Třetí zápas ve třech dnech s bilancí jedné výhry, s Opavou tuhý boj o kousek prohráli

27.08.2015, Gabriela Juříková

Pořádné zápasové zatížení měli v posledním prázdninovém týdnu svěřenci trenéra Leksovského a Sršně. Poté co se střetli s Vítkovicemi a Havířovem si do třetice na porubský led pozvali Slezan Opava. Po úvodní brance Jana Anlaufa z první minuty další kousky do opavské brány nedopravil. A poté, co Slezané před přestávkou srovnali, nastal na ledě boj o každý centimetr ledu. Po dlouhém přetahování nakonec ve třetí třetině byli po vstřelení druhé branky šťastnější Opavští a domácí tak podlehli fotbalovým skóre 1:2. Ze tří utkání se povedlo mladším dorostencům jedinkrát vyhrát, ale zkušeností snad nabrali dostatek. Další utkání je čeká až to mistrovské.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. čt 27.8.10:30
Hokejový klub Opava
1:2(1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Anlauf (Havránek) – 11. Morávek (Kunc), 49. Peterek (Hilšer, Ilenčík). Rozhodčí: Urbánek, Sobaniec. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Nagy, Pitucha, Husák, Kroček, Teichmann, Becher – Anlauf, Bochnak E., Havránek – Wawrzkiewicz, Žídek, Bochnak V. – Boniatti, Häring, Puchala – Glumbík
Hokejový klub Opava: Hasala (Fichna) – Ilenčík, Már, Kunc, Tuček, Kadulik, Hilšer, Matuška, Morávek, Peterek, Pogatschig, Backa, Zounar, Fabianczik

První střela na opavského gólmana padla za jeho záda. Havránek na modré čáře nahrál na střed hřiště Jan Anlaufovi, který si vyjel více do strany a příklepem se trefil pod horní tyč. V páté minutě si s chutí zastříleli Slezané. Nejdřív prověřil pozornost Mrázka kapitán Hilšer, a pak se do výhodné střelecké pozice dostal na modré čáře Már. Opavští sáhli po hře s vysunutým útočníkem až na útočné modré. Než to domácí pochopili, párkrát hasili nebezpečné úniky. V jednom takovém se ocitl opět Hilšer, ale souboj s brankářem nezvládl. Promarnil pravou chvíli ke střelbě a puk skončil na boční síti.

Nakonec se tato taktika vydařila Michalu Morávkovi, jenž dobruslil puk ze středního pásma a bekhendem poslal puk nad Mrázkovo levé rameno. RT TORAX Poruba byl najednou v defenzívě. Nevěděl, co a jak má hrát. Opavští domácí zatlačili do třetiny a jen díky pozornosti gólmana byl stav pořád nerozhodný. Do druhé třetiny se přesunula poměrná část opavské přesilovky, ale střeleckou šanci měl v úniku porubský hráč Wawrzkiewicz. Jenže svůj blafák nasměroval přímo do gólmanovy výstroje. V dalších minutách se hrál hokej nahoru dolů s mnoha osobními souboji i šancemi. Ale za dvacet minut hry se stav utkání nezměnil.

Blízko změny byl 7 v začátku deváté minuty třetí třetiny, ale puk se o pravou Mrázkovu tyč jen otřel. Úspěšnější byl na konci téže minuty Adam Peterek, když odražený kotouč v pádu dopravil za brankovou čáru. Vyrovnání měl na holi Havránek, jenže se z ostrého úhlu netrefil na vzdálenější tyč. Opavští si první porubský útok ohlídali i v dalším střídání, kdy se opět dostal před hostující branku a kombinacemi si vypracoval nejednu skvělou šanci. Aktivní byl také Ernest Bochnak, ale ztroskotal na dobře chytajícím Hasalovi. Domácí střídačka si ke konci utkání v přesilovce vzala oddechový čas, ale porada nakonec nenesla ovoce. Opavští si z Poruby odvezli výhru 2:1 a mladší dorostenci po troj zápasovém maratonu slavili pouze jednu výhru.