V Prostějově vyšla Poruba po mdlém výkonu střelecky naprázdno

30.01.2013, Adam Bagar, Lukáš Majer

Po vysokém vítězství nad Novým Jičínem zajížděla Poruba na led třetích Jestřábů a v případě vítězství by se na Hanáky bodově dotáhla. Souboj třetího se čtvrtým celkem tabulky nakonec příliš krásy nenabídl. V podprůměrné první třetině se dostal Prostějov šťastnou trefou do vedení, které ve druhé části navýšil, přestože měl RT TORAX střeleckou převahu. V závěru se již Poruba na zkorigování výsledku nezmohla a domácí ještě upravili konečný výsledek na 3:0. Svěřenci trenéra Tomáše Sršně se tak vrací po nevydařeném představení, v němž nedokázali ani jednou skórovat, s prázdnou. Přesto nadále zůstávají na čtvrté příčce tabulky.

2. liga - skupina Východ - 37.kolo st 30.1.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
3:0(1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Černý (Šebek), 29. Popelka (Janota), 55. Popelka (Ševčík, Stráněl). Rozhodčí: Volf – Velínský, Maťašovský. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 803. Střely na branku: 22:29 (5:7, 6:16, 11:6). Průběh utkání: 3:0.
LHK Jestřábi Prostějov: Vrba – Kaluža, Jedlička, Kumstát, Finkes, Janota, Jirák – Handl, Duba, Kotásek, Černý, Šebek, Stráněl, Novák, Kryl, Ševčík, Popelka.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Šindelář, Mládenka, Wolf, Axman, Slavík, Vychodil – Vaněk, Krayzel, Sedlář – Seidler, Vrána, Buček – Kilnar, Pavlačka, Piják – Holuša.

Prolomit špatnou výsledkovou sérii a odskočit soupeřům z našlapaného středu tabulky. S takovým cílem vstupovali hokejisté LHK Jestřábi Prostějov do zápasu s Porubou. Jsou to právě Ostravané, kteří nejvíce dýchají Hanákům na záda. Utkání o pověstných šest bodů tak mohlo pro oba celky znamenat hodně. Úvodní minuty duelu jasně ukazovaly, že se bude hrát ze zajištěných obran. Hra se odehrávala převážně ve středním pásmu, k vážnějším střelám se ani jeden z týmů moc nedostával. Když už to pak vypadalo na náznak šance, byli pozorní oba brankáři.

Přesným obrázkem první třetiny byla i jediná branka, jenž padla. Ve 14. minutě se dostal ke kotouči za brankou Michal ČERNÝ. Dlouho hledal najetého spoluhráče, nakonec se rozhodl pro netradiční zakončení, když poslal bekhendovým obloučkem touš do brankoviště. Ta k radosti domácích skončila v síti – 1:0. Hosté měli možnost do přestávky vyrovnat, šanci jim zvýšila přesilová hra v závěru třetiny, avšak kromě střely z pádu v podání Luďka Krayzla se k ničemu nedostali.

Druhá dvacetiminutovka začala vyloučením Roberta Jedličky, a tedy další šancí RT Toraxu na vyrovnání. Byli to ale Jestřábi, kdo mohl pohnout s ukazovatelem skóre. Střela od modré čáry jednoho z obránců Poruby skončila pouze na chráničích Michala Černého, ten se řítil sám na Gleicha, jeho pokus o kličku ostravský brankář zneškodnil. Těsně před polovinou zápasu už se domácím skórovat povedlo. Výstavní přihrávkou "ala Marek Židlický" našel Janota volného kolegu ze zlínské juniorky, Michala POPELKU. Rychlý forvard si se zakončením nedal těžkou hlavu, vypálil nekompromisně kotouč k tyči a Gleich byl bez šance – 2:0.

Domácí jakoby dvougólové vedení uspalo, Adam Vrba musel řešit několik nebezpečných střel, ale svůj tým podržel. Dvě minuty před druhou sirénou připravil Kumstát šanci pro Kotáska, zkušený harcovník nenašel v koncovce potřebný klid a vystřelil pouze do Gleicha. Pokud si někteří fanoušci říkali, že se ve druhém dějství výkon Hanáků pomalu a jistě zvedal, v třetí části to pak byl zase úplně jiný hokej. Hosté se skoro nedostali na dostřel Vrby, naopak na nedostatek práce si nemohla stěžovat obrana Poruby. Popelka našel před brankou Stráněla, ten s jeho nabídkou naložil trestuhodně, když se dostal jen k provizornímu zakončení z brankoviště.

Pak už začal na ledě úřadovat hráč s číslem 29 v dresu Jestřábů – Robin Ševčík. Nejprve se dostal za obranu soupeře, ale obránci Poruby ještě jeho počínání zastavili. O minutu později pak rozjel Ševčík za brankou krásnou sólovou akci, ve středním pásmu si výstavně prohodil dva protihráče a řítil se sám na Gleicha, ten se však blýskl skvělým zákrokem. Pět minut před koncem základní hrací doby se ale Robin Ševčík přeci jen dočkal. V úniku tří na jednoho si pěkně položil obránce, touš naservíroval přesně na hůl Michala POPELKY, který uklidl puk pod břevno a pečetil konečný stav na – 3:0.

Domácí Prostějov získal důležité tři body a upevnil si třetí místo v tabulce. Poruba naopak v zápase kromě záblesků v první části nepředvedla vůbec nic a ani jednou nenašla recept na skvěle chytajícího Vrbu v brance Jestřábů.

Ostatní výsledky 37. kola II. ligy – sk. Východ:

HC Slezan Opava – VHK Vsetín 4 : 6
HC Baník Karviná – HC Bobři Valašské Meziříčí 7 : 4
HC Nový Jičín – HC AZ Havířov 2010 0 : 3
HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov 1 : 3

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Vyhráli jsme 3:0, takže můžeme být spokojeni. Je potřeba říct, že Poruba hrála velmi dobře. Měla hodně šancí, které neproměnila a tam se to utkání lámalo. My jsme potom odskočili na 2:0, což nám hodně pomohlo. V poslední třetině jsme byli lepší, měli jsme více šancí. Důležitý byl výkon Adama Vrby, který nás podržel.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Utkání se mi těžko hodnotí, prohráli jsme jednoznačným výsledkem. Musím pogratulovat soupeři, který odvedl zodpovědný výkon s minimem chyb. Také jim dobře zachytal gólman Vrba, jenž to celé podpořil. Bohužel nám to nevyšlo, musíme to hodit za hlavu a už se soustředit na další zápas.