Vítězná vlna dorostu při venkovních utkáních pokračovala i v Brně

11.01.2020, Romana Opatová

Protože v RT TORAX ARENĚ probíhá mezinárodní turnaj ve florbale, musel dorost HC RT TORAX Poruba i v sobotu 11. ledna zajet na soupeřův led. A své třetí venkovní utkání v řadě začal parádně. Hned v první minutě poslal porubský tým do vedení Maxim Vehovský, který v průběhu druhé třetiny přidal ještě jednu branku. Utkání bylo herně vyrovnané a tomu odpovídalo průběžné skóre. Až do předposlední minuty hrály týmy nerozhodně 2:2. Už to vypadalo na prodloužení, ale Porubané byli proti. V posledních dvou minutách základní hrací doby, resp. v 84 vteřinách rozhodl o zisku tří bodů dvěma góly Krzystof Macias. Venkovními zápasy budou dorostenci pokračovat i v dalším kole. 17. ledna zavítají na led Olomouce.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 27.kolo so 11.1.16:45
Technika Hockey Brno
2:4(1:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Lysoněk (Maštalíř, Plevka), 34. Lysoněk (Plevka, Vacek) – 1. Vehovský (Macias Krz.), 35. Vehovský (Macias Kac.), 59. Macias Krz., 60. Macias Krz. Rozhodčí: Marek – Roupec, Horký. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:52. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.
Technika Hockey Brno: Geidl – Zavřel, Šplíchal, Rajzík, Vacek, Žák, Šupa, Svoboda – Kubový, Lysoněk, Smítal, Pospíšil, Pleva, Maštalíř, Líska, Korbini, Fornál
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Černý, Kac. Macias, Bechný, Gelnar – Hlaváč, Lambert, Koudelný, Ślusarzcyk, Vehovský, Krz. Macias, Hradil, Halata, Chovanec, Kovalčík

Porubský tým se podobně jako v posledních utkáních pustil do soupeře hned od prvních sekund utkání. Neuplynula ani celá úvodní minuta a Maxim Vehovský po asistenci Krzystofa Maciase otevřel skóre utkání. Domácí nástup hostů zachytili ve 4. minutě, kdy Ludvík Lysoněk srovnal stav zápasu na 1:1. Do konce třetiny již diváci branku neviděli.

Druhá třetina přinesla místo četných branek zejména četná vyloučení. Rozhodčí udělil celkem šestnáct trestných minut. Brněnský tým byl první, který dokázal přesilovou hru využít. V 34. minutě opět skóroval Ludvík Lysoněk a poslal domácí do vedení 2:1. Tak jako po prvním gólu v krátkém intervalu reagovala srovnáním Technika, tak se to podobně v této části podařilo i porubskému týmu. V 35. minutě svým druhým gólem v utkání srovnal na 2:2 Maxim Vehovský.

Poruba byla v utkání v konečném součtu střelecky aktivnější. Na gólmana vyslali porubští hráči 52 střel. Technika prověřila hostujícího brankáře 29krát. Svou převahu HC RT TORAX zúročil v předposlední minutě gólem na 3:2 z podání Kryzstofa Maciace. Soupeř se snažil utkání srovnat hrou bez brankáře. Jenže Poruba nejen, že tuto hru ubránila, ale gólem do prázdné brány v podání Kryzstofa Maciase v 60. minutě zpečetila vítězství na celkových 4:2.