Technika se těžko smiřovala jen s jedním bodem, Porubští vyhráli na nájezdy

06.01.2018, Gabriela Juříková

Mladší dorost HC RT TORAX Poruba si je vědom důležitosti každého zápasu, který jej čeká, a o první sobotě roku 2018 v Sovím hnízdě bojoval jako lev. Po bezgólové první třetině v jednadvacáté minutě využil přesilovku. Jednobrankové vedení dokázali svěřenci trenéra Leksovského udržet plných třicet minut hrací doby. Zvýšený tlak Techniky udrželi hosté v patřičných mezích i v prodloužení, byť si ji zkomplikovali vyloučením. V nájezdech pak udrželi Porubští pevné nervy, hlavně gólman Marek Slíž, který čelil v utkání celkem třiceti střelám. A díky úplně poslednímu nájezdu v sérii, který jel Matěj Halata, získali Porubští cenné dva body.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 23.kolo so 6.1.12:00
Technika Hockey Brno
HC RT TORAX Poruba
1:2sn(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 51. Kubový (Daněček) – 21. Kubík (Machů, Puchala), rozh. náj. Halata. Rozhodčí: Obadal – Hubáček, Kociňák. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 30:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Technika Hockey Brno: Skoupý – Fojt, Kučírek, Kubica, Kala, Šujan, Groch, Surák – Kelbl, Zimin, Kubový, Hassani, Líska, Staněk, Frýza, Daněček, Čoupek.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Machů, Puchala, Dobeš, Havlík, Macurák, Gelnar – Rambousek, Krčmarský, Kubík – Halata, Moškoř, Fojtík – Foldyna, Spurný, Barčák

Z nabídnuté přesilovky vytěžili hosté ještě větší tlak, než si v prvních minutách zápasu vytvořili. Přes veškeré snahy Techniky o vyhození kotouče se Poruba držela v pásmu a střelecky se činila. Jenže puky se neodrážely do správného místa. V sedmé minutě dostaly soupeře pod tlak i domácí, kteří se osvobodili za cenu icingu. Zatápět pod brněnským kotlem se dařilo porubské první lajně, která se celkem snadno vždy dokázala dostat přes Skoupého.

První vážnější střela na Slíže přišla v desáté minutě, ale střela po ledě od Hassaniho skončila jen na porubských betonech. Pak byl Slíž a porubská obrana konfrontován s oslabením. Hráči Techniky hledali celé dvě minuty, jak dostat kotouč do branky, ale hosté vykrývali prostory pro případnou nahrávku a k nebezpečné střele se dostal jen Frýza.

Po gólově nevydařené přesilovce se do oslabení dostali i domácí. Porubští, ještě před přesilovkou, dvakrát pořádně prověřili pozornost Skoupého a větší část početní výhody si hosté přenesli do druhého dějství. Středové buly sice vyhráli, ale dobrý forčekink domácích je donutil začínat až zpoza Slížovy brány.

Až v druhé minutě přesilovky se Porubě podařilo vsítit gól díky dělovce Martina Kubíka. Skoro okamžitě se po faulu na Moškoře ve středním pásmu naskytla pro hosty další početní výhoda. Ta už ale gólová nebyla, stejně tak nepoměr sil ve prospěch Techniky. Ta se v útočné třetině sama naháněla nepřesnými nahrávkami a k pořádné střele se vlastně nedostala. Při hře pět na pět byl k vidění vyrovnaný hokej jak s šancemi, tak se souboji o kotouč.

Při hře čtyři na čtyři už byli dominantnější Porubští. Něco přes minutu zavřeli soupeře v jejich obranné třetině a gólmanovi zvyšovali počty odblokovaných střel. A to, co dostali hosté do druhé třetiny, dostali na oplátku i domácí do té třetí. Začátek třetí třetiny začal tedy taky v nepoměru hráčů na ledě, ale na rozdíl od Poruby se gólově neprosadili. Technika tím ale získala tlak a Porubští začali být malinko nervózní. Drželi se v defenzívě a toho docela dobře Technika využila k ještě většímu tlaku a v minutě jednapadesáté při závaru před Slížovou brankou vyřešil situaci Adam Kubový.

Další minuty základní hrací doby byly pro obě strany nervy drásající, trenéři svěřence dirigovali, jak jen mohli, ale k dalšímu puku v té, či oné brance je nedokoučovali. Domácí tým v závěru základní hrací doby měl enormní tlak, jenže hosté jej s vypětím všech sil a hlasivek trenérů ustáli, takže následovalo prodloužení. I v něm se nikdo z gólu neradoval, byť v poslední minutě Poruba faulovala, takže se prodloužení dohrálo čtyři na tři. Od modré střílel Šujan a před brankovištěm clonil Čoupek, ale utkání stejně rozhodovaly až nájezdy.

Po prvních třech nájezdech vedla Technika 2:1. Pak přišly čtyři nájezdy bez gólového efektu, až srovnal na 2:2 Adam Spurný. A jelikož Groch svůj pokus neproměnil, bylo na Matěji Halatovi, jestli zápas ukončí nebo budou nájezdy pokračovat. Skoupého ale překonal a s velkou radostí s týmem oslavoval zisk důležitých dvou bodů.

David Havíř (HC Technika Brno): Jako každý zápas s Porubou i tentokrát to byl boj od začátku do konce. Víme, že soupeř hraje o všechno, a tak bojoval. My dlouho nenacházeli cestu, jak se prosadit, ale myslím si, že od vyrovnání jsme byli lepším týmem. Vyhrát jsme mohli v prodloužení, ale tlak jsme nevyužili a nájezdy jsou pak už loterie.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Utkání bylo bojovné, lidem se hra musela líbit a jsem rád, že kluci zvládli ten tlak, co byl na ně kladen od doby našeho vedení. Soupeř po vyrovnání ještě víc útočil, ale i to jsme ustáli. Po ubojovaném bodu jsem rád, že kluci zvládli nájezdy a získali druhý cenný bod.