Střepy porubským hokejistům štěstí nepřinesly, Vsetín rozhodl v přesilovkách

20.09.2014, Redakce

Vstup do nové druholigové sezony si porubští hokejisté za rámeček rozhodně nedají. Po překvapivé porážce ve Valašském Meziříčí nestačili svěřenci trenérů Smetáka a Kotaly ani na vsetínské bojovníky, kteří v dramatickém klání s řadou vyloučení zvítězili na ostravské půdě 3:2 a po dvou kolech mají na kontě už šest bodů. Naopak Poruba na první bodový přísun dál čeká. Nepomohly ji ani dva góly z hole zkušeného útočníka Luďka Krayzela či střepy, které se hned dvakrát v závěru zápasu postaraly o několikaminutové přerušení. Rozhodujícím faktorem byly přesilové hry, v nichž hosté vstřelili všechny góly. Ten rozhodující přišel deset minut před třetí sirénou.

2. liga - skupina Východ - 2.kolo so 20.9.17:00
2:3(1:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Krayzel (Peslar), 47. Krayzel (Peslar, Červenka) – 20. Hurtík (Nedbálek, Ambruz), 20. Tichý (Kolařík, Hrazdira), 50. Vítek (Podešva, Kubo). Rozhodčí: Kubičík – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 13:10. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 374. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Vajda, Puškár, Šindelář, Slavík, Javín, Peslar, Prokop, Ovšák – Červenka, Chaloupka, Hulva, Seidler, Vrána, Krayzel, Pavlačka, R. Vaněk, Kilnar, Sedlář.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Nedbálek, Haloda, Tichý, Báchor, Hryciow, Štědrý – Zúbek, D. Vaněk, Ambruz, Kolařík, Hrazdira, Mikšovský, Kubo, Podešva, Vítek, Kývala, Štrbík.

Kdo čekal v souboji Poruby se Vsetínem taktickou bitvu, musel se v úvodních minutách takřka červenat. Oba týmy vstoupily do utkání s pořádnou vervou a brankáři se měli co ohánět. Na Hromadu nevyzrál nepokrytý Sedlář, na opačné straně skončil jedovatý pokus Tichého až na tyči Gleichovy branky. A když pak neuspěl v jasné šanci ani Podešva, přišel zákonitý trest. Do útočné třetiny doslova vlétnul veterán Luděk Krayzel, jenž poslal kotouč nechytatelně do horní části branky. Vzápětí mohl RT TORAX skóre navýšit v dlouhé přesilovce pět na tři, jenže tu nesehrál vůbec dobře.

Stejnou šanci měl v závěru zajímavého úvodního dějství i Vsetín a ten domácím hokejistům jasně ukázal, jak se tyto výhody přetavují v góly. Po několika rychlých nahrávkách skrz útočnou třetinu se k puku dostal obránce Pavel Hurtík a nenápadnou střelou přes klubko hráčů srovnal skóre. V tu chvíli scházelo do konce úvodní části hry pouhých osmapadesát sekund. To ještě Poruba nevěděla, že do šaten půjde s mankem. Valaši zužitkovali těsně před koncem první třetiny také klasickou početní výhodu. Po akci jako přes kopírák zamířil přesně Juraj Tichý. Hlavní sudí Kubičík i dál s tresty rozhodně nešetřil.

Druhá část už ale tolik zajímavých momentů nepřinesla, spíše řadu nepřesností z obou stran. Na porubských hokejistech se ale trefy ze závěru úvodního dějství očividně podepsaly. Znát to bylo také na úniku Mikšovského, kterého nechala porubská obrana projít až před Gleicha a ten nadvakrát musel požár hasit. Ačkoliv si domácí postupně vytvářeli lehké náznaky náporu, scházela jim především lehkost. Vyrovnat mohl kapitán Javín, jenže před odkrytou klecí nezpracoval ideálně puk tak, aby mohl skórovat. Diváci si přišli na své znovu až v závěrečné třetině, která trvala přesně hodinu.

Poruba přidala a brzy si vynutila trestné střílení. K němu se postavil obránce Jiří Šindelář, který neunesl tíhu zodpovědnosti a branku minul. Vzápětí se nepodařilo přehodit ležícího Hromadu ani porubské letní posile Hulvovi. Až přesilovka přinesla kýžené vyrovnání. Oku lahodící akci zakončoval už do poloprázdné branky Luděk Krayzel. Ten byl při sobotním podvečeru vyloženě při chuti a zanedlouho se v oslabení vydal na útočný výlet, po němž se několik minut nehrálo. Jeho projektil dosáhl takové tvrdosti, že plexisklo za Hromadou dosloužilo. Na scénu museli technici a na ledě probíhalo veřejné bruslení.

Vynucená přestávka jakoby více vyhovovala vsetínským hokejistům, kteří se brzy další využitou přesilovkou znovu ujali vedení. Na pokus Podešvy ještě Gleich dosáhl, jenže proti dorážce Davida Vítka už nemohl zasáhnout. Za další minutu přišel kuriózní moment s pořadovým číslem dvě, když se rozbilo také osvětlení nad ledem. Do akce tentokrát musela i rolba. Nervózní závěr už ale nic podstatného nepřinesl, jen další tresty a marnou porubskou snahu o vyrovnání. Domácí ještě chtěli zkusit hru bez gólmana, ale doplatili na svou nedisciplinovanost. Zatímco RT TORAX na první body dál čeká, Vsetín jich má na kontě už šest.

SHK Hodonín – HC Bobři Valašské Meziříčí 4:1
HC ZUBR Přerov – SK Karviná 4:1
HC Lvi Břeclav – HC Frýdek-Místek 5:3
HC Nový Jičín – VSK Technika Brno 5:4

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že první třetina z naší strany nebyla špatná, ale nevyužili jsme dlouhou přesilovku pět na tři. Vsetín, který to hrál na jednu nahrávku a hned všechno posílal na branku, v přesilovkách rychle otočil výsledek. Druhou třetinu jsme nesehráli dobře, naši beci mají strach rozehrávat a nahazovat. Ve třetí části jsme se zvedali, ale přišla znovu obrovská chyba, kdy jsme nechali před brankou nepokrytého hráče. Měli jsme strašně moc vyloučení, tak nemůžeme hrát, přesilovky zápas v podstatě rozhodly.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Začátek jsme měli celkem slušný, dobře jsme bránili, ale pak jsme tam udělali hrubé chyby a Poruba nás přehrávala. Bylo to z obou stran takové neurovnané, ještě si to všechno musí sednout. Jsme rádi, že jsme získali tři body, všechny góly jsme zatím v sezoně dali v přesilovkách. Musíme dávat branky i při hře pět na pět. Měli jsme strašně moc vyloučení, tím jsme domácí pořád pouštěli do hry. Závěr jsme už ubránili a umlátili. Musím znovu pochválit Petra Hromadu, který nás v rozhodujících momentech podržel. Je příjemné mít po dvou kolech šest bodů, začátek je vždycky důležitý. Musím pochválit i naše fanoušky, kteří nás po celý zápas povzbuzovali.