V Karviné úspěšnější Plus Oil, rozhodl závěr první třetiny

30.08.2011, Vladimír Vronka, Adam Bagar

Šesté utkání měl na programu výběr trenérů Jana Vavrečky a Pavla Hinnera. V Karviné se čekalo na úvodní gól čtvrt zápasu, poté však přišla domácí tříbranková smršť, která vlastně rozhodla o osudu celého utkání. Hosté dokázali v oslabení snížit zásluhou Marka Badža, ale Olejáři rychle reagovali čtvrtou trefou. Ve druhé polovině střetnutí hra opadla a branku již diváci na karvinském Zimním stadionu neviděli. Plus Oil tak zdolal RT TORAX 4:1. Poslední přípravný zápas čeká áčko již ve čtvrtek 1. září, kdy na domácí půdě přivítá Havířov.

2. liga - přípravné zápasy - 7.kolo út 30.8.18:00
HC Baník Karviná
4:1(3:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Hegegy (Škatula), 18. Štefanka (Ivan), 19. Novák (Tomis, Valchař), 27. Moravec (Ivan) - 22. Badžo (Kalina). Rozhodčí: Šutara - Barteček, Fiala. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 317. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
HC Baník Karviná: Iláš - Javín, Sznapka, Mikšan, Moravec, Luka, Hegegy, Štefanka, Ciupa, Ivan, Škatula, Tomis, Galvas, Valchař, Blatoň, Novák, Urbánek, Samiec, Studený, Buček M., Rosůlek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Vajda D., Goláb, Wolf, Piskura, Šindelář, Mintěl, Poláček, Axman - Galgonek, Pavlačka, Zuber, Chaloupka, Zdráhal, Matějný, Kalina, Badžo, Bartošek, Vajda R., Kotásek, Hrubý.

K předposlednímu zápasu zajížděli hráči Poruby do nedaleké Karviné. V úvodu utkání si domácí zahráli přesilovou hru, ale gól z ní vsítit nedokázali. V 6. minutě se dokázal do zakončení skrz porubskou obranu prodrat Blatoň, ale Gleich byl připraven, o chvíli později zkoušeli pozornost porubského gólmana Škatula s Ivanem, ale puk do porubské svatyně dostat nedokázali. Na druhé straně se po Wolfově střele natahoval Pavlačka, ale puk nakonec nedokázal tečovat, Iláš puk vykopl betonem a když ani Badžo nedokázal z úhlu nadvakrát procpat puk za Iláše, udeřilo na druhé straně.

V ponechané výhodě poslal zpoza brány Škatula puk na Alexandra Hegegyho, který dokázal nalézt skulinku v Gleichových betonech. Karviná dostala o chvíli později možnost zahrát si přesilovku 5 na 3, po Vajdově vyhození puku mimo kluziště. Domácí dokázali tuto možnost využít dokonale. Nejprve Filip Štefanka našel od modré díru mezi Gleichovými betony, aby o chvíli později udělal Michal Novák kličku před porubským gólmanem a do odkryté klece zvýšil na 3:0, takové svítilo skóre na světelné tabuli na konci první třetiny.

Do druhé části šli domácí s více než minutovou přesilovkou, ale početní výhoda se jim vůbec nepovedla. Kalina v oslabení vybojoval v rohu útočného pásma puk, poslal jej před branku Marku Badžovi, který udělal před Ilášem kličku a poslal puk do horního růžku. O chvíli později hrála Poruba dvě přesilovky v řadě, ale střelba chyběla. Poruba nedokázala početní výhody využít a tak udeřilo na druhé straně. Ivan s pukem na holi jel vstříc porubské brance spolu se dvěma spoluhráči, bránil jim jen jediný porubský hráč. Ivan našel svou přihrávkou Davida Moravce, který se před několika sekundami vrátil z trestné lavice, a ten poslal puk pod Gleichem do brány.

Oba týmy si poté vytvořily několik šancí, ale gólmani dokázali všechny pokusy pochytat. V poslední minutě předvedl skvělé sólo v oslabení Hrubý, protáhl se mezi třemi protihráči, ale sám před Ilášem nedokázal poslat puk do brány. Po druhé třetině byl stav 4:1 pro Karvinou.

Třetí část měla vyrovnaný průběh. Nejprve Studeného střelu vyrazil Gleich, i když puk viděl až na poslední chvíli. Poruba se dokázala usadit v útočném pásmu, ale tlak ke snížení nevedl. Karviná zaměstnávala Gleicha střelami zpoza kruhů či od modré čáry. Na druhé straně mohl dát druhou branku Hrubý, který se zjevil po buly sám před Ilášem, ale puk mu při kličce ujel z čepele.

Následoval tlak Karviné, ale Gleich si dokázal poradit se střelami Škatuly a Moravce. Luka nedokázal trefit z prostoru před brankovištěm bránu a poslal puk nad břevno porubské brány. V poslední minutě mohl snížit Wolf, ale nedokázal z úhlu poslat puk do brány. Poruba prohrála v Karviné 4:1.

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba 2011): Do zápasu jsme vstoupili trochu laxně, ale od zhruba třicáté minuty jsme hru vyrovnali. Utkání nám ukázalo, jaké děláme chyby, což je dobře, k tomu příprava slouží.

Aleš Flašar (HC Plus Oil Karviná): Dostali jsme se rychle do vedení, což dnes rozhodlo. Měli jsme celou dobu více ze hry. Poruba se dostávala do šancí po našich chybách, ale byl to jen přípravný zápas.