V Kooperativa Areně padla jedenáctka, dorostenci slavili výhru potřinácté v řadě

25.11.2018, Romana Opatová

Po sobotním utkání v Hanáckých Athénách, jak se přezdívá Kroměříži, si dorostenci obuli brusle i v neděli na svátek Kateřiny. Na ledě Kooperativa Areny hostili hokejisty Znojma, kteří jsou beznadějně posledním týmem tabulky. Ale ani takový soupeř se nesmí podcenit! Svěřenci trenérů Moravce a Bahníka byli aktivnější a po první třetině vedli 3:0. Do druhého dějství vstoupili Orli s novým pojetím hry a celkem dobře domácí borce potrápili. Dva góly do sítě Dokoupila se nerodily snadno. Po druhé přestávce hrál porubský tým víc kolektivně, což vedlo k šesti gólovým trefám a jednoznačné celkové výhře 11:0. Vyzdvihnout lze jen celý dorostenecký tým, který vyhrál i sedmé utkání nadstavby a výher za tři body má už třináct v řadě.

Regionální liga dorostu - 7.kolo ne 25.11.15:00
HC Leram Orli Znojmo
11:0(3:0, 2:0, 6:0)
Branky a nahrávky: 5. Sienkiewicz (Stibor, Macias Kr.), 6. Halata, 12. Krčmarský (Pasek), 28. Vehovský M. (Halata), 37. Stibor (Kovalčík), 47. Hlavatý (Boguaj), 48. Vehovský M. (Stibor, Kalužík), 49. Macias Kr. (Krčmarský), 50. Boguaj (Halata, Gelnar), 55. Križ (Sienkiewicz, Macias Kr.), 59. Macias Kac. (Krčmarský). Rozhodčí: Vaculík – Zicháček, Goláň. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 101. Střely na branku: 32:14. Průběh utkání: 11:0.
HC RT TORAX Poruba: Hurčík – Macias Kac., Michalčík, Križ, Pasek, Gelnar, Borkovec, Elbl – Macias Kr., Halata, Sienkiewicz – Hlavatý, Stibor, Boguaj – Kovalčík, Krčmarský, Chovanec – Vehovský M., Kalužík
HC Leram Orli Znojmo: Dokoupil – Ujjobaggy, Konečný, Böhm, Stanislav, Šleboda – Tekale, Kukla, Nečas, Hudeček, Marek, Barták, Neckář, Cakl, Míča, Pozděna

Maxim Vehovský (POR) (2+0)
Kryštof Krčmarský (POR) (1+2)
Martin Stibor (POR) (1+2)

Famózní vstup porubských hochů

Zahájení zápasu začali hosté přesilovou hrou vyloučením Halaty v 1. minutě za hákování. Domácí nedovolili v této přesilovce hostům žádnou vážnější akci, naopak ve 4. minutě zasypali hostujícího brankáře Dokoupila sérií tří střel. Skóre zápasu otevřel v páté minutě Jakub Sienkiewicz, kdy zblízka překonal znojemského brankáře – 1:0. Hned v téže minutě dostali hosté po faulu Kacpera Maciase za napadení šanci srovnat ve druhé přesilové hře. Nicméně porubský hráč Matěj Halata v tomto oslabení prokličkoval před branku a zvýšil náskok domácích na 2:0. V 10. minutě tentýž hráč zkoušel brankáře zblízka prostřelit podruhé, akce skončila bez gólu. Po faulu znojemského hráče Konečného za hákování dostali domácí také početní výhodu. Od počátku se usadili v útočném pásmu. Střelu Paseka od modré dorážel v čase 11:18 Kryštof Krčmarský a zvýšil stav utkání na 3:0. Ve 14. minutě měl první vážnější akci také hostující tým – přízemní střelu hráče Hudečka brankář domácích Matěj Hurčík vykryl. Do konce třetiny se dále střídaly šance na obou stranách s nepatrnou převahou domácích, gól už ale nepadl.

Ani ve druhé třetině se znojemští Orli neprosadili

Počátek druhé třetiny přinášel šance na obou stranách s mírně větší převahou znojemských hráčů. Ve 23. minutě teč domácího Kovalčíka mířila pouze do hostujícího brankáře. Na protější straně domácí brankář zasahoval zalehnutím puku po skrumáži před bránou. Ve 27. minutě nejprve domácí útočili přečíslením dva na jednoho, ale domácí Chovanec brankáře ještě nepřekonal. V čase 27:50 se již domácí radovali, když dorážel Maxim Vehovský po přihrávce Halaty a zvýšil skóre na 4:0. 34. minuta patřila útoku hostujícího týmu. Špatné střídání Orlů ale přineslo druhou přesilovku pro porubský tým. V rámci přesilové hry si Porubští vytvořili několik akcí, museli se také ale bránit úniku Hudečka. A tak přesilovka jako celek změnu skóre nepřinesla. V 37. minutě po závalu hráčů před brankářem Znojma jako třetí v pořadí dorážel Martin Stibor a zvýšil skóre již na 5:0. Tentýž hráč ve 39. minutě obdržel krásnou, ale těžkou přihrávku přes téměř polovinu hřiště, bohužel ji nepřesně zpracoval, a akce tak byla bez gólu. Se sirénou s koncem třetiny byl za vysokou hůl vyloučen hráč hostí Bӧhm.

Třetí třetina jednoznačně pod taktovkou RT TORAX

Přesilová hra v úvodu třetiny proběhla vlažnou hrou domácích bez vyloženě větší šance. Ani následující přesilovka domácích od 44. minuty za vyloučení znojemského Míči za držení hole nepřinesla změnu skóre. Od 47. minuty mohli diváci sledovat pravé střelecké hody. V čase 46:20 nejprve skóroval táhlou střelou osamocený Velen Hlavatý a zvýšil stav na 6:0. Po chvíli v čase 47:59 skóroval z pravé strany podruhé v utkání Maxim Vehovský po přihrávce Stibora a skóre se posunulo na 7:0. Z dalšího útoku v čase 48:19 střílel po přihrávce Krčmarského a na 8:0 zvyšoval Krzysztof Macias. A konečně v čase 49:20 dorážel Václav Boguaj po nahrávce Halaty. Znojemský Dokoupil vytahovat puk ze své branky podeváté. Od 51. minuty si několik útoků vypracovali i znojemští Orli, končily ovšem u Hurčíka nebo na zadním mantinelu. Od 55. minuty opět udeřili domácí. V 54:02 od modré čáry tvrdě střílel obránce Vítek Kríž. Zastíněný znojemský brankář vzduchem letící střelu do lapačky nezachytil a stav zápasu naskočil na dvojciferných 10:0. V závěru utkání dostal domácí tým šanci dohrát zápas přesilovou hrou za faul znojemského Ujjobbagy za krosček. Góly vybuzený porubský tým početní výhodu využil a na úžasných 11:0 uzavíral zápas v čase 58:37 Kacper Macias krásnou střelou od modré po zemi k levé tyči.

Ostatní zápasy 7. kola

Frýdek-Místekvs.EHC LIONS0:5
Uherské Hradištěvs.Kroměříž4:2
Vitkovice Bvs.Brumov-Bylniceodloženo

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Jsem přesvědčený o tom, že vyhrál lepší tým, byť to v první třetině tak úplně nevypadalo. Třetí třetina rozhodla o zápasu. Hráli jsme v ní kombinačně a kluci se nechrtili, i když jsme hráli s nulou a za to jim patří dík. Myslím, že jsme s panem Bahníkem odvedli kvalitní výkon na střídačce, takže jsme si ty dvě jedničky zasloužili.

Rudolf Cakl (HC Orli Znojmo - mládež): Poruba byla od začátku lepším týmem. Nějaké šance jsme si sice vypracovali, ale střely z dálky gólmana moc neohrozily. Nejlepší z naší strany byla druhá třetina, kdy jsme soupeři dovolili skórovat jen dvakrát. Ve třetí jsme vzdorovali, ale jak jsem řekl, Poruba je silný tým a k výhře ji můžu jen pogratulovat.