Vítězná série je u konce. Poruba nestačila na dobře bránící Slavii

28.09.2019, Pavlína Vítková

Poruba poprvé v letošní sezoně Chance ligy prohrála. Kombinace skvěle slávistické obrany a neproměněných porubských přesilovek znamenala pro HC RT TORAX nelichotivý výsledek 6:2. Gólová smršť navíc zapříčinila střídání brankařů, do hry se tak zapojil i Hynek Kůdela.

CHANCE LIGA - 8.kolo so 28.9.15:30
6:2(1:0, 4:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Šmerha (Hořava, Ryzák), 21. Doležal (Vrdlovec, Šmerha), 26. Všetečka (Brož, Duda), 30. Všetečka (Brož), 30. Doležal (Šmerha, Duda), 49. Furch (Kohút, Martínek) – 40. Husák (Sikora, Svačina), 58. Káňa (Kanko). Rozhodčí: Jechoutek, Petružálek – Belko, Doležal. Vyloučení: 5:5, navíc Kohút (SLA) 10 OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1612. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2.
HC Slavia Praha: Málek – Duda, Novák, Hořava, Ryzák, Barák, Hejda, Antoš – Doležal, Vampola, Šmerha – Kuťák, Vrdlovec, Šteiner – Brož, Kubík, Všetečka – Furch, Kohút, Martínek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (30. Kůdela) – Slavík, Husák, Urbanec, Dluhoš, Dundáček, Pastor, Rudl – Sikora, Hlinka, Svačina – Kanko, Jáchym, Obdržálek – Gřeš, Hudeček, Toman – Ďurač, Káňa, Špaček.

První třetina nabídla řadu šancí na obou stranách kluziště. Poruba ale nevyužila ani jednu z přesilovek a marně se snažila prolomit pražskou obranu. Největší šanci měl ve dvanácté minutě Tomáš Gřeš, který se nikým nehlídaný dostal až před domácího gólmana Málka. Ani tento pokus však nebyl úspěšný. O necelou minutu později se nakonec radovali Slávisté. Tomáš Šmerha se totiž natlačil před porubskou obranu a v pádu překonal Frederika Foltána.

Po přestávce naskočila Slavia na led s velkou chutí. Hned po šestatřiceti vteřinách napálil puk za Foltánova záda Jiří Doležal. Další slávistické branky následovaly v rychlém sledu. Dvakrát se trefil Robin Všetečka a vyhnal tak Foltána z brány. Ani střídající Hynek Kůdela však nápor rozjetých Pražanů nedokázal zastavit. Uběhla zhruba půlminuta a z bekhendu ho překonal Jiří Doležal. Ke konci třetiny se ale Porubští z gólového přídělu oklepali. Nejprve Tomáš Gřeš v oslabení nastřelil tyč, Patrik Husák pak asi minutu před odchodem do kabin snížil na 5:1.

Závěrečná perioda přinesla vyrovnaný hokej. Slavia ale nechtěla nic podcenit a přidala šestou branku. Po kombinaci za klecí zakončoval Aleš Furch.Za RT TORAX ještě z úniku skóroval Jan Káňa, to ale na obrat už nestačilo. Porubští tentokrát zůstali bez bodu.

Miloš Říha (HC Slavia Praha): Celé to za mě vlastně zhodnotil kolega, já bych jen doplnil, že přijel výborný soupeř s výbornými výsledky, na kterého jsme se pečlivě připravili a vyplatilo se nám to. Chtěl bych poděkovat mužstvu za to, jak k tomu utkání přistoupili a jakým způsobem se prezentovali.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): První třetina se hrála ve vysokém tempu a jak tempo, tak nasazení Slavie nám dělalo velké problémy. Byli jsme potrestáni za nevyužité přesilovky a nakonec jsme mohli být rádi, že ta třetina skončila jen 0:1, protože se na nás valil jeden útok za druhým. Ve druhé třetině nám od začátku teklo do bot, za stavu 0:4 jsem chtěl dát mužstvu impuls střídáním gólmana, což se nepovedlo a ba naopak mohlo skóre ještě narůstat. Třetí třetinu jsme chtěli hrát na 0:0, což se v zásadě podařilo. Těší nás dnes zejména hra v oslabení, naopak při hře pět na pět jsme propadli a je to pro nás impuls k tomu, na čem musíme pracovat.