Starší dorostenci urvali na Lapači důležité vítězství, v prodloužení rozhodl Lukáš Horváth

25.10.2014, Gabriela Juříková

Poslední říjnovou sobotu bylo na programu šestnácté kolo RAKO extraligy staršího dorostu, které vyslalo RT TORAX na led Vsetína. Utkání bylo rozehráno hodinu před polednem a první branky se diváci dočkali až ke konci první třetiny, kdy se domácí ujali vedení. V polovině zápasu se ke slovu dostali hosté a během tří minut třemi brankami skóre otočili. Vsetín však následně využil dvojnásobnou přesilovku a na začátku třetí třetiny vyrovnal. A když další branky v základní hrací době nepadly, zápas dospěl do prodloužení, ve kterém hosté dohrávali oslabení, přesto brankou Lukáše Horvátha získali důležitý druhý bod.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 16.kolo so 25.10.10:30
3:4p(1:0, 1:3, 1:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Janošek (Lainka), 36. Augustin (J. Jenáček, M. Weintritt), 41. Janošek (Lainka) – 30. Korec (Nardelli, Horvát), 31. Nardelli (Olšr), 32. Žídek (Šustala), 61. Horvát (Olšr). Rozhodčí: Škach – Wesley, Švarc. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 103. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.
VHK ROBE Vsetín: Barvík – Bártek, Richter, Weintritt J., Augustin, Vítek, Ševčík, Vodák, Jenáček – Abazaj, Toman, Lainka, Humplík, Gharibyar, Weintritt M., Jochymek, Kovář, Janošek, Koňařík
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda – Olšr, Bijota, Široký, Boháč, Prokeš, Prepsl, Halška – Csabala, Šustala, Malát, Konvička, Dohnal, Nardelli, Žídek, Horváth, Irgl, Korec

Hned v první minutě utkání se Vsetínu dostalo přesilovky, a to díky vyloučení Porubského Korce za hákování. Při této příležitosti domácí mužstvo obtěžovalo bránu hostů, jenže ta zůstala nedobytá. Následující minuty se odehrávaly ve znamení vzájemné rovnováhy obou týmů, kdy oba týmy zkoušely střely na bránu protivníka. Žádná ze střel však nebyla proměněna v gól. V patnácté minutě konečně svou šanci využil vsetínský tým v podání Miroslava Janoška, který šikovně našel kotouči místo v síti za brankářem Škodou. První třetina poté končila přesilovkou domácích.

Na začátku druhé třetiny se Porubští ujali kotouče a jejich hru ještě podpořilo vyloučení domácího Vítka. Hosté následně drželi vedení hry pevně v rukou po několik minut. Poté se domácím konečně podařilo vybruslit před soupeřovu bránu, odkud si ale Kovář odnesl vyloučení pro faul loktem. Tento moment byl pro Vsetín zcela zásadní, neboť v následujících třech minutách se Poruba aktivně ujala hry a vstřelila hned tři branky. Ve třicáté minutě vyrovnával Jan Korec, o minutu později se RT TORAX ujal vedení brankou Davida Nardelliho a obrat dokonal o další minutu později Ondřej Žídek.

Po této, pro Vsetín krizové situaci, poslal rozhodčí hosty do tří a tuto dvojnásobnou přesilovku domácí využili. Patriku Augustinovi se za asistence Jakuba Jenáčka a Michala Weintritta podařilo dát snižující gól. Do třetí třetiny vstoupili domácí se znovu nalezeným elánem a již v první minutě vyrovnávali stav na 3:3 díky druhé přesné střele Miroslava Janoška, kterému opět nahrával Petr Lainka. Do konce základního hracího času se nepodařilo ani jednomu týmu vsítit vedoucí gól, a tak zápas dospěl do prodloužení.

RT TORAX v něm dohrával oslabení, ale po vyhraném středovém buly se na bránu rozjel Lukáš Horváth a úspěšným zakončením ukončil zápas. Poruba si odvezla z Lapače po vyrovnaném utkání výhru 4:3. Dalším soupeřem svěřenců trenéra Petra Rambouska bude v úterý 28. října brněnská Kometa. Úvodní buly bude vhozeno na porubském zimním stadionu ve 13:30.