V Olomouci se starším dorostencům nedařilo, připsali si další vysokou prohru

11.10.2014, Gabriela Juříková

Po sice prohraném, ale dobře odehraném pátečním utkání s Vítkovicemi mohli svěřenci trenéra Rambouska a Trojana navázat na dobrý výkon, ale jak se říká: „člověk míní a život mění“. Utkání bylo od samého začátku hodně vyhrocené, trestné lavice měli neustále obsazeno. Toho využila jen Olomouc, když využila přesilovku čtyř proti třem a v závěru třetiny vedení navýšila. Poruba snížila na začátku druhé třetiny z trestného střílení Lukášem Horváthem, a jak se později ukázalo, byl to jediný gól, který dokázala Kohoutům vsítit. Střelecká kanonáda domácích se zastavila na čísle deset, když v závěru zápasu ve třech minutách dokázala střídajícího gólmana Bayera třikrát překonat.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 12.kolo so 11.10.15:15
HC Olomouc
10:1(2:0, 2:1, 6:0)
Branky a nahrávky: 14. Kališ (Jeklič), 19. M. Zabloudil (Beutl, Kuba), 35. Štefka, 39. Z. Zabloudil (M. Zabloudil), 44. Husták (Hajšman), 47. Heža (Marek, Malý), 50. Štefka (Škoda), 56. Kuba (Horák), 57. Beutl (Kuba), 58. Malý (Heža) – 21. Horvát (TS). Rozhodčí: Kika – Doležel, Bubela. Vyloučení: 9:8, navíc Štefka a Kolovratník (oba OLO) 10 min. OT a Prokeš (POR) OK. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 75. Střely na branku: 48:19. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 10:1.
HC Olomouc: Šoustal (Pospíšil) – M. Zabloudil, Kališ, Štefka, Kolovratník, Štreit, Metelka, Beutl, Škoda – Heža, Spurný, Hajšman, Jeklič, Z. Zabloudil, Horák, Marek, Říčka, Husták, Malý, Kuba.
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda (50. Bayer) – Olšr, Skokan, Široký, Pažický, Boháč, Prokeš, Prepsl – Šustala, Holub, Csabala, Malát, Stach, Veselý, Nardelli, Bialoň, Žídek, Horvát, Irgl.

V sobotu odpoledne bylo na programu 12. kolo RAKO extraligy staršího dorostu, ve kterém do Olomouce tentokrát dorazila Poruba. Na první branku v utkání se čekalo až do 14. minuty, ve které se domácí celek prosadil v přesilové hře. Jiří Kališ dostal přihrávku na modrou čáru a jelikož viděl, že hostující brankář leží na ledě, tak pouze nahodil puk do horních pater branky – 1:0. Domácím se navíc ještě do konce první periody podařilo vstřelit další branku, protože se po střele Beutla dostal k dorážce Matěj Zabloudil, který už poslal kotouč do hostující klece – 2:0.

Ihned na začátku druhé třetiny bylo nařízeno trestné střílení pro Porubu, při kterém sice Lukáš Horvát upadl, ale následně vstal a vstřelil puk do olomoucké brány – 2:1. To však byla poslední radost hostů v utkání, protože branky už poté střílela pouze Olomouc. Ve 34. minutě totiž v rohu kluziště získal puk Jan Štefka, který si s ním vybruslil až ke Škodovi, kterého překonal střelou pod břevno – 3:1. V závěru druhé periody ještě ujeli do úniku dvou na jednoho bratři Zabloudilové, ve kterém Zdeněk nahrál Matějovi, jenž mu vrátil puk před zcela prázdnou bránu a Zdeněk Zabloudiluž jen uklidil kotouč do hostující brány – 4:1.

To co se však dělo ve třetí části, tak na to budou určitě chtít hokejisté Poruby co nejrychleji zapomenout. Brankostroj Olomouce totiž ve vlastním oslabení odstartoval ve 44. minutě Marek Husták, kterému přihrál Hajšman mezi kruhy a domácí útočník už se nemýlil – 5:1. Skoro totožnou akcí se za další tři minuty prezentovala dvojice Marek a Heža, kde první jmenovaný přihrál z rohu kluziště mezi kruhy Jakubu Hežovi, který prostřelil Škodu – 6:1. Po šesté brance navíc Poruba vystřídala své brankáře a posledních deset minut odchytal Sebastian Bayer.

Za další tři minuty už to bylo o šest branek, protože domácí ujeli ve dvou proti jednomu a Jan Štefka celou akci vyřešil svou přesnou střelou do pravého horního růžku hostující brány – 7:1. Poté byl do konce utkání vyloučen hostující Martin Prokeš, a Mora tak hrála pětiminutovou přesilovku, ve které nejdříve vstřelil branku Miroslav Kuba, kterého našel svou přihrávkou Horák – 8:1. Olomouc v dlouhé přesilovce přidala ještě jeden gól, a to z hole Vítězslava Beutla, který se prosadil se svou střelou od modré – 9:1.

O poslední desátou branku Kohoutů se poté ještě postaral Tomáš Malý, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Bayerovou bránou a poslal puk přesně pod břevno hostující klece – 10:1. Mora tedy na svém ledě zdolala vysoko Porubu 10:1, a připsala si tak tři body do tabulky.