouskovy střely od modré. V závěru měli hosté opět přetlak šancí, ale do kabin se šlo s příznivým skóre pro RT TORAX.

Po dvou třetinách to vypadalo na nerozhodnou partii, ale ve třetí dvacetiminutovce bylo vše jinak. Hosté otočili utkání góly Davida Kašpara a Filipa Petráska, ale díky střele Filipa Hlaváče se opět hrálo nerozhodně 3:3. V posledních sedmi minutách ale České Budějovice chyby začaly trestat a třetinu vyhrály poměrem 5:1, celé utkání pak 6:3. Hattrick dovršil Davi Kašpar, druhou branku přidal Filip Petrásek a kdy hrála Poruba bez gólmana přesilovku navrch, tak brankář Martin Lidák odrazil puk po střele přímo na volného Aloise Dubského, který do prázdné branky dokončil druhý obrat utkání. Hráči Poruby předvedly skvělý výkon, ale na body to nestačilo.
Přístí utkání je na programu až po Novém roce 4. ledna se Vsetínem na Lapači.