Starší dorostenci vedli o tři branky, v závěru se ale o vítězství strachovali

23.01.2015, Gabriela Juříková

RAKO extraliga staršího dorostu skupina o udržení vstoupila v pátek 23. ledna do odvetných utkání a porubští mladíci jej rozehráli na menší hokejové hale s PZ Kladnem. V první třetině si TORAX vypracoval dvoubrankové vedení, které udržel i po druhé dvacetiminutovce, ve které se spíš vylučovalo, než střílelo. Další branky padaly až od poloviny třetí třetiny. Při porubském vedení 3:0 PZetko dokázalo během dvou minut snížit na rozdíl jediné branky, utkání tak zdramatizovat a k vyrovnání mělo velmi blízko. V závěru sáhli domácí ke hře bez gólmana, čehož využil David Nardelli, který střelecký účet zahájil a v poslední půl minutě i ukončil střelou do prázdné brány, čímž zajistil zisk tří bodů. Zítra 24. ledna v pravé poledne čeká svěřence trenéra Rambouska tým Rytířů.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 37.kolo pá 23.1.16:00
PZ Kladno
2:4(0:2, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 55. Ďuračka, 57. Toula – 16. Nardelli (Olšr), 17. Irgl (Stach), 50. Bialoň (Korec, Malát), 60. Nardelli (Široký). Rozhodčí: Battěk – Gabriel, Špůr. Vyloučení: 8:6, navíc Libecajt (PZK) 10 min. OK. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 72. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
PZ Kladno: Karlík – Straka, Rampfel, Slatinský, Němec, Libecajt – Toula, Ďuračka, Kučera, Lachman, Jizba, Vach, Novotný, Jeřábek, Nekvinda, Vostárek, Vyšín, Mrkvička
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda – Široký, Olšr, Bijota, Halška, Prokeš, Boháč, Pažický, Skokan – Nardelli, Horváth, Dohnal – Bialoň, Malát, Korec – Irgl, Stach, Žídek – Csabala, Holub, Šustala

První vážnější ohrožení branky obstaral Lachman, ale stíhán porubským obráncem Skokanem, neměl v zakončení klid. V páté minutě byl Jizba v zakončení faulován Skokanem a sudí nařídil trestné střílení. Souboj lépe ustál porubský gólman Škoda a na úvodní branku se tak nadále čekalo. Domácí se tlačili do brány o něco více, jednou zastavila puk v cestě do sítě brankářská maska, vícekrát nepřesná muška střelců. V polovině první třetiny bylo horko i brankáři Karlíkovi, ale Horváth a ani Dohnal kotouč za jeho záda neprotlačili. Po neúspěšné domácí akci v čase 15:11 dostal černou gumu do branky David Nardelli.

O minutu později vyhrál TORAX vhazování po pravé ruce kladenského gólmana a Poruba šla do dvoubrankového vedení díky střele Lukáše Irgla. A kdyby Novotný mířil přesněji, bylo by před první přestávkou sníženo. Ale střela šla hodně nad Škodovu branku. V druhé třetině se hrál hodně silový hokej s mnoha souboji po mantinelech. Největší šanci zvýšit porubské vedení měl při trestném střílení Korec, ale puk mu sjel ve finálním zakončení z hole a trefil jen gólmanovy betony. Takže na brankářské souboje to bylo 1:1.

Střel na obou stranách bylo jako šafránu, za to vyloučeními na konci druhé třetiny sudí nešetřil. Krátkou přesilovku pět na tři si přenesli hosté do třetího dějství. A ani klasickou delší početní výhodu hosté nevyužili. Další radosti z překonání gólmana měli v padesáté minutě hosté, když Jakub Bialoň střelou do horního růžku zvýšil vedení na 3:0. Porubští jakoby se s tímto výsledkem spokojili, polevili v koncentraci a umožnili tak domácím více prostoru. To vedlo pět minut před koncem třetí třetiny ke snížení Petrem Ďuračkou. Hostům se nedařila ani následná přesilovka.

Špatná rozehrávka vedla k dalšímu snížení. Štěpán Toula v oslabení pohotovou střelou překonal Škodu podruhé a PZ Kladno utkání v samém závěru zdramatizovalo. Porubským mohly utéct tři body, kdyby Vostárek zapomenutý na útočné modré proměnil samostatný únik ve vyrovnávací branku. Škodův beton byl včas na správném místě. Domácí pak vsadili vše na hru bez brankáře, ale ztráta puku u mantinelu a přesná trefa Davida Nardelliho pojistila porubským zisk tří bodů. Domácí byli rovnocennými soupeři, ale postrádali přesnější koncovku a hokejové štěstíčko.