Šťastný vstup do extraligy se nekonal! Mladší dorostenci si z Třince přivezli jedenáctku

01.09.2014, Gabriela Juříková

Jako první v RT TORAXu vstoupili do soutěžního kolotoče mladší dorostenci, kteří si pro eventuální první body jeli do Třince. Jenže domácí potvrdili roli favorita a hned od počátku zápasu dokazovali své kvality. V první třetině si Oceláři vytvořili tříbrankové vedení, které postupně v dalších třetinách jen navyšovali. Poruba se poprvé prosadila v konci první třetiny v oslabení, kdy Havránek zúročil nahrávku Vojtěcha Střondaly, který druhou branku vsítil v druhé půli zápasu. Extraligová premiéra se porubským mladíkům nezdařila a již v neděli 7. září je čeká další těžký soupeř Vítkovice. Na porubském zimním stadionu je start utkání naplánován na 10 hodinu a jste srdečně vítáni.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 1.kolo po 1.9.13:00
HC Oceláři Třinec
11:2(4:1, 5:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Najsar (Przybyla), 13. Hladoník (Kalus, Plandor), 14. Przybyla (Papaj), 20. Kalus (Molin), 28. Hladoník (Kalus, Molin), 31. Adámek (Kalus), 34. Molin (Hladoník, Kalus), 35. Papaj (Najsar), 40. Papaj (Najsar), 51. Kalus, 52. Przybyla (Najsar, Michálek) – 18. Havránek (Střondala), 35. Střondala. Rozhodčí: Krenželok – Puczok, Tomis. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 124. Střely na branku: 42:23. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1, 8:2, 11:2.
HC Oceláři Třinec: Prokop – Adámek, Klocek, Horák, Radzienciak, Marguš, Krzak, Michálek – Najsar, Korčák, Molin, Šulek, Przybyla, Kalus, Raček, Plandor, Tománek, Papaj, Indrst, Hladoník
HC RT TORAX Poruba 2011: Mrázek – Balcárek, Kotouček, Kroček, Nagy, Dobeš, Pliska – Hasaj, Voznička, Vojtášek, Žídek, Havránek, Střondala, Takáč, Klíma, Mrva, Plachý, Bochniak

Do prvního zápasu sezóny měli mladí Oceláři raketový vstup a už od druhé minuty vedli, to když se střelou z mezikruží prosadil René Najsar. Třinecké mladíky tento gól nabudil a na ledě byli jednoznačně aktivnějším celkem, další dobrou příležitost pro překonání Mrázka měla v přečíslení dvojice Przybyla - Najsar, celá akce ale nakonec skončila nepřesnou přihrávkou. Poté už se ale Třinečtí radovali. Jan Hladoník obdržel přesný pas do prostoru před hostujícím brankářem a poslal puk do sítě. Časomíra nestihla odečíst ani minutu a Mrázek lovil ze své sítě další kotouč. V přečíslení se rozhodl pro individuální zakončení Dan Przybyla a přesnou střelou překonal hostujícího brankáře. Hráčům Poruby se pak sice povedlo snížit ve vlastním oslabení, když v přečíslení překonal Prokopa Marek Havránek, do kabin ale odcházeli třinečtí mladíci s tříbrankovým vedením. Před Mrázkem zůstal nehlídaný Jan Kalus, který si počkal na pohyb brankáře a pak poslal puk do prázdné branky.

Ve druhé třetině tempo poněkud opadlo a na ledě jsme mohli sledovat velké množství nepřesností. Ale i v této části se jako první prosadili mladíci s dráčkem na prsou. Po závaru před Mrázkem dorazil puk za brankovou čáru Jan Hladoník. Snížit nepříznivý stav utkání mohl Střondala, který prokličkoval až před Prokopa, domácí brankář ale stihl zasáhnout betonem. Kotouče se hned poté ujali znovu domácí a v třicáté první minutě navýšili své vedení zásluhou Jakuba Adámka, který prudce vypálil od modré čáry a puk skončil až za zády gólmana. Ani v tomto případě ale Oceláři nenechali skóre dlouho beze změn a během necelých patnácti sekund vstřelili hned dva góly. Nejprve poslal přihrávku zpoza branky Hladoník a Dominik Molin už neměl problém zakončit. A po dvanácti sekundách se Oceláři radovali znovu. Před branku si sjel Michal Papaj a poslal puk za Mrázkova záda. Porubě se podařilo o minutu později snížit, to když do prázdné branky střílel Vojtěch Střondala. Hra se poté trochu vyrovnala, necelou minutu před koncem této části se ale znovu prosadili domácí mladíci. I přestože byl Michal Papaj po svém průniku faulován, podařilo se mu dostat puk za brankovou čáru.

Poslední třetina na tempu mladých Ocelářů nic nezměnila, a to i přestože měli již sedmibrankový náskok. K několika dobrým střelám se ale dostali také hosté. Havránek mířil svou střelou nad rameno domácího gólmana, ten mu ale ve snížení zabránil rychlým zásahem. Poruba si pak dokázala vytvořit tlak, střely hostujících hráčů však postrádaly přesnost. A tak se znovu prosadili domácí. Desátou branku přidal po střele nad rameno Mrázka Jan Kalus a o minutu později domácí upravili skóre na konečných 11:2, když se dostali do přečíslení a Dan Przybyla poslal puk s odrazem o tyč za brankovou čáru.

Domácí neusnadnili RT TORAXu premiérový vstup do extraligy a zaslouženě vyhráli 11:2. Nadcházející tréninková příprava bude směřovat k nedělnímu utkání s střely hostujících hráčů ale postrádaly přesnost. A tak se znovu prosadili domácí. Desátou branku přidal po střele nad rameno Mrázka Jan Kalus a o minutu později domácí upravili skóre na konečných 11:2, když se dostali do přečíslení a Dan Przybyla poslal puk s odrazem o tyč za brankovou čáru.

Domácí neusnadnili RT TORAXu premiérový vstup do extraligy a zaslouženě vyhráli 11:2. Nadcházející tréninková příprava bude směřovat k utkání s Vítkovicemi. V neděli 7. září od 10 hodiny se nejmladší porubský výběr představí na domácím ledě.