Trápení pokračuje, střelecká impotence trvá. Berani rozdupali porubský mladší dorost osmi góly

05.10.2017, René Chyla

Nula bodů a hrozivé skóre 6:44. Přesně taková je nelichotivá bilance porubského extraligového mladšího dorostu, který v rámci předehrávky osmého kola zamířil na led favorizovaných Beranů, kde nakonec po jednoznačném průběhu schytal debakl 0:8. Porubští hokejisté tak už více než 147 minut čekají na vstřelený gól a stále více se nad nimi shlukují černá mračna sestupu. Strašák z loňského ročníku, kdy mladší dorost čekal na první body až do sedmého zápasu proti Warrioru Brno, je tak po roce zpátky. Poruba je navíc jediným celkem, který v extralize stále čeká na první body. Reputaci si tak mohou mladíci napravit už v sobotu, kdy v přímém záchranářském duelu hostí na svém ledě právě brněnský Warrior.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 8.kolo čt 5.10.18:00
PSG Berani Zlín
8:0(2:0, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Handl (Forman, Frömel), 9. Mikulík (Bednařík, Riedl), 23. Bachánek (Talafa, Šarman), 30. Talafa (Čapka), 32. Mikulík (Bednařík), 36. Riedl (Hrazdira, Mikulík), 45. Martinec (Riedl), 51. Hrazdira (Martinec). Rozhodčí: Smilek – Hübl, Hubáček. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Střely na branku: 50:16 (16:5, 19:6, 15:5). Průběh utkání: 8:0.
PSG Berani Zlín: Šarman – Prčík, Čapka, Talafa, Mikulík, Riedl, Forman, Prokeš – Kopčil, Frömel, Bednařík, Kráčalík, Handl, Dluhoš, Lavička, Hrazdira, Martinec, Bachánek, Macík
HC RT TORAX Poruba: Hurčík – Elbl, Gelnar, Hlaváč, Macias Ka., Bechný, Dobeš – Foldyna, Bukovjan, Boguaj, Fojtík, Halata, Chovanec, Barčák, Pavlík, Spurný, Macias Kr., Krčmarský

Klid domácích po trefách Handla a Mikulíka

Favorit byl před zápasem jasně dán, a tak mohli Leksovského svěřenci na ledě aktuálně nejlepšího celku východní skupiny pouze překvapit. Zlín sice figuroval před utkáním o skóre až na třetím místě, nicméně s prvními dvěma celky, které prozatím posbíraly totožný počet bodů jako Berani, měli lepší vzájemné zápasy. Berani potvrzovali dle očekávání roli favorita už od prvních minut a ovoce přinesla zvýšená aktivita a pohyb už ve čtvrté minutě, kdy se po nahrávce Michala Formana prosadil Dan Handl, který otevřel skóre čtvrteční předehrávky – 1:0. V deváté minutě inkasoval Matej Hurčík podruhé a s hosty to začalo znovu vypadat bledě. Kryštof Bednařík nahrával Matěji Mikulíkovi, jenž nedal porubskému gólmanovi žádnou šanci – 2:0.

Zlínská převaha pokračovala i po pauze

Domácí si po pauze otevřeli střelnici. Ve 23. minutě rozehrával od své vlastní branky gólman Dominik Šarman, který našel Tadeáše Talafu, který vyrazil směrem vpřed, v rozhodující chvíli našel volného Adama Bachánka, který se už nemýlil – 3:0. Dominance domácích pokračovala a vteřinu před polovinou základní hrací doby bylo prakticky hotovo. Adam Čapka totiž vyzval ke skórování Tadeáše Talafu, který nachytal porubskou obranu v čele s Matejem Hurčíkem počtvrté – 4:0. Uběhlo přesně 67 vteřin a Porubští schytali onoho pověstného bůra. Kryštof Bednařík přenechal puk lépe postavenému Matěji Mikulíkovi, který přidal svůj druhý gól v zápase – 5:0. Ve 35. minutě přišlo vůbec první vyloučení čtvrtečního duelu, na trestnou lavici musel usednout za napadení porubský Tomáš Elbl. Zlínu stačila necelá minuta, když po přihrávce Richarda Hrazdiry napřáhl Vojtěch Riedl, který rozvlnil síť pošesté – 6:0.

Střelecká impotence Porubských

HC RT TORAX se nevzchopil ani po druhé třetině a alespoň na čestný úspěch čekal prakticky marně. To ale neponechali Berani bez povšimnutí a s chutí si libovali na porubské zabíjačce. Ve 45. minutě byl u puku Vojtěch Riedl, ten ale nakonec v útočném pásmu zvolil nahrávku na Tomáše Martince, který přidal sedmý zářez do ostravského zátylku – 7:0. Po šesti minutách slavili Ševci naposledy. Tomáš Martinec tentokrát přihrával Richardu Hrazdirovi, který dokonal porubský zmar v promrzlé zlínské hale – 8:0. Ostravané přitom mohli střelecké trápení prolomit alespoň v následné přesilovce, ani ta ale nevyšla Leksovského svěřencům dle líbivých představ, což rozhodlo o tom, že Poruba na ledě Zlína nepřekvapila a dál čeká na první body.