Tři body za osm gólů a čtvrté čisté konto Hasaly

05.12.2016, Gabriela Juříková

Starší dorostenci si druhou adventní neděli, tedy její večer, užili v Prostějově a to doslova. Domácí tým nastoupil v hraničním počtu hráčů, s kterým lze zápas odehrát a s porubskými mladíky to Jestřábi neměli lehké. V první třetině lovil gólman Matěj Křupka ze své brány kotouč třikrát, stejně tak i v druhé dvacetiminutovce, a když končila třetí třetina, měla Poruba na kontě osm vstřelených branek a Marek Hasala další nulu. V pořadí už třetí. Týmový duch se projevil nejen na ledě, ale také v soupisu autorů gólů. Nejvíc kanadských bodů si díky asistencím připsal Jiří Brodek (1+2). Výhrou se HC RT TORAX Poruba bodově dotáhl na Opavu, která prohrála ve Frýdku-Místku. Minimálně do pátečního kola, kdy čeká Porubské domácí utkání s Valašským Meziříčím, budou starší dorostenci na druhé tabulkové pozici díky horšímu skóre.

Liga staršího dorostu - 19.kolo ne 4.12.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
0:8(0:3, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Voznička (Timura), 11. Skalka, 17. Timura, 27. Lelek (Ferleťják), 27. Brodek, 39. Kroček (Vavřík, Brodek), 45. Vavřík (Brodek), 49. Richtár (Skalka). Rozhodčí: Dufka – Horák, Skokánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Průběh utkání: 0:8.
LHK Jestřábi Prostějov: Křupka – Jiříček, Ševčík F., Fojt – Černý, Pěnčík, Říha, Dušek, Štefanišin, Vodák, Ševčík T.
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Kroček, Timura, Nagy, Šolc – Vojtášek, Skalka, Ferleťják, Benka-Rybár, Plachý, Béreš, Richtár, Brodek, Vavřík, Voznička