Třinec nabalil Sareze na cestu 9 branek

06.09.2007, Jan Škarpa

Ostrava jela do Třince se sérií pěti vítězných utkání v řadě, navíc se jako první dokázala prosadit. Jiří Řípa dokázal po příhře Najdka překonat Čechmánka a poslal Sarezu do vedení. Za minutu a půl bylo srovnáno, po závaru před Štěpánkem vyrovnal Stals. Po 30 minutách zápasu se za stavu 2:1 střídali brankáři v ostravské brance. Radek Masný však nedokázal čelit domácím útočníkům a nakonec sedmkrát inkasoval.

- přát. čt 6.9.17:00
HC Oceláři Třinec
9:1(1:1, 4:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 7. Stals (Hampl), 28. Peterek (Martynek), 32. Kolusz (Hampl), 37. Zálešák (Peterek), 38. Steber (Skořepa), 41. Peterek (Zálešák), 49. Tomas (Kroupa), 52. Malec, 59. Tomas (Andersons) - 5. Řípa (Najdek). Rozhodčí: Trombík - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. Diváci: 411. Průběh utkání: 0:1, 9:1.
HC Oceláři Třinec: Čechmánek - Kroupa, Andersons, Seman, Malec, Sekeráš, Kundrátek - Tomas, Polanský, Korhoň - Zálešák, Peterek, Martynek - Steber, Skořepa, Štefanka - Hampl, Kolusz, Stals.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek (31. Masný) - Ovčáčík, Vnenk, Ovšák, Vajda, Holík, Palík, Buček, Grygar - Šebesta, Boháč, Bokroš - Gelačák, Najdek, Řípa - Pavelek, Sochorek, Svačina - Dušek, Novák, Da Costa.
Domácí do utkání vtrhli doslova jako uragán a již ve 23. sekundě se musel ostravský Štěpánek vytáhnout proti střele Martynka, kterému před branku přihrával Peterek. V průběhu 4. minuty nejprve zahrozili domácí Zálešákem, aby si na druhé straně zachytal Čechmánek proti pokusům Šebesty a Boháče. V čase 4:48 se již hráči Sarezy radovali – po příhře Najdka překonal ležícího účastníka posledního mistrovství světa Jiří Řípa střelou nad beton. Třinec se z vedení svého soka rychle oklepal, první pokus Jurise Stalse ještě vyrovnání neznamenala, druhý pokus po závaru před Štěpánkem se však zastavil až v ostravské síti. V půli první třetiny se prezentoval pěkným střeleckým pokusem Da Costa, kterého Sareza v tomto zápase zkoušela. V první třetině si oba celky zahrály přesilovou hru, nejprve to byla Sareza, poté i Třinec, ani jeden z týmů však stav utkání nezměnil. V závěru první části se Ostrava tlačila před Čechmánka, skóre se však již neměnilo.

Na počátku druhé třetiny vyzkoušely oba celky brankáře soupeře, ti však střelcům odolávali. Ve 25. minutě nevyzrál na Štěpánka Skořepa, aby si poté při přesilovce nepřišli na své Korhoň a Kroupa při přesilové hře. Při stejné početní výhodě se ale nakonec Oceláři prosadili, Jan Peterek poslal svůj celek do vedení. Třinci narostla po vstřeleném gólu křídla a byl skoro u každého puku dříve, samostatný únik Hampla ukončil až svým zákrokem Štěpánek. V polovině utkání se neprosadil Bokroš, poté došlo ke změně brankářů v dresu Ostravy. Jakuba Štěpánka vystřídal Radek Masný. Po minutě a půl pobytu na hřišti lovil nový muž v brankovišti Sarezy puk ze své sítě poprvé po gólu Marcina Kolusze – a byl to také jeho první kontakt s pukem. Ve 37. minutě využili třinečtí hráči další přesilovou hru, krosček Da Costy potrestal Miroslav Zálešák. Třinec se namlsal vstřelenými góly a vzápětí přidal další – po střele Skořepy se puk od ostravského brankáře odrazil k noze Jana Stebera, od kterého doputoval za záda Masného. V závěru třetiny byl vyloučen Malec a Ostrava tak měla šanci snížit. Sareza se sice usadila před Čechmánkem, ale krom střely Ovčačíka moc nevymyslela.

Hned v úvodu závěrečné části přidal Třinec další gól - Jan Peterek poslal puk do brány pod sedícím Masným – 6:1. Třinečtí v poslední třetině již kontrolovali hru, střela Semana ani kombinace Peterkovy formace ke zvýšení brankového rozdílu nevedla. Ve 49. minutě však již střelci Třince si mohli spokojeně připsat další čárku, po příhře Kroupy střílel do prázdné branky Roman Tomas. V 51. minutě se radovali domácí fanoušci poosmé, když Tomáš Malec využil střelou od modré třetí početní výhodu v utkání. Ke slovu se dostala také Sareza, střelecký pokus Řípy ale vykryl Čechmánek, stejně jako kombinaci Pavelka s Řípou. V 59. minutě se v zápase podruhé trefil Roman Tomas, který si v úniku rozhýbal Masného, kterého blafákem poslal na druhou stranu branky a pohodlně uzavřel účet zápasu na 9:1. Závěrečná střela Da Costy již skóre nezměnila a tak si Sareza odváží z Třince devítibrankový příděl.