VOKD Poruba oslavila změnu názvu vítězstvím

10.09.2008, Lukáš Bajgar

První liga začala ve středu 10. září utkáním v Ostravě – Porubě, kde domácí tým VOKD hostil VCES Hradec Králové. První třetina na góly bohatého utkání přinesla jen jediný zásah Ondreje Mikuly do sítě Královehradeckých, to se ve druhé třetině roztrhl pytel s góly a především díky duu Jan Kolařík - Jiří Zdeněk narostlo skóre až na 5:2. Za hosty korigoval Patrik Moskal a Jaroslav Roubík. Ve třetí části přidal v samotném závěru třetí branku Hradce Králové Martin Koudelka a HC VOKD Poruba tak oslavilo svůj první zápas pod tímto názvem vítězstvím 5:3.

- 1.kolo st 10.9.17:00
Královští lvi Hradec Králové
5:3(1:0, 4:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Mikula (Ovšák), 21. Najdek (Zdeněk), 23. Ovšák (Zdeněk), 25. Kolařík (Najdek), 40. Zdeněk (Kolařík) – 28. Moskal (Filip), 38. Roubík (Táborský), 59. Koudelka. Rozhodčí: Trombík - Koliba, Pala. Vyloučení: 4:9, navíc Hendrich, Pazdera (oba HRA) 10 OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 555. Střely na branku: 46:28. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Iláš - Ovšák, Tesařík, Brincko, Palík, Holík, Vnenk - Kolařík, Najdek, Zdeněk - Gelačák, Hubáček, Urban - Mikula, Holuša, Rehuš - Mocek, Janečka, Červenka.
Královští lvi Hradec Králové: Luňák (od 23. Koutský) - Táborský, Burián, Zukal, Hendrich, Karlíček, Pazdera, Lesák, Šeda - Suchý P, Roubík, Volráb, Hruška, Koudelka, Kadlec, Vřezina, Filip, Moskal, Rákos, Ulehla, Nedorost.

Utkání prvního kola druhé nejvyšší soutěže hrané v ČR přineslo na úvod opatrnou hru obou táborů. Výpad domácího Kolaříka či nepřesná střela Hrušky (a přesná Táborského) po usazení se v obranném pásmu Poruby byly spíše kapkami v moři. První oživení a hned gólové nastalo v sedmé minutě utkání, domácí Ovšák našel z obranného pásma najetého Ondreje Mikulu, kterému pozici usnadnili zaspavší beci, a své sólo zakončil tvrdou střelou za záda Luňáka. Hubené vedení nemuselo dlouho vydržet, jenže Volrábovo nepříjemné nahození na v bílém oděného Iláše v kase nedokázal Suchý přetavit ve vyrovnávající branku. Prvá část nepřinesla nikterak bohatý program na střely, soupeři si byli více než vyrovnaní a gólmani si mohlo místy stěžovat na nedostatek práce. Královohradecký Roubík ke konci tercie z těžkého úhlu sice porubského muže v masce překvapil, nikolivěk překonal. Na druhé straně zase zvedal ruce nad hlavu Holuša, ale Luňák i za pomoci celé obrany kotouč za svá záda nepustil. Stav se již nezměnil a do kabin odcházeli domácí přeci jen spokojenější, zvláště poté, co se Iláš jakožto pevná zeď postavil i Buriánovu trajektilu.

Přímo raketový vstup do prostřední části hry předvedli Porubští, Robert Najdek napálil břevno Luňákovy brány, a než se ten stačil zorientovat, zmíněný hráč kotouč do brány přeci jen zasunul – 2:0. Vzápětí usedl na trestnou lavici hradecký Pazdera a jeho nedisciplinovanosti využil dvě minuty nato Milan Ovšák a vyhnal Luňáka z brány. Krátký oddechový čas povzbudil červený tým k aktivitě, Pavel Suchý se prodral útočným pásmem jako ryba ve vodě a jen Ilášova výstroj dělila forvarda od tenké linie dělící úspěch a neúspěch na druhou stranu. Velezkušený Filip vzápětí po krátké kombinaci vyslal touš na ostravskou bránu, kasař jej pokryl a z rychlého kontru bylo již skóre 4:0. Jan Kolařík tak na svůj třetí pokus v zápase zaznamenal střelou zpoza kruhu trefu do černého. Čtyřgólový rozdíl ovšem jistě neodpovídal realitě, přestože měla díky vedení Poruba více ze hry, hradečtí borci se stejnou měrou podíleli na zaměstnávání soupeřova brankáře, a možná i proto se ve 48. minutě dočkal, Patrik Moskal po Filipově příhře nelenil a rychlým švihem zaznamenal první úspěch hostí v zápase. Po polovině hrací doby dostal domácí celek více jak minutu a půl dlouhé dvojnásobné přesilové hry a v konečném důsledku ani nevystřelil, a co víc, Filip s Moskalem po srovnání sil na ledě zatočili notně hlavy domácím bekům a po několik desítek vteřin si dělali na led, co chtěli. V dalším střídaní najel Jaroslav Roubík mezi kruhy a svižnou střelou přímo pod vinkl upravil na průběžných 4:2. A s domácími mohlo být i hůř, kdyby ve 39. minutě lépe mířil Nedorost. Ale pravidlo nedáš – dostaneš platilo i tentokráte, Jiří Zdeněk stejně jako Mikula v první části jel sám na brankáře a blafákem upravil na 5:2.

Úvod posledního dějství poznamenalo rychlé vyloučení hostujícího hráče a Poruba se tak mohla pomalu dostávat do tempa, Urban po Hubáčkově přiťuknutí tečoval mimo tři tyče a o něco později pálícího Vnenka Koutský vyrážečkou zlikvidoval. Hra se podstatně uklidnila a trvalo téměř dalších deset minut, než hluchou pasáž uťal Holuša zblokovanou střelou, a na druhé straně Hruška přesnou ranou, ovšem do břicha Iláše. Poslední branka zápasu padla v 59. minutě při vlastním oslabení Hradce Králové, Martin Koudelka vyrazil z obranného pásma, a individuální sólojízdu úspěšně završil. VOKD Poruba tak na úvod sezóny porazila VCES Hradec Králové 5:3.

Jan Vavrečka (HC VOKD Poruba): „Ve druhé třetině jsme se asi uspokojili z nečekaného vysokého vedení, ale včas jsme to zachytili a kluci se znovu semkli. Podržel nás brankář. Kluci si zasloužili zvítězit, byli agresivnější a šli za svým cílem. Krom asi sedmiminutového výpadku.“

Pavel Pazourek (HC VCES Hradec Králové): „Začali jsme dobře. Prvních jedenáct minut jsme byli lepší, měli jsme tři šance, které jsme nedali. Pak jsme udělali chybu při střídání a prohrávali jsme. Naše hra se pomalinku rozpadla. Každý chtěl strhnout hru sám na sebe. Dostali jsme další zbytečné góly. Dokázali jsme snížit na 4:2 a zvedali jsme pomalu hlavu, ale necháme hráče jet samotného na bránu, pátý gól asi rozhodl zápas.“