V pohledné bitvě s Třebíčí junioři těsné vedení uhájili

20.11.2011, Adam Bagar

Bitva dvou devatenáctibodových celků o druhé místo tabulky byla v neděli odpoledne k vidění na porubském Zimním stadionu. Poruba v ní přivítala dvanáctku statečných hokejistů Třebíče. V první třetině měli domácí velkou převahu, ze které však dokázali vyprodukovat pouze gól Mačka. Horáci vždy na porubský gól rychle zareagovali. Ve druhé třetině navíc srovnali hru a když pět minut před koncem vyrovnali na 3:3, zdálo se, že zápas dospěje k remízovému výsledku. Ten nepřipustil Martin Vidlák, jenž v utkání skóroval dokonce dvakrát. Poruba tak zdolala v kvalitním zápase Třebíč 4:3 a uhájila druhé místo tabulky.

Liga juniorů - 17.kolo ne 20.11.13:30
SK Horácká Slavia Třebíč
4:3(1:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Maček (Plášek, Franek), 34. Plášek (Kysučan), 44. Vidlák (Vaněk), 56. Vidlák (Vaněk) - 20. Marek (Paták), 39. Paták (Marek), 55. Paták (Musil, Krejčí). Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:3, navíc Šimkovič (POR) 5 min. + OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 33:30 (17:8, 6:9, 10:13). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Seifert - Axman, Dusík, Cháňa, Lažek, Jasiok, Franek - Šimkovič, Vidlák, Vaněk - Mihal, Odsedek, Rosypka - Kysučan, Plášek, Maček - Kanaloš.
SK Horácká Slavia Třebíč: Máj - Peroutka, Vyhnalík, Krejčí, Pálka, Kusák, Paták, Vysloužil, Musil, Stromecký, Vlašín, Marek.

Porubští vstoupili do zápasu velmi aktivně. Již po několika vteřinách hry se do zakončení prodíral Axman. Máj vyrazil touš k Mihalovi, jenž mířil do odkrytého prostoru branky, ale proti skórování byl výborný zákrok třebíčského gólmana. O chvíli později nevyužil stejný hráč ani samostatného úniku. Pohlednou kombinaci na jeden dotek předvedla první útočná formace. Na jejím konci netrefil Vidlák poloprázdnou klec.

Až v 17. minutě se RT TORAX dočkal zasloužené vedoucí trefy. Pláškovu střelu ještě stačil svým důrazem na brankovišti dorazit za brankovou čáru David Maček. Do šaten se přesto odcházelo za nerozhodného stavu. Pouhých dvanáct vteřin před koncem třetiny dokázala Třebíč využít přesilovku. Paták našel před brankou Nikolu Marka a ten se do prázdného místa Seifertovy svatyně nemohl mýlit.

V úvodu druhé tercie měli i domácí k dispozici přesilovou hru. Ta se jim vůbec nepovedla a od té doby začali přebírat aktivitu Horáci. Stromecký se dostal až před Siferta, na něj ovšem vyzrát nedokázal. Oku lahodící kombinaci předvedla Třebíč přesně v polovině mače. Vysloužil na jejím konci branku přestřelil.

Góly padaly opět až k závěru periody. Kysučan tentokrát střílel a na brankovišti se důrazně a především gólově prezentoval Dominik Plášek. Hostům k vyrovnání opět pomohla přesilová hra. Kapitán Lukáš Paták byl v ideální střelecké pozici a přesně pod horní tyč nedal Seifertovi prakticky žádnou šanci.

Domácí se vrátili do vedení již po necelých čtyřech minutách závěrečné dvacetiminutovky. Vaněk se natlačil až před Máje, kde touš usměrnil za brankovou čáru Martin Vidlák. V přesilové hře následně zbytečně narazil Šimkovič na mantinel Vyhnalíka a hlavní rozhodčí Kubičík jej za to zcela správně „odměnil“ pětiminutovým trestem. Porubu tak čekaly krušné chvíle, ale precizní obranou Třebíč ke srovnání nepustila.

Až při klasickém počtu hráčů na ledě Horácká Slavia udeřila. Přesnou střelou k tyči do protipohybu gólmana se prezentoval Lukáš Paták. Za pouhých čtyřiatřicet vteřin ovšem RT TORAX dokázal opět převážit misky vah na svou stranu. Duo Rostislav Vaněk - Martin Vidlák předvedlo velmi pohlednou akci, na jejímž konci druhý jmenovaný trefil mezírku mezi Májovými betony.

V závěru ještě hosté odvolali gólmana, ale domácí hokejisté si již své těsné vedení 4:3 dokázali uhájit až do závěrečné sirény.

Ostatní výsledky 17. kola LJ - Východ:

HC Frýdek - Místek - HC Rožnov pod Radhoštěm 6 : 3
HC ZUBR Přerov - HC Slezan Opava 4 : 1
HCM Warrior Brno - LHK Jestřábi Prostějov 3 : 2
Hokej Šumperk 2003 - VHK Vsetín 7 : 4

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): V první třetině jsme již mohli rozhodnout. Měli jsme plno šancí, sedmnáct střel, ale chyběl nám větší důraz. Ve druhé třetině jsme se vlastní přesilovkou dostali pod tlak a hrubými chybami jsme dávali soupeři šance. Třetí třetina již byla vyrovnaná, ale myslím si, že jsme byli o ten jeden gól lepší. Kluci to v závěru vybojovali.

Jiří Burian (SK Horácká Slavia Třebíč): Měli jsme špatný vstup do utkání, domácí byli lepší a hodně nás podržel gólman. Myslím si, že ve druhé třetině se hra vyrovnala. Sahali jsme po bodu, ale domácí byli lepším týmem. Máme problémy dát dohromady sestavu, vzhledem ke kvalitě soupeře jsme přesto odehráli velmi slušný zápas. Bohužel jsme nedokázali bodovat. Musím klukům poděkovat za předvedený výkon a gratuluji soupeři k vítězství.