V zápase s PZ Kladnem padaly branky pouze z přesilovek

12.12.2014, Gabriela Juříková

Pro starší dorostence RT TORAXu Poruba začala nadstavbová část, v které se pokusí zachránit pro klub extraligovou příslušnost. V prvním dvojzápase se střetnou s oběma týmy Kladna – PZ a Rytíři. V pátek 12. prosince přivítali slabší výběr PZ Kladno, které v základní části skupiny západ získalo jen tři body. Utkání sice začali lépe domácí, ale v závěru první třetiny se do hry dostalo i Kladno, které v prostřední části vyrovnalo. Dlouho se soupeři přetahovali o delší konec provazu, což před druhou přestávkou rozsekli Porubští a ve třetí třetině pojistili třetí brankou. Všechny góly padli v přesilovkách a sudí rozdal celkem 32 minut trestů. Vítěznou branku vsítil Jan Olšr, dva kanadské body si připsal kapitán Lukáš Horváth. V sobotním odpoledni je na programu utkání s Rytíři Kladno.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 29.kolo pá 12.12.17:00
PZ Kladno
3:1(1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Bialoň (Malát, Šustala), 40. Olšr (Horváth), 58. Horváth (Korec, Csabal) – 38. Molčík (M. Kučera, Jeřábek). Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 107. Střely na branku: 30:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda – Široký, Olšr, Bijota, Halška, Prepsl, Prokeš, Boháč, Skokan – Csabala, Horváth, Konvička – Bialoň, Malát, Korec – Irgl, Stach, Šustala – Nardelli, Dohnal, Holub
PZ Kladno: Karlík – Jakub Kučera, Vlk, Němec, Libecajt, Slatinský – Nekvinda, Vyšín, Molčík, Michal Kučera, Lachman, Jizba, Novotný, Jarý, Jeřábek, Vach, Vostárek, Mrkvička

V prvním kole nadstavby se střetly relativně nejslabší týmy svých skupin. Papírově navrch měli možná domácí, ale jen z pozice získaných bodů v základní skupině. Jinak to na ledě vypadalo vyrovnaně. Sice až po tom, co PZ Kladno ve třetím oslabení zjistilo, že se dalo s Porubou hrát o cenné body. První branku vsítili domácí z přesilovky. Jakub Bialoň dorážel střelu Maláta na hranici brankoviště.

Jestliže úvod třetiny patřil domácím, tak závěr třetiny drželi v rukou herně hosté. To si převedli i do druhé třetiny, ale z úniků v oslabení vyrovnání do poloviny utkání nevytěžili. I Poruba si vytvořila pár šancí, ale pak ji o vedení připravila Kladenská přesilovka. Tlak a důraz zúročil dobře mířenou střelou pod horní tyč Martin Molčík. RT TORAX se po inkasované branky trochu probudil, a když získal v závěru druhé třetiny přesilovku, Jan Olšr se štěstím dostal Horváthovu přihrávku k druhé tyči.

Ve třetím dějství si domácí hlídali jednobrankové vedení i díky dobrým zákrokům gólmana Škody, ale i jeho protějšek Karlík dlouho držel naděje na vyrovnání. Zlom přišel v další porubské přesilovce, kdy po tlaku a několika odražených střel, kličkou a zasunutím puku za betony ležícího Karlíka Lukáš Horváth. V posledních dvou minutách se již nic podstatného nestalo a Poruba si ke 14 bodům připsala tři cenné body.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): S trenérem Trojanem hodnotíme utkání pozitivně jen v tom, že nám dobře zachytal gólman a získali jsme cenné tři body.

Josef Zajíc (PZ Kladno): Nechci nikoho urazit, ale dnes se setkali asi dva nejslabší týmy soutěže. Poruba využila přesilovky, v kterých jsme vytvořili neskutečné chyby. Ve vyrovnaném zápase jsme měli několik samostatných úniků a moc nás mrzí, že jsme je neproměnili. Ale obdivuji kluky, že se pořád prali o vyrovnání a nevzdali to.