Vsetín rozstříleli, avšak o všechny body neobrali. Dorostenci si připsali bod

21.11.2019, Gabriela Juříková

Předposlední kolo základní části ELIOD extraligy dorostu odehrál výběr Poruby ve Vsetíně. Přestože měli v prvních dvaceti minutách střeleckou převahu, a vlastně celý zápas, prohrávali svěřenci Davida Moravce 1:0. Ale v druhé třetině zápas třemi střelami otočili na svou stranu. Jenže udržet dvoubrankové vedení se borcům HC RT TORAX Poruba nepodařilo a z Lapače si odvezli bod za prohru v prodloužení. Základní část uzavřou dorostenci doma v RT TORAX ARENĚ v sobotu 23. listopadu od 12:15 s Vítkovicemi.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 17.kolo čt 21.11.17:00
4:3p(1:0, 0:3, 2:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Babeliak (Kunst, Krajčík), 43. Adámek (Jurek, Kočí), 56. Hrnčíř (Turek), 61. Jurek (Kunst, Babeliak) – 22. Chovanec (Gelnar), 25. Vehovský (Halata, Stibor), 29. Hlaváč. Rozhodčí: Šudoma – Hübl, Poláček. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 22:35. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.
VHK ROBE Vsetín: Janura – Velikovský, Kočí, Fojtík, Krajčík, Kunst – Bednařík, Kopřiva, Babeliak, Tobola, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Jurek.
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Černý, Kosina, Gelnar, Bechný, Borkovec – Krz. Macias, Hlaváč, Koudelný – Ślusarczyk, Kovalčík, Chovanec – Vehovský, Halata, Stibor – Hradil, Lambert

Střelecky aktivnějším týmem v první třetině byl HC RT TORAX, který se facto usadil v útočné třetině. Drabčík si sáhl na kotouč až ve čtvrté minutě. Vsetín se k porubské bráně dostal ve vlastním oslabení, ale Turek puk do brány neprotlačil. Hosté dál prověřovali gólmanské kvality Patrika Janury, ale urostlý brankář puky lehce krotil. Stejně si v ojedinělých akcích Vsetína poradil Vincenc Drabčík. Diváci se gólu dočkali v závěru třetiny, kdy týmy hrály ve čtyřech. Více prostoru na malém kluzišti využil Vsetín. Jmenovitě Boris Babeliak střílel nad levé gólmanovo rameno. Přestože Poruba soupeře přestřílela, po úvodní třetině ztrácela gól.

Po přestávce se na led vrátil jiný Vsetín. Šel do brány stejně houževnatě, jako Poruba v první třetině, ale ani tři početní výhody neměly gólové zakončení. Porubané se zdárně bránili, Drabčíkovi pomáhali obránci, když se stavěli proti vsetínským střelcům. Obraz hry se v podstatě zrcadlil. Poruba z mála střel vytěžila absolutní obrat z 0:1 na 3:1.
Minutu po začátku druhé třetiny vyrovnal Pavel Chovanec, když puk zpracoval na útočné modré, dojel k levému kruhu a vystřelil. Pak si při výhodě Vsetín skoro vstřelil vlastní gól, puk se odrazil od levé tyče. Chvíli poté, co byli Porubští opět kompletní se před brankou Janury svolala valná hromada, z které puk vydoloval a za brankovou čáru dopravil Maxim Vehovský. Od 25. minuty Poruba vedla! A když Drabčík předvedl parádní zákrok proti dvěma hráčům, kteří jej hodlali překvapit krátkými nahrávkami a zakončením do polo odkryté brány, udeřil RT TORAX potřetí. Ve 29. minutě prohrál vhazování Filip Hlaváč, ale puk si v souboji vydobyl a otočkou na levém kruhu se dostal do výhodné pozice ke střele pod horní tyč. Šanci skórovat si vytvořili i Ślusarczyk s Kovalčíkem, ale Janura puky zdárně odrážel.

Po druhé výměně stran se hrál pořád rychlý taktický hokej. Domácí se střelami dožadovali snížení, které nakonec přišlo ve třetí minutě třetí části utkání. Matyáš Adámek se dostal ke kotouči u levého kruhu, využil toho, že byl Drabčík dál od brány a vystřelil. Pak se Vsetínu naskytly dvě přesilovky, jenže oslabení už v předchozích třetinách sehráli hosté bravurně. V jednom oslabení se opět blýskl Drabčík, když vychytal Kunsta i pokusy Babeliaka. Na začátku padesáté šesté minuty, kdy byl na Drabčíka shozen obránce, domácí objeli bránu a přes ležící těla gólmana a hráčů vyrovnal Tadeáš Hrnčíř.

Prodloužení pak trvalo necelou půlminutu. Z otočky poslal kotouč po ledě Štěpán Jurek. Přestože Poruba soupeře přestřílela (35:22), odvezla si z Lapače pouhý bod. V sobotu 23. listopadu se odehraje poslední zápas základní části ELIOD Extraligy. Poruba vyzve na svém ledě Vítkovice. Utkání začíná ve 12:15.